Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szűz Máriának tényleg csak...

Szűz Máriának tényleg csak úgy elhitték hogy nem csalta meg a férjét, hanem a szentlélek szállta meg?

Figyelt kérdés
Miért nem merült fel senkiben a kérdés hogy esetleg hazudik, és megnézzék hogy tényleg szűz-e még?

2018. ápr. 21. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:

#59


Érdekes egy szerzet vagy, az biztos.


Fújod a 6000 éves Föld mantrát, hogy ezt állítja a vallásunk. Az én vallásom biztos nem állítja ezt.

Tegnap felhívta egy másik hozzászóló is figyelmedet erre, hogy csak a neoprotestáns kis felekezetek állítják ezt.

Bizonyára nem tetszett, mert nem felelt meg a koncepciódnak. Válaszul kicsinyes kommentet írtál neki, meglehetősen bunkó paraszt hangnembem.


Csak néhány idézet tőled:

"Nem ég le a bőr a kis pofikádról"

"Ugyanott ugrálnál az afrikaiakkal esőért, Te szerencsétlen."


Nem azért pontoznak le, mert eltérő a véleményed, hanem mert egy bunkó vagy. Ráadásul az ostobább fajtából.

2018. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
53%

Kíváncsian várom, hogy a Te vallásod mit állít ?


Mondok egy adatot:


A Héberek időszámítása a teremtéssel kezdődött. Most valahol 5780-nál tartanak.


Ebben a mondatban két állítás szerepelt, van e igazságtartalmuk ?

2018. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
Engem aztán teljesen hidegen hagy, hogy mikor kezdődött a zsidók időszámítása, sőt a muszlimoké sem érdekel, de még a kínai időszámítás sem. Miért kéne ezzel foglalkoznom?
2018. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
53%

Ha a te vallásod nem bibliai alapokon nyugszik, akkor valóban nem kell érdekeljen "hivatalosan".

Ebben az esetben viszont összeférhetetlen a Te vallásod teremtése a bibliai teremtéssel. Vajon melyikőtöknek van igaza ?

2018. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
Kérlek idézd hol írja a Biblia, hogy 6000 éves a Föld. Úgy emlékszem ezen állításból bontakozott ki a vita.
2018. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
53%

Ilyet nem ír a biblia, hogy 6000 éves a föld.

Gondolkodj egy kicsit .

Maximum azt írhatja le, hogy a biblia írásának időpontjához képest mikor volt a teremtés, nem de bár ?

De mivel a biblia írása nem egy hosszú hétvégére esett és a szakemberek sem tudnak dűlőre jutni, így bizony nehéz megmondani a biblia írásának időpontját.

A 6000 éves teremtést a hozzáértők nagyjából kiszámolták, vallási alapokkal számolva. Nem én állítom, hogy 6000 éves, hanem az úgymond szakember.

Én mindig úgy fogalmaztam a hozzászólásaimban, hogy a "Ti" vallásotok szerint 6000 éves a Teremtés.

De mivel már többen is jelezték, hogy nem annyi, így kíváncsivá tettetek, hogy akkor mennyi ?

Csak van erről valami elképzelése mindegyik vallásnak ?

De tartok tőle, hogy erre a kérdésemre sem kapok korrekt választ.

2018. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:

"Ilyet nem ír a biblia, hogy 6000 éves a föld.

Gondolkodj egy kicsit ."


Lehet neked lenne érdemes gondolkodni; ha ilyet nem állít, akkor miért kéne ebben hinni?


"Maximum azt írhatja le, hogy a biblia írásának időpontjához képest mikor volt a teremtés, nem de bár ?"


Ott a bibi, hogy a Bibliát kb 1600 éven át írták. Újfent, gondolkodj egy kicsit.


"így bizony nehéz megmondani a biblia írásának időpontját."


Nettó találgatás részedről, vannak történészek akik ezzel foglalkoznak, egész pontosan tudják.


"A 6000 éves teremtést a hozzáértők nagyjából kiszámolták, vallási alapokkal számolva. Nem én állítom, hogy 6000 éves, hanem az úgymond szakember."


Rendkívül érdekes, mert én még egy neves teológustól sem hallottam még ezt. Te melyik neves teológustól hallottad? Vagy újfent találgatsz?


"Én mindig úgy fogalmaztam a hozzászólásaimban, hogy a "Ti" vallásotok szerint 6000 éves a Teremtés."


Továbbra sem értem, hogy ezzel mit akarsz kezdeni. Nem én vagyok az első aki jelezte, hogy szerintünk nem. Tehát ha kérhetlek, ne adj a számba olyan állításokat, amiket sose mondtam vagy gondoltam. Te szerinted pedig sajtból van a Hold, majd igyekszem neked bebizonyítani, hogy nem sajból van és tévesen tudod.


"De mivel már többen is jelezték, hogy nem annyi, így kíváncsivá tettetek, hogy akkor mennyi ?"


Kb 4.6 milliárd éves. De nem vagy valami túl okos, ha még ennyit se tudsz.


"De tartok tőle, hogy erre a kérdésemre sem kapok korrekt választ."


Kaptál, elég konkrétat, vagy napra pontosan mondjam? Az sajnos nem fog menni, elégedj meg tized milliárd pontossággal.

2018. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
53%

#67


"Lehet neked lenne érdemes gondolkodni; ha ilyet nem állít, akkor miért kéne ebben hinni? "


A biblia nem hiteles, akkor miért kellene benne hinni?


De legalább az írásodból kiderült, hogy a teremtés 4,6 milliárd éves. Tehát akkor az ember is 4,6 milliárd éves.

Akkor ezt így kijelentettük. Tudod mit én ezt elhiszem neked.


Ámbár van itt valami ami nem hagy nyugodni.

Honnan tudod , hogy 4,6 milliárd éves ?


Feltételezem, hogy a szakemberek által megírt adatról van szó.


Akkor viszont kijelenthetjük, hogy aki 6000 évet számolt ki az egy kókler. Megjegyzem ők egy bizonyos vallás képviselői és kóklerek.

Kérdés, hogy a másik vallás képviselői is kóklerek ?

2018. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:

#67-es

Nagyon elgondolkodtattál.

4,6 milliárd éves az ember....

A teremtés szerint ugyanazon a napon jöttek az állatok és az emberek.

Akkor hogyan lehetséges az, hogy a dínók csontjai az emberek alatt vannak , nem pedig vegyesen.

Egyszerűen a teljes bizonytalanságot hoztad rám....

2018. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:

Ja , és egyébként köszönöm a konkrét válaszodat.

Itt az utóbbi pár hétben még nem történt ilyen.

Gyakorlatilag Te vagy az első.

2018. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!