Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hordhatok kipát a...

Miért nem hordhatok kipát a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés
Zsidó vallású voltam, mikor megtértem Jézushoz, a messiáshoz, és elkezdtem járni a hit gyülekezetébe. A tagok azonban először kedvesek voltak, majd egyre inkább elkezdtek ostromolni a zsidó törvény előírta szokásaimért. Én olvastam az Újszövetséget, és mondtam, hogy ezek rám vonatkoznak (az ap,csel 13ban, a jeruzsálemi zsinaton az apostolok csak a nemzsidóknak engedik hogy ne tartsák be a teljes törvényt. ) Nekem a gyülekezetben azt mondják, hogy ez okkultizmus, meg démoni judaizmus, ami alól ki kell jönnöm. Már bajuk van azzal, mikor a szombatot tartom, mikor héber imákat mondok, mikor megülöm a jomkippurt, a roshasant, vagy a peszahhot, nem értik miért nem eszek disznót, és mindig arra kérnek, hogy vegyem le a kipámat ha Istentiszteleten vagyok náluk. Egy darabig lenyeltem, de mára már nagyon zavar. Én elfogadom Jézust, a mesiást, de amit I.ten szava rám előírt, attól nem akarok emberek kedvéért támadni. Azért is cikiznek, hogy járok zsinagógába is, és azért is, hogy én miért nem vagyok cionista. (pedig szerintem értelmes zsidó ezt a szeretetnek álcázott neofasizmust nem követi). Mi a véleményetek?

2014. aug. 25. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Tényleg vissza tudnál térni a törvény alá a kegyelemből? :(
2014. aug. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Igen. Az a kegyelem nem kegyelem nekem .
2014. aug. 28. 23:47
 43/63 anonim ***** válasza:
65%
Hmmm.Ez érdekes.Azt hinné az ember,ha kipában jelensz meg a földig hajolnak és azt se tudják hova legyenek a boldogságukban,hogy egy kiválasztott tisztelte meg őket.Tényleg kezdem totál elveszteni a fonalat a HGY-vel kapcsolatban.A TV-ben meg Izrael zászlók......Képmutató,hazug,haszonleső bagázs....
2014. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
52%
43 Itt a kérdező hazudik, nem is kicsit. Teljesen egyértelmű már.
2014. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is hazudik. "nem értik miért nem eszem disznóhúst" Ezt nem hiszem el.
2014. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:
Miért hazudnék?
2014. aug. 29. 19:17
 47/63 anonim ***** válasza:

Ahol megtalálod a lelki békédet,ott a Te vallásod.Ha a zsinagógában érzed úgy magad,hogy oda tartozol,járj oda.Nincs olyan ember,aki azt mondhatná egy vallásra,hogy hamis,ezt egyedül Isten joga megítélni.

A Bibliát minden gyülekezet,felekezet úgy értelmezi,ahogy akarja sajnos.

Jártam sok keresztény gyülekezetben,megismertem több vallást.Sehol nem találtam választ a kérdéseimre és nem éreztem jól magam.Ilyen volt a Hit Gyülekezete is.Ezért hagytam ott a kereszténységet.

Én pl.az Iszlámban találtam meg a lelki békémet és ott érzem jól magam.

2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de szerintem ez egy kitalált történet. A Bibliaiskolában nem beszéltek így a zsidókról, és nem cikizték őket, nem hinném, hogy ezzel szemben a gyülekezetben máshogy beszélnének. Esetleg kérdés, hogy ki cikizett, vezető beosztású, vagy egy haver. De mint mondtam, minden fórumon vannak fizetett, beépített feszültségkeltők. Az is lehet, hogy te ilyen vagy.
2014. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
Ahogy hallottam a HGY az más.Ott Sanyi Bá' adja elő mi a fájás.........
2014. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

"Minden fórumon vannak fizetett, beépített feszültségkeltők"

Na ez a gond a gyülivel. Egyébként tagok voltak, nem vezetők akikkel beszéltem, a legmagasabb is csak vidéki gyüli presbitere volt, de mindig Sándor tanításaira hivatkoztak. Mindenesetre itt a gond, az ember szeretne kérdezni, megoldani a problémáját, és ez a válasz. A gyülisek mind ilyen paranoiások?... Ha valamire nincs megoldás, akkor én is rögtön ellenség vagyok?...

2014. aug. 31. 10:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!