Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás amelyiknek a...

Van olyan vallás amelyiknek a teremtéstörténete nem mond ellent a tudományos felfedezéseknek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 15:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/214 anonim ***** válasza:
0%
Én szürke jedi vagyok és a tudomány fontos része az életemnek.
2017. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/214 anonim ***** válasza:
80%

"Most őszintèn, mit próbáltok bizonyítani?"

Nem teljesen tiszta, most ezt kitől kérdezed?


Nekem speciel semmi bajom a tudománnyal, elfogadom felfedezéseit. Csupán azt mondom, hogy felesleges folyton szembeállítani a két dolgot. Kb ugyan olyan szinten van néhány harcos ateista, mint a keresztény fundamentalisták...

Valamint, hogy a kérdés is mennyire értelmetlen és lényegében paradoxon (ha figyelembe vesszük a tudomány fejlődését), mint arra kitértem egy korábbi hozzászólásomban.

2017. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/214 anonim ***** válasza:
3%

"Bizony mondom nèked, szívesebben foglalkozok olyasmivel, ahol beismerjük, hogy nèha tèvedtünk, ès korrigáltuk a tudásunkat, mint hogy görcsösen ragaszkodjak egy több ezer èves mitológiához, ès inkább a külvilágban látottakat próbáljam hozzá kanyarintani, mèg akkor is, ha nem passzol."


Bizony mondom néked, én meg szentül hiszek Isten szavában, itt nincs szükség korrigálásra, itt nincs tévedés, ez megállja a helyét több ezer év távlatából is.

Épp elég tévedés övezi a teremtést cáfoló tudományos próbálkozásokat míg egymáshoz igazítják őket.

2017. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/214 anonim ***** válasza:
70%

Nem paradoxon.

Simán összejöhetett volna olyan teremtéselmélet, ami nem mond ellent a tudománynak. Nyilván nem lett volna más benne, csak a Föld és a látható égitestek.

Csakhogy az akkori emberekben nyilván fel sem merülhetett, hogy a csillagok ELŐBB keletkeztek, mint a Föld.

Vagy, hogy a Nap előbb keletkezett, mint a Föld, a mai formájában.

Ráadásul a Földet ugye laposnak képzelték.

Ugyanígy az sem igazán merülhetett fel, hogy az élőlények változnak... bár ezt még inkább el tudnám képzelni.

Na, EZÉRT nincs olyan teremtéselmélet, ami valós is lehetne.

2017. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/214 anonim ***** válasza:
65%

#34 Egészségedre.

De bocsáss meg nekünk, ha becsuktuk a könyveteket, és szétnéztünk (ténylegesen) a szemeinkkel a Világban, és a megfigyelt folyamatokból vontunk le következtetéseket, amik (urambocsá') sajnos nem egyeznek 100%-ig a könyvetekben leírtakkal.


"Az Egyház azt mondja, a Föld lapos, de én tudom, hogy gömbölyű. Láttam az árnyékát a Holdon, és jobban hiszek az árnyékban, mint az Egyházban."

Ferdinand Magellán

2017. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/214 anonim ***** válasza:
4%

Talán szerinted nem egyezik, de ne gondold, hogy aki hívő, az totálisan szembe megy a tudománnyal.


A Föld meg nyilvánvalóan nem lapos, és ezt az egyház sem állította, csak valami feltűnési viszketegséges fószer háborodott elképzelését vették elő és sikeresen terjesztették egyesek.


A világban megfigyelt folyamatokból kikövetkeztetve meg nem tudható meg mi történt kezdetben.

2017. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/214 anonim ***** válasza:
5%

Most ezzel az idézettel mellétrafáltál, nem kicsit.


Tudod vannak mítoszgyártók, akik több száz évvel élt emberek szájába adnak olyat, amit esetleg nem mondtak. Viszont adott környezetben jól hanzik.


Az Egyház sosem gondolta, hogy a Föld lapos lenne, erre nem tudsz mutatni egy dogmát sem, ami igazolná. Még ha szó szerint is értették a teremtéstörténet jelentős részét.


