Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezése bizonyított!...

Isten létezése bizonyított! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

Az lenti elmélet az Iszlám hittan tudományából egy részlet, Isten létezésének bizonyítékaiból.


Logikai úton bizonyítja a Teremtő létezését, ezért csak logikai úton lehet azt megcáfolni. Természetesen az elmélet megcáfolhatatlan. Ha még is úgy gondolod, hogy képes vagy megcáfolni, vagy hogy logikátlan, akkor cáfold meg!

Véleményektől, kinyilatkoztatásoktól, visszakérdezésektől, érzelmi kitörésektől kíméljetek!

Válaszodat mindenképp támaszd alá logikai érvekkel!


1. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Létezését, és változását idővel mérhetjük. Ezt az időmérést mindegy, hogy milyen egységekkel tesszük, például perc, óra, év...teljesen mindegy. A lényeg, hogy az idő az nem egy létező valami, hanem egy fogalom az idő mérésére.

Pl az autó 100km/óra sebességgel halad. Ami létezik az az autó, és az ő változása. Változása a helyváltoztatása, azaz haladása. Az idő az pedig egy mértékegység, azaz egy fogalom amivel mérjük, és jelöljük az autó változást, tehát nem egy létező dolog.

Tehát világunk létezése, és változása idővel mérhető, még ha nem is mértük, mert nem volt módunkba. Vagyis azért mert ezt a mérést nem tettük meg, attól még ezzel a ténnyel tisztában vagyunk. Viszont ha világunk változása mérhető, akkor annak egy bizonyos mértéke van. Mint említettem, teljesen mindegy milyen időegységgel jelöljük, a lényeg, hogy egy konkrét érték lesz ez a szám. Tehát ha mérhető akkor lenni kell egy kezdetnek is, ami a nulla lesz. Az az a pont amikor még nem létezett világunk, és ezért nulla az az idő egység, hisz még nincs mit mérni. A mérést csak onnantól lehetséges végezni, és számolni, ha van ami létezik, és mérhető. És ez a világunk.

A végtelenség viszont pont ezért fogalmi ellentmondás, mert az azt jelentené, hogy nem mérhető világunk változása. De ennek az ellenkezője pont az amit tapasztalunk.

Így viszont logikusan tudjuk, hogy más lehetőség nincs, mint hogy legyen egy okozó ami beindította világunk létezését! Azért mert az ami nem létezik, az saját magát nem hozhatta létre. De akkor jogos a kérdés, hogy akkor annak a valaminek, is kell, hogy legyen valami ami létrehozta, viszont így újra beleesünk a végtelenségi fogalmi zavarba. Tehát csak akkor lehetséges ez, ha az a valami úgy létezik, hogy nem mérhető rajta az idő! Ez viszont csak akkor lehetséges ha nem változik, azaz nem térbeli, mint világunk!


2. Világunk létezése térbeli, az anyagból áll össze. Változása egy kölcsönhatási folyamat. Világunk részei kölcsönhatásba áll egymással, és így születik egyik változás a másikból. Világunk minden egyes része ugyan abban a pillanatban, egy ok, és egy okozat. Ha viszont ez az ok, okozati láncolat a végtelenségig tart, akkor az azt jelenti, hogy soha nem tudott elkezdődni ez a láncolat, mert mindig szükség volt egy előző okozóra, de ez az okozó ugyan akkor okozat is, és így tovább. Ami azt jelenti, hogy világunk, és mi nem létezünk. Viszont mivel, hogy tudjuk, hogy világunk létezik, tudjuk, hogy van egy kezdő láncszem, ami csak okozó lehet!


3. Világunk változik, és létezik. Ha a végtelenség óta változik, az azt jelenti, hogy a végtelen mennyiségű változáson ment keresztül, hogy eljusson a jelenlegi állapotába. Ez viszont fogalmi ellentmondás, mert ez azt jelentené, hogy soha nem ért el ebbe az állapotába, amit saját magunk is tapasztalunk, mert a végtelent változásnak soha nem lesz vége, és így soha nem jutott el ebbe az állapotba világunk! Ez olyan mintha végtelen mennyiségű változáson kellene keresztül jutni ahhoz hogy ide jussunk, de annak soha nem lesz vége, így nem jutunk ide, tehát nem létezünk.


Ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi szükség erre a kiinduló pontra/okozóra, hisz akkor ennyi erővel a világunk is lehetne egy ilyen örökkévaló okozó, akkor az azt jelentené, hogy világunk nem térbeli, nem változik, minden egyes része nem ok, és okozat egyszerre, és nem áll kölcsönhatásba egymással. Ez viszont a valóság, és tények elutasítása!


