Mit mondanak az evolúció tagadói és jehova tanúi ezekre a tényekre?
Az intelligens teremtést cáfolja, az evolúció elméletét alátámasztja az elcsökevényesedett, funkció nélküli lábcsontjai a bálnának. Ha valami felesleges, akkor miért lett megteremtve?
Ugyancsak érdekes dolog az állattenyésztőknél a mesterséges szelekció, a tudatos tenyésztés. Ha csak teremtéssel lehet létrehozni megfelelő élőlényt, akkor miként működhet a megfelelő vérvonal létrehozása, fenntartása a kiválasztott egyedek keresztezésével?
Ez maga a felgyorsított evolúció: [link]
Jehovások állításának cáfolására:
- Az eredmény, a változások megfigyelhetőek.
- Ellenőrzött körülmények között ismételhető.
- Megjósolható működésű, az új egyed a kívánt tulajdonságokat örökli.
Tisztelt Jehovás, tudod, olyan sincs ám, hogy Darwin bácsi. igy küldök neked egy KETTŐS MÉRCE!!! jelzést, hogy figyelj rá oda, hogy amit elvársz mástól, azt te magad is alkalmazd!
Illetve ne szűrd ki a szúnyogot, miközben a tevét átengeded.
Tapasztalataim szerint JT semmivel sem kevésbé követik a tudomány felfedezéseit, mint az átlag emberek. Sőt a kezembe került 1-2 kiadványuk szerint nagyon is próbálják a tudomány állításait beépíteni a retorikájukba. Sőt néha túlzott is bennük a megfelelési vágy e téren. Ami különben érthető is, hiszen miért is kellene konfrontálódniuk a tudománnyal? A Bibliában leírtakat lehet jelképesen is értelmezni -legalábbis ami a tudományosnak mondható megállapításokat illeti. Másrészt azért mert a Biblia tartalmaz slendriánul megfogalmazott és magyarázott dolgokat tudományos szempontból, az nem jelenti azt, hogy nem létezik a teremtő intelligencia. hanem csak azt, hogy a leírók sem értették azt amit leírtak.
A darwini evolúciós elmélet megállapításai sem állják meg a helyüket -ma már- 100 %-ban, ettől függetlenül a tudomány mégis elfogadja, bár javítgatják, kiigazítanak bizonyos dolgokat. Ez nem von le semmit Darwin érdemeiből. Ez érvényes kell, hogy legyen a Bibliára is, ha nem alkalmazunk kettős mércét. A különbség az, hogy a Biblia egy többé-kevésbé megkövesedett tan rendszer, míg a tudományos megállapítások, nem ennyire tabuk. Bár ha némelyik tudós munkálkodását nézem, ők sem különbek sokszor, mint a középkori egyház volt annak idején.
A Biblia többek között az élet keletkezésére ad valamilyen magyarázatot. Ebben a tekintetben a tudomány sem büszkélkedhet semmivel. Különböző hipotézisek vannak csak. Életet az élettelenből máig sem sikerült teremteni senkinek "- Ellenőrzött körülmények között ismételhető. " -en, -meg máshogy sem.
Mégis szajkózza mindenki, hogy csak úgy magától végbement a dolog "véletlenül". Ha a materialisták következetesek lennének, saját nézetüket kellene megtagadni, mert eddig még célzott tudatos kisérletezéssel sem tudták megismételni azt ami állítólag a természetben végbement csak úgy véletlen.
A saját tudományos normáiknak sem tudnak megfelelni !!! Ugyanakkor ezt várják el egy nem tudományos műtől.
Ez aztán a KETTŐS MÉRCE a javából.
Tom Benko !
Materialista úton soha nem is fogjátok tudni eldönteni.
Na de hát nem kötelező olyan úthoz ragaszkodni ami nem vezet sehova. Ez döntés kérdése -mindenkinek a sajátja.
Aki nem akar az nem tud! Aki csökönyösen ragaszkodik a hibás alapelvekhez, az sosem fogja tudni az igazságot. A belátás és választás lehetősége mindenkinek adott.
De mindenesetre az akkor is igaz amit írtam. Olyanra ne hivatkozzatok ami nem bizonyított tény, hanem elmélet. Az anyagot ismerjük már olyan parányi szintig, ameddig csak lehet -így gondolom. Az élet lényegéről pedig fogalmunk sincs, legalábbis módon nem tudjuk megteremteni az élettelen anyagból.
Amit te írtál az hit, maszlag, nem létező valóság. "kőzel állunk" ez lesz az lesz. blablabla.
A kettős mérce továbbra is fenn áll.
legalábbis módon nem tudjuk megteremteni az élettelen anyagból.
helyesen:
legalábbis nem tudjuk megteremteni az élettelen anyagból.
-mármint az életet.
Még.,de ugye azt se mondhatjuk,hogy soha nem is fogjuk.
De meghatározhatjuk,hogy mit nevezünk élőnek,hiszen ez csupán egy definíció. Maximum kell egy elnevezés arra ami a kettő között van. Igazából mindegy mi mit nevezünk annak,mert a természetet ez tökre nem érdekli.
Viszont,ha van egy molekula,ami képes magát reprodukálni illetve saját maga egy részét felhasználni úgy,hogy segítse a reprodukcióban,akkor ez már akár élőnek is nevezhető. Hiszen majdnem mindenre képes,mint egy sejt,max nincs körülötte membrán. És ehhez hasonlót tudtommal már létrehoztak..
"Az emberek kék szemszíne is mutáció eredménye például,hogy kiemeljek egy dolgot a millióból."
Azért én kíváncsi vagyok, arra a sok millió pozitív mutációra. Mert a kék szem az nem igazán bizonyíták az előnyös mutációra. Amúgy a mutáció az információ vesztés okoz. És a wikin említett példák nem igazán pozitítvak:
Mondjuk a Wiki kissé pontatlan. Itt részletesen lehet olvasni erről, akit valóban érdekel és valóban az igazságot keresik, azok nyilván megvizsgálnak mindet és elolvassák a kritikát is:
Gondolom nem jönnek azzal az evolucionisták, hogy a jövő a down szindrómásoké...
A másik dolog van olyan mutáció,ami elsőre hátrányosnak tűnik,de adott körülmények között előnnyé válik.
Vagy nézd meg az emésztőenzimeket,ott találsz pár pozitívnak mutációt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!