Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Míért van az hogy az ateisták...

Míért van az hogy az ateisták ugy álltalában okosabak azoknál akik valásosak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 00:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
44%

Mit akar az akinek hatalma van? Még több hatalmat!


Ez egy baromi régi história. Minden hataloméhes elmebeteg a hatalom megszállottjai. Miért? Mert megtehetik és kész. Nézz csak utána, hogy a háttérben kik irányították az első és a második világháborút (tippek: Medichi és a Fugger bankház történetének nézz utána).


---


"De kérdem én: a teljes emberiség agymosásának mi lenne a célja?"


Mária Terézia, az oktatási reform:


"A szellemi haladás áldásaiban mindenkinek a maga tehetsége szerint kell részesülnie, úgy, hogy „azokban a tudományokban nyerjenek oktatást, amelyek később mindegyiküknek javára és hasznára lehetnek.” Tehát mindenkinek a saját társadalmi helyzete és állása határozza meg azt, hogy milyen tudásanyagot kell elsajátítania ahhoz, hogy a birodalom és a király számára HŰ ALATTVALÓ LEGYEN."


Az a kifejezés egyébként, hogy "agymosás", eléggé durva. Természetesen itt nem szó szerinti agymosásról van szó, hanem az elme helyes működésének a megzavarásáról. Ennek célja a gondolkodás, logikus döntések meghozatalának és a helyes / helytelen közötti különbségek felismerésének képességét igyekeznek elvenni az emberektől.


Ennek a végeredménye egy olyan rabszolga társadalom, amelyik minden szinten teljes engedelmességgel fordul a rabszolga tartókhoz. Azok, akik mégsem engedelmesek, megbélyegzik (Antiszemita, Náci, Bolsevik, Kommunista, Összeesküvés elmélet hívő, Tudományellenes, Bolond, Zsidó). Innentől kezdve a "rendszer" kirekeszti és ahol csak lehet, keresztbe tesz. Ha pedig megpróbálsz visszakerülni a rendszerbe, akkor is maximum egy jó segédmunkás lehet belőled.


Ezt hívjuk úgy, hogy Okkultizmus vagy Okkult háború. Amikor nem fegyverekkel, hanem az emberi értelemmel, szellemmel vívjuk a harcot.


---


"mindamellett hogy a világ sem politikailag, sem társadalmilag, sem gazdaságilag nem egységes, tehát nincsen semmiféle egyeduralom vagy ilyesmi, hanem széthúzó erők, lobbik stb"


Ajánlom továbbra is a Medichi és a Fugger bankház történetét. Jelenleg e két család kezében összpontosul minden multi cég és bank. Jah, nyilván nincs egység...


Ezért hívjuk "háttérhatalomnak".


Ezen kívül a látszólagos ellentétek és széthúzások nem azért vannak mesterségesen gerjesztve, hogy ők ne tudjanak egy egységes rabszolga tartó világot létrehozni, hanem azért, hogy az olyan emberek mint én és ceri, meg a hozzánk hasonlók, ne tudják egységben összefogni az embereket. Mi kevesen vagyunk még az egységhez, a változtatáshoz. De egyre többen és többen csatlakoznak.


---


"Ha én egyeduralomra törnék vagy hatalmat akarnék, akkor nem kezdeném "irtani" az egész emberiséget, mert akkor saját magam alatt vágom a fát."


Ajánlom figyelmedbe az eugenikát, a népesség csökkentési programokat...


Jaaaajj, és a kedvencemet :)


https://www.youtube.com/watch?v=-cY1Z3f_R30


---


"Ugyan mi hasznom lenne belőle, hogy tönkretegyem a földet, az emberekből kiirtsam a kultúrát?"


Novus Ordo Seclorum (New World Order - Új világrend). A célja a Föld népeinek egyesítése és egy világkormány létrehozása. Ennek útjában mindig is a kultúrák és a kulturális különbségek álltak. Addig nem lehet EU-t sem létrehozni, amíg nincsenek eltüntetve a kultúrák.


---


"Gyakorlatilag egy emberöltő alatt körbeutazhatod a földet és hogy mást ne mondjak, az interneten akár milliók is olvashatják, hogy mit gondolsz a világról, és választhatsz, hogyan éljél, hogyan táplálkozzál."


Te körbe utaztad már a Földet? Kérlek számold meg, hogy csak a te környezetedben, akikkel találkozol nap mint nap, hány ember utazta már körbe a Földet? Vagy csak Magyarországot?


Persze írhatok az internetre, de azért az túlzás, hogy milliók olvassák amit én gondolok. Max, ha valami nagy médiumnak (Times, CNN, BBC) egy írója vagyok... jah nem, mert annak megmondják mi legyen a véleménye. Nos, akkor ez az állítás is teljesen téves. Max az ilyen fórumokra írogathatok, ahol 100-ból 50 lehülyéz, 40-t nem érdekli, 10 pedig esetleg ... ESETLEG elgondolkodik rajta :)


Harmadik állításod, miszerint választhatok, hogyan éljek, már korábban leírtam, hogy erre nincsen lehetőség. Csak egy nagyon szűk megszabott kereten belül választhatsz, ami persze, ha tetszik, akkor úgy érezheted, hogy "szabad" vagy :)


---


"A modern kori ember minden szabadságával rendelkezel. Attól még, hogy egyes dolgokkal nem értesz egyet (politikai döntések vagy társadalmi szabályok), attól még nem kell rémeket látni."


