Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetében miért...

A Hit Gyülekezetében miért nem érzem azt hogy csak egy kicsit sem foglalkoznak velem?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok a hibás én már nem tudom. Másfél éve megtértem az Úrhoz, megkeresztelkedtem de eltértem. Isten nélkül úgy érzem nem tudok élni így visszamentem a gyülekeztbe. De úgy érzem, hogy az az illető sem foglalkozik velem a megtérésem idején. Nem érzek semmi segítség akarást, ha email-ben írok neki pl akkor egy két szó még a válasz is. Miért van ez? Szeretnék Isten jelenlétébe kerülni, de úgy érzem szeretnék igaz keresztény emberekkel beszélni, de ahogy némely ember rám néz nem is merek ismerkedni sem. Mi lehet a baj? Nem azt szeretném, hogy leszólások jöjjenek válaszban a gyülekezet ellen, csak valami bíztatást, hogy miért érzek így ha értitek, hogy mire gondolok. Köszönöm.

2014. máj. 20. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert nem e világban élsz. Olyasmit vársz, ami normális embernek nem probléma, ezért nem is érti, amit akarsz. Akik pedig ki akarnak használni valamire, azok majd akkor jelentkeznek, ha szükségük lesz rád. Addig nem létezel számukra.

Nem tudom, hogy jutottál idáig, de sürgősen a napi valói problémáid megoldásán kéne gondolkodnod - és főleg cselekedned.

2014. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon rá akarok hangolódni a vallásosságra (mert nagyon nagy átverésnek tartom) akkor azt mondom, hogy Isten benned van és essen eső fújjon szél, az agykontroll mindig benned él. Nem Istennek hívjuk a modern tudományban, hanem energiaáramlásnak és csak te segíthetsz magadon. Nyugodtan járj ilyen szektákhoz, de haszna nem lesz, inkább fesztiválozni.
2014. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ki az az illető? (nem neveket szeretnék hallani :P ) És miért szoktál neki írni?

Vannak barátaid?

Hogy néznek rád?

2014. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Fizesd be a tizedet, meg amikor gyűjtés van Németh Sándor új autójára, akkoris nyomulj, adj minél többet, és ne problémázz annyit!
2014. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 yuda ***** válasza:
100%

Némelyik mondatod elég magyartalan. Próbálom kitalálni mi is lehet a problémád.

Véleményem szerint többek közt ott hibázod el, hogy e-mailben nem kellene segítséget kérned. Menj oda személyesen és face to face-szemtől szembe beszélj azzal akivel akarsz.

Nem tudom milyen kapcsolatod volt az illetővel hajdanán, de ha valaki kiszakad egy közösségből(mindegy milyen közösség) és megszakad a kapcsolat, akkor azt nem lehet elvárni, hogy ugyanonnan folytassátok.

Újra fel kell építeni.


Másik gondolatom, de ez csak a leveledből tipp, de olyan érzésem van, mintha kicsit olyan követelőző lennél. Az jön le, mintha te lennél felháborodva, te kérnéd ki magadnak, hogy miért nem ugrálnak körül, miért nem szolgálnak ki?

Ez azért ...nem tudom hol nevelkedtél, de ez sehol nem így megy.

Kikövetelni, kierőszakolni hogy veled foglalkozzanak, körülötted forogjanak más emberek, ez irreális elvárás.


Finoman, kicsit több tapintattal, talán alázatosabban kellene megközelítened a dolgokat és többet érnél el.

Ismétlem, nem tudom mi a problémád, de nekem az jön le, hogy olyan elképzelésed van a gyülekezetről, -hogy van valami gondod és ugorjanak, oldják meg, de azonnal. Ez bevallom őszintén, engem is taszítana. Nem csodálkozom, hogy így állnak hozzád.


Az meg, hogy némelyik ember hogy néz rád?!-innentől kezdve pedig azt gondolom rólad anélkül, hogy rád néznék, hogy kezdődő paranoia.


Konklúzió: egyetértek veled, hogy problémás ember vagy, de ennek a megoldását, illetve segítséget kikövetelni nem lehet. Kérni igen, de azt is megfelelő hangnemben és személyesen. Emailt felejtsd el.

Nem hiszem, hogy a gyülekezetnek kötelessége lenne minden embernek segíteni.

Biztos vagyok benne, hogy azt minden szolgáló szereti, ha örömmel, jó szívvel és önkéntesen teszi. Amennyiben úgy érzi, hogy valaki követelőzik, akkor kilépnek a kapcsolatból.

Zsarolni, manipulálni épeszű ember nem hagyja magát. Érzelmileg sem.

Barátoddal e-mailezgess, de komoly ügyeket csak személyesen.

2014. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos lehet, hogy kicsit értelmetlen voltam. :) Nem akarok erőszakoskodni, követelőzni, nem akarom, hogy minden körülöttem forogjon, ez igazán távol áll tőlem. Amikor megismertem ezt az illetőt akkor még email-ben is nagyon jókat "beszélgettünk". Amikor lementem gyülekezetbe pár szót váltottam az illetővel, próbáltam kommunikálni más dolgokról is de el is ment mellőlem nem tudtam semmit megbeszélni vele mert úgy tűnt nem akar beszélgetni. Keveset tudok, lennének kérdéseim Isten országáról és hasonló témakban még egyéb. Furcsa, hogy ismernek még sem tudok velük kommunikálni. Vagy nem ez a gyülekezet az ahol megtalálom az igazságot, másra nem tudok gondolni. Hiszek Istenben, más magyarázat amúgy sincsen a teremtésre és az összes létező dologra. Csak ő lehet ilyen hatalmas aki megteremti az embert, a természetet stb... Vagy ha tudtok jobb gyülekezetet és igazságosabbat ahol megtalálom azt ami a zsoltárokban is van, hogy milyen jó az atyafiakkal együtt lenni és ezt érezni is tudnám.
2014. máj. 20. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Írtam privátot.
2014. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyarországi Muszlimok Egyháza
2014. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, menj el az alapvető Klubba, ha jól tudom hétfőnként 18 órától van. Ott segíteni fognak neked.

És ha van olyan, aki ezt teszi, amit leírtál, akkor ott az illetővel van a probléma. Szeretetben kell akár megfedni, vagy beszélni az emberrel.

2014. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Atyaég mennyi, de mennyi becsapott ember van itt. Te jó ég !
2014. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!