Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Míért van az hogy az ateisták...

Míért van az hogy az ateisták ugy álltalában okosabak azoknál akik valásosak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 00:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 Lebannen ***** válasza:
A kérdésed alapján ateistának gondollak. A helyesírásoddal meg is válaszoltad a kérdést.
2015. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
100%

Rövidre akarom fogni a kedvedért. Ezért lehet, hogy néhol kurtán fogalmazok majd.


---


Ozmium, kérlek, megint a szélsőségből indulsz ki. Nem arról van szó, hogy mindenkinek ki kell vonulnia és középkori szinten kell élni.


Először is, erre ma a technológia függőségünk miatt nem lennénk képesek (pl. hűtő). Ezen kívül mindig lesz olyan, amit mindenképpen venni kell a tanyára (pl. só).


Ezen kívül nem mondtam egy szóval sem, hogy nem lennének problémák, amiket meg kell oldani, nem kellene dolgozni és minden csupa rózsaszín happy. De azért az egy igen jelentős előrelépés lenne, hogyha az ember erejének 90%-át nem az élősködők elhárítására fordítaná.


Nem a jobban tudás vezet ki a tanyára és a faluközösségben való élet, hanem a felelősség. Ezen lehet gúnyolódni és hőbörögni is, de ettől még a kárpát medence sivatagosodik. Tudod a világon 4 hely van, amit Mezopotámiának neveznek. Ez egy görög elnevezés, azt jelenti, folyamköz. Ma ebből 2 már homoksivatag. A nem megfelelő földművelésnek köszönhetően.


Szóval nem csak most lehet ezt elrontani, bármelyik korban lehetnek hülyék az emberek. De ha már felismertük, hogy ez egy rossz irány, akkor ne kelljen már azon pofozkodni mindenkivel, hogy a tescoban majd megveszed vagy nem veszed.


A hazánkról van szó, akármekkora EU proletárok vagyunk. És, ha ez nem is jelent számodra semmit, akkor had éljek egy igen híres indián mondással, amit egy amerikai elnök is idézett: "A földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön". Szégyen lenne unokáinknak egy sivatagot átadni.


---


"Mindenesetre ez a világ ilyen: dolgozni kell, mert a szükségleteinket nem állítja elő a természet magától."


A természet továbbra is előállítja a szükségleteinket. A mű szükségleteinket nem állítja elő.


---


A helyzet az, hogy továbbra is büntet a hatalom azért, hogyha te függetlenné akarsz válni, ebben igazad volt. Minden korban büntettek ezért, miből gondolod, hogy majd most nem fog? Ne legyél naiv. Amíg a rendszer része vagy, nyilván jól érzed magad, mert azt úgy alkották meg.


Ha ki akarsz kerülni, akkor ott akadályoznak, ahol csak tudnak.


Tudod a rabszolgát sem akkor ütötték, amikor rendesen végezte a dolgát, és szó nélkül megcsinált mindent.


---


"Most sem fenékig tejfel, de akkoriban azért lényegesen nehezebb volt, főleg, ha ebből kellene áttérni abba. A rosszabb hatékonysága miatt tarthatatlan is lenne, mert nagyságrendekkel több az ember, és mások a kihívások."


Azért ez így nem elég pontos: Régen nehéz volt, de egyszerű, ma könnyű, de bonyolult az életünk. De részben igazad van.


Nos, lehet, hogy neked ez így megfelel, hogy ilyen bonyolult az életed, én viszont jobban vágyom az egyszerű életre. És miért mondom, hogy nincs szabadság? Azért, mert én nem tehetem meg, hogy egyszerű életem legyen.


Az áttérés pedig sokkal könnyebb mint azt gondolnád. Persze nem 100 meg 1000 hektárok művelésével kell kezdeni. És az áttérés pontosan azért könnyebb, mert mint említettem, ez az egyszerűbb élet. Megint az általam sokat emlegetett féligazságok ugye. Csak azt a felét veszed észre és hangoztatod (szándékosan, vagy mert te is félre vagy vezetve), amik téged igazolnak.


Abban is tévedsz, hogy rosszabb hatékonysággal működött régen, mint ma. Ez is a "tudományos" hazugságok egyike. Mert ugye el kell hitetni, hogy "fejlődünk".


---


Anonymus

2015. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
45%
Sem Isten létét, sem Isten nem-létét nem sikerült eddig bebizonyítani, állítani vagy tagadni. Ennyit a tudományról... A következtetést pedig vonja le mindenki magának.
2015. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim válasza:

Kedves olvasók!

Az már az előzőkben kiderült, hogy a topic kérdése ostobaság.

A téma továbbgondolásáról meg azt gondolom, hogy valójában meddő a vita addig, amíg nincs tisztázva, hogy - hozzávetőleg - mit is kellene érteni az Isten név/kifejezés alatt?

Mert úgy-e ebben sokféle meghatározás kering a Földön, s ezek egyik-másikának tagadása sem jelent mindjárt ateizmust. tehát nagyon nem mindegy, hogy valójában ki-ki mit is nem ismer (el), vagy fordítva.

2015. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 Ozmium42 ***** válasza:
# 34. válaszolóhoz csatlakozom. Épkézláb megfogalmazás sincs, hogy egyáltalán mi az az isten, mit kellene keresnünk. Így nehéz.
2015. márc. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:

Anonymus:

bele olvastam az "okfejtéseidbe". Ha arról van szó, hogy régen minden jó volt, akkor tévedsz!