1.2.3.-as pontok következménye!

Egy olyan dolog létezése ami nem térbeli, nem változik, nem mérhető idővel létezése, nem áll kölcsönhatásba semmivel, csak okozó, azaz képes létrehozni anyagot, úgy hogy előtte nem létezett, és ezt hívják teremtésnek.


Tehát műszerekkel nem kimutatható létezése, nem látható szemmel, mert ezek a bizonyítási módszerek csak az azonos anyagi dolgokra alkalmasak, ahogy a szem is csak azt képest látni ami térbeli.


Ezért nem várja el az Isten, hogy csak akkor hidjél benne, ha látod, vagy műszerekkel kimutatod létezését, mert ez eleve képtelenség. Hisz nem térbeli, így nem mérhető távolságban hol van, és nem látható.

Viszont megtalálható az ő teremtett világán, és annak megfigyelésén keresztül, ha akarjuk!


Ne hagyd, hogy érzelmeid miatt megtagad az eszed!


2010. jún. 20. 11:19
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
 651/1201 anonim ***** válasza:

Nah szóval.


a) Kérlek mutasd meg/másold be, hogy hol, hogyan cáfoltad azt, hogy a világ nem lehet időben periódikus!


Ha sem a tér sem az anyag nem darabolható a végtelenségig, akkor csak véges sok állapot lehetséges, tehát idővel vissza kell jutnunk ugyanabba az állapotba.


b)Az nem meggyőző kísérleti bizonyítás, hogy azt mondod, hogy a létezés bizonyíték.

A kísérleti bizonyítás az amikor valami nem egyértelműt megjósolsz pontosan. Pl amikor egy elektron becsapódásának a helyét egy ernyőn meg tudod mondani ezredmilliméter pontossággal. Az a kísérlet eminek csak egy kimenetele lehet az nem kísérlet.


c) Sikerül megérteni, hogy egy halmaz lehet végtelen, attól függetlenül, hogy nem tartalmaz végtelen távoli pontot?

2010. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 652/1201 A kérdező kommentje:

"Tehát a darabok és azok tömegének szorzatösszege állandó marad, ebből következően így nem zárható ki a végtelen részre darabolás lehetősége."


Ha nem egy fix részre darabolod, akkor végtelen tömegű lesz a fix tömegű kocka.

2010. aug. 17. 19:03
 653/1201 A kérdező kommentje:

"a természettudományokban használt végtelen és a 0 is eléggé relatívvá vált a hétköznapi használat miatt. Tetszőlegesen kicsi "méretekre" egyszerűbb 0-t, tetszőlegesen nagyokra vagy tetszőlegesen sokra pedig egyszerűbb végtelent mondani."


lári-fári


A 0 az semmi, a tetszőlegesen sok pedig fix!

2010. aug. 17. 19:04
 654/1201 A kérdező kommentje:

"Nincs végtelenül kicsi kocka, de mindíg tudod kisebbre vágni.(elméletileg) A végtelen továbbra sem egy szám. Végtelen számosság van, de az most más."


Ez azt jelenti, hogy van kezdet! Mert akkor a végtelen nem létezik, csak a folyamatos darabolás. De ügye az mindig egy fix darab lesz!

2010. aug. 17. 19:06
 655/1201 A kérdező kommentje:

"Ha elfogadjuk, hogy nincs végtelen idő, akkor isten sem végtelen, tehát valaki teremtette. Ha meg végtelen idő óta létezik, akkor sosem jutott el a jelenbe, tehát nem létezik!"


Nem érted, hogy az első ok nem téridőbeli???


Ott van végén is írva! OLvasd már el normálisan!

2010. aug. 17. 19:09
 656/1201 A kérdező kommentje:

"Te hogyan máshogy modellezed az időt mint a számegyenes segítségével? Roppant kíváncsi lennék."


Ha modellezem akkor lesz kezdet.

Viszont ha csak úgy elképzelek egy számegyenest, amivel nem modellezek semmit, akkor az képzelgés, és nincs köze a témához!

2010. aug. 17. 19:12
 657/1201 A kérdező kommentje:

"Ha sem a tér sem az anyag nem darabolható a végtelenségig, akkor csak véges sok állapot lehetséges, tehát idővel vissza kell jutnunk ugyanabba az állapotba."

Bizonyíték?


