Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Míért van az hogy az ateisták...

Míért van az hogy az ateisták ugy álltalában okosabak azoknál akik valásosak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 00:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
0%

Úgy irtanám a vallást, ahogy ők irtották a népeket pár száz éve.

Nagy az orrod? Boszorkány. Máglya.

Nem adod mindkét malacod a papnak? Tolvaj. Máglya.

Nem szopod le a püspök urat? Bűnös. Máglya.

2015. márc. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 Naro123 válasza:
Mert az ateisták tudják a tènyeket amelyek igazolják hogy nincs ''Isten,,.És ezeket a tényeket tudják bizonyítani
2015. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
37%

Na hat vegigolvastam az osszes hozzaszolast, es ugyan valamennyire eltertek az eredeti kerdestol, de engem nagyon lenyugozott Anonymus es ceri ervelese. Anonymusnak uzemen, hogy ha milliok nem is, de meglepo helyeken olvassak az gondolatait. En Afrikaban elek, es megis olvastam a fejtegeteseit. Nagy erdeklodest tanusitok ujabban a totalitarianus vilagrend irant,mert nemreg fejeztem be Gabriele Kuby "Globalis szexualis forradalom" cimu konyvet. Ez felnyitotta a szemem, es rajottem, hogy a fejlodo vilagban vagyunk szigetelve az iranyito hatalomtol. Itt naivak vagyunk, es mindent elfogadunk, amit egy feljodo orszagbeli mond es diktal. Noha voltak felhaborodott es tiltakozo akciok, amikor a brit elnok kijelentette Nigeriaban, hogyha nem fogadjak el a homoszexualitast, akkor nincs segely. Bizony, itt masfele erkolcsok uralkodnak, az ateizmust nem gyakoroljak, mindenki tartozik valamilyen vallasi felekezethez. Meg ha nem jar rendszeresen templomba, mecsetbe, akkor is van egy vallasi identitasa. Nemcsak Nigeria, de tobb mas orszag (az enyem is) is felhordult ekkora zsarolason, es nyilatkozatokat tettek kozze, hogy akkor nem kell segely! Nem fognak lefekudni a "nyugati rothado erkolcsnek"! Es a brit elnoknek vegul visszakoznia kellett.


Bizony egyetertek, hogy az erkolcsi hanyatlas, pontosabban a fiatalok es gyerekek szexualizalodasa egy uj vilagrendhez vezethet. Ezen az uton jarunk. Ez a forradalom nem alulrol jon, hanem felulrol! Ezert veszelyes, mert a penz azoktol jon, akik csak egy kisebbseg, de el akarjak fogadtatni a nagy tobbseggel az o aberraciojukat. Azt akarjak, hogy az legyen a norma. Sajnos a penz beszel, ezert nagyon nehez ellenallni. Es ahogy Anonymus irta nagyon helyesen, ehhez agymosas kell. Azt meg a legjobb mar az ovodaban kezdeni...


Nem tartozom az 50%-hoz, akik lehulyeznek, sem a 40%-hoz, akik nem ertik, amit mondasz, hanem inkabb a maradek 10%-hoz, akik meghallgatnak. Es remelem, hogy ez a 10% egyre csak noni fog.

2015. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
Aki még helyesen írni sem tud, miért kérdez ilyesmit?
2015. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 86-os válaszadó, nekem azért fenntartásaim vannak a nálatok alkalmazott középkori módszerekkel szemben, már ami a melegek és leszbikusok kirekesztésére, bántalmazására irányul. Továbbá megkérdőjelezem a hitét is azoknak akik erőszakkal lépnek fel mások ellen, üldöznek, bántanak, kirekesztenek. Nem élek ott hozzám csak a hírek jutnak el, de nincs okom kételkedni, Isten nevében nagyon csúnya dolgokat művelnek egyesek Afrikában. Ne érts félre nem pártolom és támogatom a melegeket, de az erőszakot sem, pláne Isten nevében.
2015. márc. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 Salx Narval ***** válasza:
Bocs elírtam, a 83%-os válaszadó írására reagáltam.
2015. márc. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim válasza:
21%

Azt értsd meg legyszi,hogy ugyanolyan Emberek vagyunk vallasosak es ateistak,a templomba a teremtés története pl tényleg egy mese,amit Mózes próféta mondott az egyszerű pasztorembereknek,akik nem tudták volna felfogni a bonyolultabb történetet, attól még mert valaki vallásos nem hülye,sőt,tudtad pl hogy Einstein is keresztény volt? azért nem kicsit volt okos ,valamint Stiven Hoking is először ateista volt,majd egyre jobban elismerte Istent.

Amúgy azért csap a villám a templomba,mert magas,a harangok fembol vannak,valamint Isten nem von vedopajzsot a templom köré,s így a valószínűleg fizikából már megtanult ok miatt belecsap a villám.

Az ateista akár lehet hulyebb is mint egy hívő,ez az kérdésed kicsit rasszista volt,a hit egyfajta a keresztény hit egyfajta megnyugvás,egy biztos pont az életben,ami akár q halál torkaban is reményt adhat,s a templomba azért csap a villám,mert ugyanúgy hat rá minden,ami minden másra a földön.

2015. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim válasza:
21%
Az hülyeseg,hogy az ateistak tudják a tényeket,hogy Isten nem létezik,hisz Stiven Hoking fél életét áldozta arra,hogy megtalálja ezeket a dolgokat,neki sem sikerült,s rá nem sokkal rájött,hogy az érvei hamisak,s meg kell cáfolni,valamint az ateistak meg most is keresik azokat a dolgokat,amikkel ezt bizonyítani lehet,de egyre csak oda jutnak el,hogy egy értelmesebb lénynek kellett megteremtenie ezt ,hisz magától nem jött volna létre sok dolog,vagy csak nagy zagyvasag lenne.Szóval az ateistak nem tudják még bizonyitani,hogy nincs Isten,de a hívők csomó aprónaj tűnő okot tudnak felhozni,hogy van.
2015. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:

# 77/78-as válaszoló:

nem vagyok nyelvtannáci, de ha kérhetném, akkor egy ember nevét, legalább pontosan írjuk le. Ha nem megy fejből, akkor sem néz le senki sem, ha a Google-n másolod be: Stephen Hawking.

A másik: amit írtál, Stephen Hawking-al kapcsolatban - forrásokat is mellékelj, mert így, eléggé Urban Legend szaga van az egésznek.

Harmadik: a tagadást nem kell bizonyítani - feltenném a költői kérdést: minek? Nem mi állítunk valamit, hogy létezik. Ha meg létezik Isten, akkor írj legalább egy pár dolgot, hogyan lehet bizonyítani a létezését (remélem, röviden és tömören, le lehet írni, mert nincs kedvem, több oldalas okfejtésekhez).

Végére még valamit, hogy időszerű is legyek: I. "Az igazság keresői" találkozó lesz pár napon belül. A facebookon van meghirdetve - [link] - bárkit szeretettel látunk, akik élőben is vitatkoznának, nem csak itt, a világhálón keresztül. Félreértés ne essék: nem én szervezem, csupán felhívtam a figyelmet erre, vagyis az, hogy milyen beszélgetésekre kell számolni, arról nincs tudomásom.

2015. márc. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
100%
A vallásos leköti a gondolkodását és korlátozza saját magát egy ateista embernél nincsenek "keretek" nem szűkíti le a magyarázatot annyira hogy -Isten hanem gondolkodik rajta
2015. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!