Először is: számold össze, hogy mennyi terméket/szolgáltatást használsz, ami a mai korhoz köthető. Megsúgom: nem egy pár dolog, annyira hétköznapi, hogy észre sem veszed.

Használod a csapvizet, a WC-t, a csatorna-rendszert, ami több ezer év után lett olyan, mint most.

Ide is írsz: használod a PC-t, vagy más, számítástechnikai eszközt.

Menjünk tovább: ha beteg vagy, akkor természetgyógyászhoz fordulsz? Ha nem, akkor kihez?

Milyen közlekedési eszközt használsz?

Ugye, a tudománynak, sok mindent köszönhetnél, de nem, ehelyett ellene beszélsz. Az ember nem hiába fordul a tudományhoz: meg akarja érteni azt a világot, amiben él és újat is alkot

2015. márc. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ateisták gondolkodnak, a hívők pedig csak megeszik a moslékot, amit eléjük tesznek.
2015. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 ceri ***** válasza:

"Használod a csapvizet, a WC-t, a csatorna-rendszert, ami több ezer év után lett olyan, mint most. "


Azért nem mindenki használja. Aki meg használja az mást nem is nagyon tehet, esetleg buta, lusta, tudatlan. Amikor használod a WC-t és a csatornát tudnod kell, hogy ezzel

kikúrod mások orra alá, vizébe a természetbe a sok ipari szennyet, mérget.


"..pár dolog, annyira hétköznapi, hogy észre sem veszed."


igen, amit az előbb írtam. de ha nagyon akarnák észrevennék, és kimutatnák pl. nagyvárosok ivóvizében a fogamzásgátlók maradványait. De ugyanez a helyzet más vegyszerekkel kapcsolatban. Vajon miért egyre több a meddő férfi és nő? Miért egyre több úgy általában a beteg ember?


"használod a PC-t, vagy más, számítástechnikai eszközt. "


igen használjuk, ma nem is tudnánk technikai eszközök nélkül élni. A kocka el van vetve. Nincs választásunk. Az emberiség néhány 100 vagy inkább 1000 éve rálépett egy útra, és egyre nehezebben szabadul ebből. Én nem vagyok technika ellenes -ezt leszögezem. Vannak nagyon jó és hasznos találmányok. Hasznosíthatnánk a kimeríthetetlen geotermikus és napenergiát, amelyekkel nem szennyeznénk a bioszférát. Ezzel szemben mit teszünk?


csak azt akarom mondani, hogy nagyon összetett ez a probléma. Mert szerintem probléma az, amit ma a földdel teszünk. Tényleg eluralkodott egy szemlélet, amely arról szól, hogy ha akarnánk sem tudunk csak mások _pl. az unokáink rovására élni.


" Az ember nem hiába fordul a tudományhoz: meg akarja érteni azt a világot, amiben él és újat is alkot"


Ez eddig nagyon dicséretes. A kérdésekre adott felelőtlen, rövidlátó válaszokkal van a baj.

Nem fejtem ki jobban. Anonymus leírt sok mindent, én ellentétben vele, lusta vagyok írni. Na meg feleslegesnek is tartom. Aki nem akar az nem lát!


Hallgassatok Géczy Gábor előadásokat ebben a témában. Persze nem kell vele egyetérteni mindenben -de elgondolkodni érdemes.


Ami meg az alap kérdést illeti -jobb ha nem fűzök hozzá kommentárt, csak annyit, hogy saját magát cáfolja a feltevője. Az hogy valaki "fél analfabéta" nem világnézet kérdése, és ez vonatkozik az okosságra is.

2015. márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:

ceri:

azért a higéniára is oda kell figyelni. Nem fogom trágyának eltetetni, másrészt vannak tisztitóberendezések és mindenezeken túl, a szennyvízből, biogázt és áramot is termelnek - Bp.-en is van ilyen.

[link]

Ezt kell tovább fejleszteni.

Az alternatív energiával egy a legnagyobb baj: nem termel elég elektromos áramot. A fúziós reaktor lesz a kulcs, de arra még, várni kell.

Az internet és a többi, amit felhoztam példának: tévedés azt gondolni, hogy kötelező. Nem, nem az. Lehet az ember önálló (akár egy kis csoporttal is) ahogyan Ozmium42 is írta. Adva van a lehetőség - lehet élni vele, de mégsem teszik. Egyesek kipróbálták, nem vált be, mások meg csak addig jutnak, hogy szövegelnek erről, de képtelenek lépést tenni ezügyben.

2015. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:

Én igazán értékelem a jólelkűségeteket, de tényleg őszintén. Nagyon jó dolog, hogy ennyire pozitívan és lelkesen tekintetek a jövőbe, mert ez dicséretes. Ugyanakkor elszomorít az, hogy tudom, hogy ezt a jólelkűséget irdatlanul kihasználják.


Amikor arról beszélek(-tem), hogy az oktatás mennyire tönkreteszi a társadalmat, akkor pontosan erre gondoltam. A sok egyébként jólelkű és őszinte emberből kineveli erőszakkal a gondolkodás szikráját. Elnyomja az emberekben a jövő iránti felelősségérzetet, elnyomja a következmények végiggondolásának képességét.


Ez pedig azt eredményezi, hogy sok naiv jólelkű embert kapnak, akiket a beléjük nevelt pozitív jelszavakkal, mint a "fejlődés", irányítanak, és elfogadtatnak velük olyan dolgokat, amik nem az ő érdekeiket szolgálja, hanem az élősködők hatalmát növeli az emberek felett. Ezt viszont iszonyatosan szomorúnak tartom.


Anonymus

2015. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!