A modern kori ember minden függőségével rendelkezem, ami megbéklyóz. Ezek nem fizikai láncok, amiket egyszerűen levet magáról az ember, hanem szellemi láncok, amiket nem lehet csak úgy levetni. Nekem is rengeteg olyan beidegződésem és olyan szokásom van, ami miatt függök a rendszertől. De nekem ez a függés nem kívánatos, és sosem kértem, hogy tegyenek függővé a rendszertől.


Egyébként korábban már kérdeztem. Minek kell ahhoz történnie, hogy az emberek ne azt gondolják, hogy rémeket látok, hanem azt, hogy reálisan látok dolgokat? Nyilván nem tartunk még ott, hogy látványosan irtsák az emberiséget, de félek még akkor sem ébredne fel sok ember.


---


"Az élet él és Élni akar, hagyjátok hát, hogy mi is Éljünk"


Anonymus

2015. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
43%

Anonymus és ceri:

most az ezotériás & konteós szövegeket akarjátok nyomatni, vagy érdekel a másik nézőpont is?

Mert azt hagyján, hogy szalmabáb érvelést használtok, de a hosszú szöveggel, időt nem hagytok a másik félnek, hogy kellően reagáljon arra, amiket írtok.

2015. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem győznek meg az állítások, bár egy-két dologban biztosan egyetértenénk. De én nem vonnék le olyan következtetéseket, mint te teszed. Nekem a környezetszennyezés az az, hogy az emberek saját döntésükből beülnek az autóba, holott nem is lenne szükség rá. Eléggé környezettudatosan élek, ebben senki nem befolyásolt, mondjuk a családom jó példája és a saját felismeréseim. Szerintem a legtöbb ember így van vele és mondjuk nem jut eszébe semmilyen Rothschildet azért hibáztatni, mert az emberek minden nap egyesével beülnek a kocsijukba és gyalogosként nagyobb városban már lehetetlen közlekedni (nekem nincs kocsim, de ez mellékes, mert a kocsi is csak olyan, mint a tv meg bármi más, tudni kell jól használni). Nekem az állításaiddal az is bajom, hogy te is csak megmondod, mit hogyan tegyünk, úgy mint az általad szidott másik fél. Valamennyit utaztam már a világban és azért az tényleg színesebb, mintha csak innen Magyarországról nézném. Más problémája van egy nyugat-afrikainak, mint egy északinak, egy indiainak és egy amerikainak, tudod, sok mindent amit mondasz, ő meg sem értenék. Egész egyszerűen, mert a globalizált világ ellenére más élettapasztalattal rendelkeznek. Te ebben a kis országban, ami ilyen-olyan múlttal rendelkezik kialakítottál, megtapasztaltál egy világképet, ami egy másik kultúrában teljesen értelmezhetetlen lenne. Te megmondod, hogy ne legyen így, meg úgy. Egy felnőtt (érett) társadalom viszont arról ismerszik meg, hogy képes döntést hozni. Döntést hozni viszont csak akkor tud, ha szabad neki. A jó döntéshez biztosítani kell a feltételeket, a tudást, a példamutatást és bármi furcsán hangzik, a rosszat is. Mert rossz nélkül nincsen jó. Az, hogy valamire valaki azt mondja, hogy az a jó (a másik fél szerinted vagy te), valamit csak úgy lehet, az nem elég, az már demagógia, az már hatalomgyakorlás, az már nem igazság. Meg kell mondani, miért az a jó és hagyni kell az embereket dönteni. Szerintem mi abban a helyzetben vagyunk, hogy igenis dönthetünk, de sajnos nem elég érett a társadalmunk. Mégsem látom annyira sötéten a helyzetet. A változást szerintem mindenki egyénileg kezdje el magán, ha változást akar. És akkor a többiek eldöntik, követik-e vagy nem.
2015. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:

Jóképű Építész:

elöbb te neked válaszolok.

Az alternatív energia hasznosságát nem vitatom, csupán kevés elektromos áramot állít elő. Nem lehet ettől csodát várni - hiába ezt szeretnénk. A másik: a korlátok, pl. hova lehet feltenni a szél-, a víz,- a geotermikus- és a naperőműveket (+az összes többit, ami a felsorolásból kimaradt). Ez a természettől függ és itt is, közbeszól a környezetvédelem (amit nem kell figyelnen kívül hagyni, mert az USA-ban nem rég üzembe helyeztek egy naperőművet, csak negatív hatással van a helyi madárvilágra) és a politika (forrásokat is kell biztosítani, illetve nem könnyű a helyzet, a több országot érintő dolgok, pl. a Dunán is sok ország osztozkodik).

- még folytatom.

