Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás amelyiknek a...

Van olyan vallás amelyiknek a teremtéstörténete nem mond ellent a tudományos felfedezéseknek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 15:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/214 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez nem semmi.

Tényleg ennyire ismerik a hívők a saját szent könyvüket?

Eleve a Bibliában 2 teremtéstörténet van, amelyek nem egyeznek. Nem, az egyik nem a részletezése a másiknak, hanem eltér tőle.


Aztán ilyen apróság, hogy kezdetben van a Föld? NEM ezzel kezdődött a világ. Ráadásul a kietlen, száraz Föld fölött VIZEK voltak (és vannak azóta is) az égben? Hát nem, nincs ott ennyi víz.

Aztán az, hogy az állatok készre lettek teremtve? Hát nem.

Mondjuk az is érdekes, hogy először lettek teremtve a növények - biztos jó bírják a -200 fokot - és csak aztán a Nap.

Meg még pár ilyen vicces dolog.

Mondjuk a régebbi vallások még sokkal cifrábbak ebben a tekintetben.

2017. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/214 A kérdező kommentje:

Hát én sem épp a kereszténységre gondoltam, azt ismerem. Egész földet elborító víz meg fény csillagok és Nap nélkül, ez nem igazán tudományos.


Inkább valami kisebb vallásra gondoltam, van-e egyáltalán olyan ami megfigyelésekre épített hitet, nem fordítva.

2017. júl. 29. 19:58
 13/214 anonim ***** válasza:
19%

Előző válaszoló :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Már pont te, ateista, fogod nekem megmagyarázni a Bibliát, mi?

2 teremtéstörténet...

Na ez a fanatizmus, hogy ateistaként itt vagy a vallás kategóriában és itt szidod a hívőket.

2017. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/214 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésed logikai képtelenség, paradoxon.


Ha ma alakítok egy vallást, amibe beépítem a tudomány összes máig ismert felfedezését, akkor már egy hét múlva lehet nem felel meg a feltevésednek. Mert a tudomány folyamatosan változik, ami egy éve bizonyítottnak vélt dolog volt, lehet holnap valaki tudományosan megcáfolja.


Azonban a kereszténység teremtéstörténete is értelmezhető átvitt értelemben (ahogy legtöbben teszik is), így pedig már nem fog ellentmondani a "holnap" felfedezéseinek sem. Szilárdabban áll majd, mint a "tegnap" tudománya.

2017. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/214 anonim ***** válasza:
81%

"a kereszténység teremtéstörténete is értelmezhető átvitt értelemben"

Persze, csak így már értelme nincs. Ráadásul időnként újra át kell értelmezni.

A tudomány meg nem átvitt értelemben működik, hanem valósan.

2017. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/214 anonim ***** válasza:
20%
Pontosan milyen tudományos megfigyelésekre gondolsz, kérdező?
2017. júl. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/214 anonim ***** válasza:
13%
Ami azt illeti épp a tudományt kell 'időnként átértelmezni'.
2017. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/214 anonim ***** válasza:
58%

"te, ateista, fogod nekem megmagyarázni a Bibliát, mi?"

Mit tegyek, ha magadtól nem érted?

Ez van.

De, ha tudsz rá ÉRTELMES magyarázatot... azon kívül, hogy átvitt értelemben gondolták, mert NEM úgy gondolták.

És nem, nem hazugság az evolúció.

További mellébeszélést sem kért itt a kérdező.

Egyszerűen csak azt kérdezte, van-e ilyen vallás.

Szerintem nincs.

2017. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/214 anonim ***** válasza:
3%

Akkor elég lett volna annyi is, hogy 'szerintem nincs'.

Nem kellett volna mellé a biblialejárató kampányod.

2017. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/214 anonim ***** válasza:
2%

"A tudomány meg nem átvitt értelemben működik, hanem valósan."


Ezt jó tudni. Melyik tudomány működik valósan? Gyorsabban változik manapság, mint az elmúlt több ezer évben bármikor.


A teremtést meg nem kell átértelmezni, egy lényege van, ami örök, hogy Isten szeretetből teremtette a világot. Hogy ez pontosan mi módon történt, annak kiderítése a tudomány feladata. Ami bár döcögősen, de azért alakulgat.

2017. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!