"b)Az nem meggyőző kísérleti bizonyítás, hogy azt mondod, hogy a létezés bizonyíték.

A kísérleti bizonyítás az amikor valami nem egyértelműt megjósolsz pontosan. Pl amikor egy elektron becsapódásának a helyét egy ernyőn meg tudod mondani ezredmilliméter pontossággal. Az a kísérlet eminek csak egy kimenetele lehet az nem kísérlet."

Így csak a téridőbeli dolgokat vizsgálhatod.(már erről is beszéltem) Isten létét a téridőbeli bizonyítja. A létezése, és a változása.


"c) Sikerül megérteni, hogy egy halmaz lehet végtelen, attól függetlenül, hogy nem tartalmaz végtelen távoli pontot?"

Ha térbeli akkor nem!

2010. aug. 17. 19:16
 658/1201 anonim ***** válasza:

"Ha sem a tér sem az anyag nem darabolható a végtelenségig, akkor csak véges sok állapot lehetséges, tehát idővel vissza kell jutnunk ugyanabba az állapotba."

Kifejteném:

Ha a tér véges, illetve véges sok egségre osztható, az idő kvantált, az anyagnak létezik legkisebb egysége, akkor véges sok változóval tökéletesen leírható, a világegyetem.

Ha viszont véges sok változóval leírható az azt jelenti, hogy véges sok állapota lehetséges, elegendően sok idő után újra fel kell vennie egy korábbi állapotot. Amennyiben egy tökéletesen leírt állapotból egyértelműen következik a következő állapot, úgy a világ végtelen ciklusba érkezett, mivel ekkor egy adott állapotból egyértelműen következik minden őt követő állapot.


Q.E.D

2010. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 659/1201 anonim ***** válasza:

"Így csak a téridőbeli dolgokat vizsgálhatod.(már erről is beszéltem) Isten létét a téridőbeli bizonyítja. A létezése, és a változása."

Ez most nem a téridőről szól, hanem hogy valós tapasztalás alapján ellenőrizned kell a gondolataid helyességét. A saját gondolataid helyességében csak akkor lehetsz biztos ha azt a tapasztalati tények alátámasztják.

Egy nagyon egyszerű példa: Ha azt hiszed, hogy Napoleon Bonapartenak hívnak, de mindenki Kovács Józsefnek szólít akkor valami nincs rendben. Akármilyen zseniális tudós is lehetsz, amíg a hipotézisedet nem tudod alátámasztani megfigyelésekkel addig azt nem tekintheted bizonyítottnak. Erre mondtam példának a fekete lyukak létezését. Hiába bizonyították elméletileg, hogy léteznek, csak akkor tekintették létezésüket bizonyítottnak miután azt megtapasztalták.

Látod még a világ legokosabb fizikusai sem hisznek el semmit ami pusztán elméleti úton bizonyított!

A világ és a te gondolataid két külön rendszer, hatalmas tévedés feltételezni, hogy ami a tudatodban megjelenik az megjelenik a valóságban is.

2010. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 660/1201 anonim ***** válasza:

""c) Sikerül megérteni, hogy egy halmaz lehet végtelen, attól függetlenül, hogy nem tartalmaz végtelen távoli pontot?"

Ha térbeli akkor nem!"

Ezzel gyakorlatilag elismerted, hogy képtelen vagy felfogni a vételent. Ezáltal képtelen vagy feltételezni, hogy az időnek nincsen kezdete, ezért követted el azt a hibát, hogy feltételezted a bizonyításodban, hogy van kezdet, és ennek a segítségével beláttad, hogy van kezdet. Ugyanis a múltbéli események idejét a mosthoz képest határozzuk meg, ezért azokból definíció szerint pontosan most érünk a mostba. Feltételezted egy végtelenül messzi pont létezését ahonnan soha nem érhetünk el az adott időpillanatba. Ezzel gyakorlatilag feltételezted, hogy ez az esemény az időintervallum végén helyezkedik el a múltban. Így feltételezted, hogy a végtelennek van vége, ezzel te magad hoztad létre az ellentmondást.

A végtelennek nincs vége, ahogyan azt a neve is elárulja.


Gyakorlatilag ezt bizonyítottad: Ha a végtelennek van vége akkor az nem lehet végtelen.


Többször felkértelek már, hogy nevezd meg azt a pontot az időben amiből nem juthattunk el a mostani időpillanatba, ugyanis beszélsz a bizonyításban egy ilyen pontról csak nem nevezed nevén. Távolságot meghatározni ugyanis csak két pont között lehet.

2010. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!