2015. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
64%

Jó, én nem akartam senkit sem megbántani, vagy megfélemlíteni, főleg nem akartam senkinek megmondani, hogy mit tegyen.


Az összeesküvés elméletekből részemről ennyi volt. Sosem hirdettem a felé "igéket" itt, ez után sem fogok. A tegnapi hsz-ek is, csupán csak rossz reagálások voltak egy vádra.


Szóval, bocsi ^_^


Anonymus

2015. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim válasza:
Ez egy elég alaptalan megállapítás. Sokszor a legokosabb tudósok válnak hívőkké, mert amikor már kikanalazták a tudományt rájönnek, hogy ez csak úgy magától nem jöhetett volna létre. Aki csak egy kicsit is belegondol az életbe, ahogy egy magból hajtás lesz, majd fa, ahogy egy sejtből ember lesz... ez mind egy nagy kozmikus bummból lett? Elég abszurd. Egy megtervezett csoda mind. Mi az ateizmus? Isten-tagadás. Ha nincs Isten miért kell tagadni a létét? A heti kb.30 kérdésből erre jött a legtöbb válasz. Míg ember az ember keresni fogja a léte értelmére, magára a létezésre a választ. Ezt az oldal ajánlom figyelmetekbe: [link]
2015. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
42%

Isten létének tagadása elsősorban erkölcsi alapokon nyugszik.


Ha nincs másvilág, nincs aki megitélje tetteinket, akkor bőven akad mozgástér a saját érdekek érvényesítésére.


Tipikus a kapitalista gondolkodás, ami szerint minden jó és támogatandó, ami pénzt hoz.


(The business of the business is the business)


Egyébként a alapkérdésben van egy kis ráció.

Az IQ skálán valamivel 110 felett van egy intervallum, ami inkább elutasítja a moralitást és a vallást, mert HATALMAS kisértés van arra, hogy intellektuális előnyét a gyengébbekkel szemben alkalmazza.

Ennek nagyon nehéz ellenállni.

Mert hülye azért nem vagyok... De milyen jó, hogy vannak azért hülyék is !


Aztán egy bizonyos intellektuális szint feleltt már megint csökken az anyagi javak jelentősége.


Egyébként tényleg meredek dolog feltételezni, hogy az őslevesben valami véletlen fizikai-kémiai "baleset" eredménye lett mondjuk Beethoven ötödik szinfóniája, a szixtuszi kápolna mennyezete, vagy akár egy Rolex óra.

2015. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:

Jóképű Építész:

- folytatom:

felhasználás, energiaigény. Már, magánál az egy háztartásnál sincs egy konkrét adat (mennyien használják, mennyi készüléket használnak, stb.), mert idönként (pl. az is más, amikor senki sincs otthon és csak a riasztó megy, vagy éppen házibulit tartanak) és helyenként (panel vagy kastély) változó tud lenni. Erre rájön az, hogy minél nagyobb rendszerben gondolkodunk (lakónegyedek, városok, országok, földrészek), annál nagyobb az energiaigény.

Az, hogy legyen környezetkímélöbb az energiaelőállítása, az tényleg jó és nemes cél, de sajnos nem az olajlobbi a ludas, hanem az energiafelhasználásunk. Ugyan, lehet csökkenteni, de akkor két irány van: vagy minél jobban az energiatakarékosságra mennek (pl. ilyen irányban fejlesztik az elektronikus eszközöket), vagy technikailag menjünk vissza az időben (ezzel meg az a gond, hogy kevesebben szeretnék ezt megtenni, ráadásul nem a kényelem az első cél, hanem a hatékonyság. Most legyen rengeteg papír, vágjuk ki a fákat, hogy legyen mire írnunk - számolási célzattal, vagy megtesszük ezt a számítógépen, ami helyettünk számol és elküldi az adatokat, így másra is tudunk fókuszálni). Nem vagyunk könnyű helyzetben.

2015. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
46%

Ez a világ legnagyobb kamuja, hogy a "lakosság" és úgy általában az "emberek" a felelősek akár az energiapazarlásért, akár a környezetszennyezésért.


Nem az emberekben van a hiba és nem a lakosságban. Ezt csak az oktatási rendszer próbálja belenevelni mindenkibe. Pedig egy ordas nagy hazugság.


A helyzet az, hogy amíg én 1 zsák szemetet dobok ki, addig erre az 1 zsák szemétre az iparban átlagosan 80 zsák szemét jut. Míg én csupán csak 28.000 Ft-os villanyszámlát fizetek, addig egy kisebb iroda is minimum a dupláját, de az ipar 100.000 -es nagyságrendekben fizet (ergo nagyobb az energiafelhasználása is).


A lakosság energiafelhasználása és szeméttermelése elenyésző az ipar és az azt kiszolgáló egyéb rendszerek környezetkárosításához és energiapazarlásához képest.


na mindegy, nem folytatom :-\


Anonymus

2015. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
#57: elgondolkodtató, hasznos hozzászólás, még így is, hogy én a kérdésben foglalt állítással nem értek egyet.
2015. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!