Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért esik sok nőnek nehezére...

Miért esik sok nőnek nehezére a házimunka?

Figyelt kérdés
Annyi kérdést olvasok ilyen téren.. ma is legalább két ilyen volt. Mi olyan nagy szám benne, hogy sok nő nem tudja elvégezni baba mellett és arra várnak, hogy majd a férj?
2017. szept. 4. 15:27
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim válasza:
100%
Nálunk működik a dolog, csak első 3 hétben kellett apa besegítsen, utána egyedül viszem a nagyot oviba, bevásárolok, főzök, mosok, takarítok és délután megyek megint az oviba.
2017. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek előtt is közösen végeztük a házimunkát, így nem esik nehezére megcsinálnia most sem. A nagy részét én végzem, de nincsenek álmatlan éjszakáim ha ő pakolja ki a mosogatógépet vagy főzni meg az ebédet.



Én pedig azt vettem észre, hogy a férfiak belekényelmesednek abba, hgoy mindent a nő csinál, aztán amikor 2-3 gyerek mellett a nő visszamegy dolgozni, ugyanúgy az ő nyakán marad minden. Ebből én nem kértem. Lehetek lusta, femináci, bármi, vállalom :-)

2017. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én azt sem értem, hogy lehet a házimunka ennyire fontos. Egy csomószor olvasom hogy nincs ideje olvasni, tornázni, hétvégén kirándulni menni mert takarítani KELL. Hát a pici lónak a pici himbilimbijét. Nincs kosz, mindig van mit enni. Igaz, a játékok nem mindig állnak vigyáznak a polcon, de nekünk ennyi belefér.
2017. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
95%
Nem arra várnak, hogy majd a férj mindent megcsinál, hanem csak annyit, hogy mondjuk a büdös zokniját lesz szíves magától is beletenni a szennyesbe. Csak azért, mert asszonyka otthon van gyesen, mellesleg sokszor fárasztóbb egy csecsemő, mint a 8 órás munka, nem kellene rá rabszolgaként tekinteni csak azért, mert éppen nem dolgozik munkahelyen. Pár dolgot egészen nyugodtan megcsinálhat apuka is. Nem véletlenül van kitalálva,a gyes, ha nem lenne melós gyereket nevelni, akkor nem lenne gyes, minden anyuka húzhatna dolgozni.
2017. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, csak nem értem, hogy nem tudnak egyesek takarítani. Én lazán tudok fél évesem mellett úgy, hogy nem hagyom sírni.
2017. szept. 4. 16:59
 16/59 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Először is, ha magamból indulok ki - a nagyobbik most kezdi a kiscsoportot- 2 kicsivel itthon bizony van egy fontossági sorrend, amiben a konkrét házimunkát elég sok dolog megelőzi. Javarésze akkor zajlik, ha férjemmel mindketten itthon vagyunk, egyikünk gyerekezik, másikunk takarít. Igen, férfi létére porszívózni, sütni és wc- t takarítani is szokott, mert látja és tapasztalja, h én csak az alapokat tudom megcsinálni a gyerekek mellett, de pl magukra nem hagyhatom őket, mert a nagy veszélyes a kicsire, és nálunk az alvásidő sem játszik, mert a nagy már másfél éve abbahagyta a nappalit. Marad az éjjel, amikor férjem éjszakás, de ugye ilyenkor meg nem hangoskodok,olyan házimunkát végzek amit halkan is lehet. Ha van kedvem. Ha viszont ahhoz van kedvem, h legyen 1-2 óra takarítás, mondóka, anyavegyélfel, oááá, kakikisikálás, refluxosbaba többedszeri komplett átöltöztetése, másnap ebéd megfőzése, teddleazöcséd, nedobdawcpapírgurigát a vécébe, nemossfelawckefével, ésatöbbi után MAGAMRA, akkor szépen felsöprök, merthátigye mégiscsak csináljak vmit, átgondolom, h van- e vmi a fagyasztóban amit másnap megkaphat a nagy, üveges, amit megkaphat majd a kicsi, és leülök, és nyugodt vagyok, mert tudom, h másnap a teljes délelőttöt kint töltöm velük,pedig takaríthatnék is, vagy főzhetném is az ebédet. / Az üveges babakaja nálunk ritka egyébként, de néha megengedem magamnak./
2017. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim válasza:
62%
Kereteztesd be magad kedves kérdező! "Tapsvihar"
2017. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
85%

Fél éves gyerekkel még jó, hogy mindenre van időd. A legjobb, leghálásabb időszak, beállt napirend, nézelődik, eszik, alszik, mentek sétálni, látogatóba, vásárolni és hasonlók. :)


Aztán majd elindul négykézláb, kipakolja a fiókokat és szekrényeket, elér és azonnal szájába töm mindent amit nem kellene, akkor már időnként gyűrődik a homlok. Aztán megszületik a kistesó, egyszerre kell(ene) a játszón lenne és szoptatni (ez is megoldható némi ügyességgel), elkezdesz bűvészkedni és egyszerre sok dolgot csinálni - amiből jópár időnként kimarad.

2017. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
82%

Te meg tudod csinálni lazán, nagyon ügyes vagy :-) Csak nem vagyunk egyformák, nem egyforma az egészségügyi állapotunk, a gyerekeink, a lakás mérete, az egyéb feladataink, úgy általában az élethelyzetünk.


Ha te emiatt jobbnak, többnek gondolod magad más nőknél, egészségedre. Ez többet mond el rólad, mint róluk.

2017. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
Nem akartam vitát szítani, nem gondolom magam többnek. 130 m2es a házunk kerttel, közepes méretű udvarral. Én csak arra gondoltam, mikor feltettem a kérdést, hogy miért olyan nagy felsdat ezv? Ha több részre bontjuk a házimunkát, akkor a mosás csak annyi, hogy berakjuk a gépbe a ruhákat, a teregetés sem több 2-3 percnél, a hajtogatás kicsit uncsi, de az is megvan hamar. Ha ez folyamatos meló pl kiveszek egy adagot, beteszem a kövit, teregetek, hajtogatok, 15 perc. Ha olyan a baba lehet főzni, mikor ébren van, egy ü-két alapanyagot össze lehet készíteni előző este, csak össze kell dobni a kaját pl egy tepsis hús nem tart sokáig és nem igényel sok mosoganivalót, egy óra rendrakással max. Ha minden nap megcsinálunk egy szobát az sem több, mint egy óra (lemértem), este pedig csak el kell pakolni vacsi után, mosogatni, felmosni. Vannak egy perces feladatok, pl ablakpárkány letörlése, asztalt letörölni. Én a konyhát szombatra hagyom, mert a tűzhely, hűtő kitakarításánál nem tudok rohanni a gyerekhez azonnal. Két fürdőnk van, a fentit hajnalban, a lentit este takarítom, mert az is vegyszeres munka. Ha a kertben vagyok, jókat alszik, de már vége a kerti munkáknak lassan. Hétköznap nem kell nagytakarítást tartani, de nem értem, miért panaszkodnak sokan egy 15 perces feladatnál mondjuk a gyerek alvásidejében? Ha nincs felhalmozva a rendetlenség, nem nagy kunszt mégis látom, hogy nincs idejük. Ja és nem a házimunka az első én pl nem hagyom sírni, hogy befejezzem a porszívózást.
2017. szept. 4. 17:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!