Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Míért van az hogy az ateisták...

Míért van az hogy az ateisták ugy álltalában okosabak azoknál akik valásosak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 00:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
45%

Mert a vallásos/hívő ember azt fogadja el valóságnak, ami neki szimpatikus, tetszik; vagy a hasonlóan hülye, tanulatlan cimborájától vagy szüleitől hallotta.


Ezzel ellentétben az ateista ember azt fogadja el valóságnak, ami a bizonyított, objektív valóság, függetlenül attól, hogy az neki szubjektíve szimpatikus vagy tetszik-e, és függetlenül attól, hogy mások (főleg pedig a tanulatlan, hülye emberek) mit mondanak.

2015. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
ja meg ha van isten akor míért csap a vilám a teplóm tórnyába ? XD
2015. márc. 6. 00:31
 3/89 Ozmium42 ***** válasza:
93%
A helyesírásod alapján te "ugy álltalában valásos" vagy?
2015. márc. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
68%
Az első leírta a lényeget. A nem hívők (azért nem nevezem őket ateistának, mert manapság már azt is kezdik egyfajta vallásként kezelni) a tudomány által bizonyított dolgokban hisznek, nem valamiféle mesében, amit fene tudja, ki és mikor írt, és hogy mi igaz belőle. És míg a nem hívők tudják, hogy ez meg az a fizika vagy a biológia törvényei alapján van úgy, ahogy, addig vallásosak mindennek a létét az istenükhöz kötik. Sokan még nem jöttek rá, hogy a vallás csak addig volt jó, míg nem ismerték a természettudományokat, így volt mire ráfogni mindent. És saját környezetemben tapasztaltam, akik nagy hívők, nem hiszik el, amit az iskolában tanítanak például biológia vagy földrajz órán, mert ők ragaszkodnak hozzá, hogy márpedig a az élet és minden, ami a Földön van, az Isten műve és ő teremtette két szóval, nem pedig hosszú idők során során alakult ki. Röviden, tömören: a vallásosak nem hajlandóak semmit elfogadni, ami tudományosan bizonyítva van, mert számukra az igazságot a Biblia/Korán/stb. tartalmazza csak.
2015. márc. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
78%
Nem gondolom, hogy egy ateista okosabb, mint egy vallásos ember. Az, hogy miben hiszel és miben sem, nem ész kérdése. Én is tisztában vagyok a Föld keletkezésével tudományos és vallási alapon is. Sőt, nem egy vallás teremtéstörténetét ismerem. Ennek ellenére hiszek Istenben, hinni akarom, hogy létezik. Abban igazad van, hogy vannak annyira mélyen hívő emberek, akiknek konkrétan az iskolában nem tanították meg a tudományos világkeletkezést, mivel nem ismerik el azt. Amerikában pl ezeket a diákokat nem veszik fel az egyetemekre. ... Ha elmész egy református vagy katolikus gimnáziumba/általános iskolába, láthatod, hogy egyetlen tantárgy sem zárja ki a tudományos világteremtést. Mégis az odajáró diákok nagyrésze vallásos, és hithű. Testvérem is ilyen iskolába járt, vallásos, de attól még nem tanulatlan. A tanultság nem összehasonlítható a vallási nézettel. Tehát nem! Nem okosabb egy ateista, mint egy vallásos ember! Főleg 2015-ben.
2015. márc. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem lehet ezt ilyen egyszerűen kategorizálni, mi az, hogy okosabb, miben okosabb valaki másoknál? A szélsőségektől eltekintve közel azonos szellemi képességekkel rendelkezünk mi emberek, a később kialakuló különbségeket viszont rengeteg dolog befolyásolhatja. Én nem tudnék semmit felhozni ami ide vagy oda billentené a mérleg nyelvét a kérdésed értelmében. Mindent egybevetve azt mondanám, hogy egyik "nézet" sem jelent kizárólagosságot, előnyt, vagy hátrányt ész és képesség dolgában. Nem lehet az embereket egy tollvonással két táborra osztani, sokkal pontosabb kijelölést igényelne egy ilyen kérdés, bár sok értelmét akkor sem látnám a fenti okok miatt.
2015. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
96%

A tudás és a világnézeti meggyõzõdés nem következik egymásból. Egy ismerõsöm mélyen hívõ, és a Természettudományi Múzeumnak volt igazgatóhelyettese fiatalabb korában, és nagy tudású ember.

A Kérdezõ pedig, bár valószínûleg ateista, de még helyesen se tud írni.

2015. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
100%

szia


mihez, és kihez képest okosabbak?

2015. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
89%

Nem hívőként én nem általánosítanék ennyire. A vallásosok között is vannak értelmesek! Attól, hogy valaki hisz valamiben még elfogadhatja a valóságot is...


Persze itt jönnek képbe a "mélyen vallásos" emberek (akik szinte vallási fanatikusok) és a korlátoltságuk miatt képtelenek elfogadni a józan ésszel felfogható valóságot.

Nekik szükségük van erre a spirituális maszlagra, mert képtelenek saját értékrendet és szabályokat felállítani. Meg kell nekik mutatni mit hogyan tegyenek. Egy gondolkodó embernek erre nincs szüksége (sőt, indokolatlanul nem vagyok hajlandó semmit sem elfogadni).


De mint mondtam, nem minden vallásos ember ilyen (szerencsére).


Egyébként a nem hívő ember a tudományt is kétkedve fogadja. Én például csak azt fogadom el tényként, amit legalább 2 szemszögből is alátámasztottak és bebizonyítottak. A többi csak hipotézis.

2015. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként meg mit várunk? A 21. században nem divat a gondolkodás. Birkákat képzünk már az iskolákban is. Arra tanítjuk és neveljük őket, hogy elfogadjanak mindent amit mondunk, ha pedig kérdezni mernek, akkor letámadjuk őket!


Hány szülő mondja gyerekének, hogy "Mert csak!"? Minden ember gondolkodónak születik, csak az aberrált társadalmunk ezt kineveli belőlük.


(#9-es voltam)

2015. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!