Sőt, ahogy beépítették az antik görög szemléletet, akár a filozófiába, akár a tudományokba, úgy azzal átvették azt is, hogy a Föld gömbölyű. Jó ebben lehet tévedtek, mert geoid alakú...

2017. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/214 anonim ***** válasza:
69%

"Az Egyház sosem gondolta, hogy a Föld lapos lenne"

A Bibliában benne van. Nézd csak meg, ha nem hiszed.

Legalább négyszer leírtuk már itt, amúgy...


"erre nem tudsz mutatni egy dogmát sem"

Nem dogma.


"Még ha szó szerint is értették a teremtéstörténet jelentős részét."

Az egészet szó szerint értették, de nem abban van benne.


Azért tényleg nagyon szomorú, hogy aki kereszténynek nevezi magát, az ennyire nem ismeri a SAJÁT, legszentebb könyvét. De lepontozni azt aztán tud! A szeretet nevében, nyilván.


Ráadásul elég nevetséges a dolog... a középkorban nagyon sokáig hajózni sem mertek túl messzire, nehogy leessenek a szélén. Most meg a hívők tépik magukat (és mást is), hogy á, dehogy, sose gondolták így.

Kit néztek hülyének?

2017. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/214 anonim ***** válasza:
22%

Nem pontoztalak le a szeretet jegyében, sem másnak a jegyében, igaz fel sem. Egyszerűen nem pontoztalak. Pl. előző válaszod is jelen pillanatban 100%on áll, úgy h nem értem ezt a hisztit.


Az Egyház álláspontja és az egyszerű tengerészek rémképzetei közé pedig elég badarság egyenlőséget tenni. Engedd meg, hogy az Egyház azt gondoljon a világról amit akar és úgy, ahogy akarja.

Az biztos, hogy sose gondtolák laposnak a Földet. Ahogy most sem, úgy máskor sem téptük magunkat, sem mást. Egyszerűen igyekszünk racionálisan gondolkozni.


Igazából azt sem értem, hogy most az a bajod, hogy nem gondoltuk és nem is gondoljuk laposnak a Földet, valamint nem vesszük szó szerint a teremtéstörténetet?


Azt sem értem, hogy miért beszélsz a Biblia ismeretéről ilyen fellengzős és lekezelő stílusban, gondolom azon egyházatyák akik összeállították a Szentírást, csak jobban ismerték, mint te. Még ha most ezt nehéz is így megemésztened.


De én passzolom továbbiakban a témát. Szinte ugyan ezt eljátszottad máshol is, elején viszonylag normálisan lehetett veled vitázni egy témáról, majd átmentél fullretard stílusba és elkezdtél csúnyán beszólogatni.

2017. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/214 anonim ***** válasza:
58%

"Az Egyház álláspontja és az egyszerű tengerészek rémképzetei közé pedig elég badarság egyenlőséget tenni."

Hát... mégis, mit gondolsz, kik tanítottak akkoriban? Földrajzot is? Papok, bizony. Ők pedig az egyház tudása alapján tanulták. De tényleg nem értem, ezt miért nem fogadod el? Mi a baj ezzel? Így gondolták, és egészen normálisan gondolkodtak. Mondjuk elég lett volna hosszában végignézni a Balatonon, de akkoriban ez nem volt szokás - meg a renitens, eretnek gondolkodás sem.


Amúgy a görögöknél is létezett mindkét fajta nézet. Néhány bölcs gömbölyűnek gondolta a Földet, mérések alapján - a többi ember meg laposnak, csak úgy (és ezek a nézetek fenn is maradtak, csak ugye jobban hangzik a "már a görögök is" - pedig csak egy részük)...


"Engedd meg, hogy az Egyház azt gondoljon a világról amit akar és úgy, ahogy akarja."

Ja. Csak akkor ne írjon mást a Bibliába.


A többi, amit írtál... TÉNYLEG nem ismered a Bibliát?

Ez nagyon szomorú! De valóban mélységesen szomorú.

Nekem kell a Bibliát magyarázni neked?

2017. júl. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!