Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hordhatok kipát a...

Miért nem hordhatok kipát a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés
Zsidó vallású voltam, mikor megtértem Jézushoz, a messiáshoz, és elkezdtem járni a hit gyülekezetébe. A tagok azonban először kedvesek voltak, majd egyre inkább elkezdtek ostromolni a zsidó törvény előírta szokásaimért. Én olvastam az Újszövetséget, és mondtam, hogy ezek rám vonatkoznak (az ap,csel 13ban, a jeruzsálemi zsinaton az apostolok csak a nemzsidóknak engedik hogy ne tartsák be a teljes törvényt. ) Nekem a gyülekezetben azt mondják, hogy ez okkultizmus, meg démoni judaizmus, ami alól ki kell jönnöm. Már bajuk van azzal, mikor a szombatot tartom, mikor héber imákat mondok, mikor megülöm a jomkippurt, a roshasant, vagy a peszahhot, nem értik miért nem eszek disznót, és mindig arra kérnek, hogy vegyem le a kipámat ha Istentiszteleten vagyok náluk. Egy darabig lenyeltem, de mára már nagyon zavar. Én elfogadom Jézust, a mesiást, de amit I.ten szava rám előírt, attól nem akarok emberek kedvéért támadni. Azért is cikiznek, hogy járok zsinagógába is, és azért is, hogy én miért nem vagyok cionista. (pedig szerintem értelmes zsidó ezt a szeretetnek álcázott neofasizmust nem követi). Mi a véleményetek?

2014. aug. 25. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
30 Hogy akartok olyan témáról vitázni, amit nem ismertek, nem veszitek a fáradságot rá, hogy megismerjétek? Vitából nem fogod megismerni.
2014. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miről beszélsz.Nem kell ismernem egyik vallást sem ahhoz, hogy észrevegyem, mi a probléma és megoldást keressek rá.Erre mondom, hogy a probléma lényege a közösség és a Kérdező elveinek az összeférhetetlenségében van.Ezt teljesen felesleges vallási oldalról megközelíteni, elég egyszerűen a lehetőségeket figyelembe venni, ami kimerül abban, hogy valaminek mennie kell.Vagy a kérdezőnek a közösségből, vagy az elveknek, hogy a Kérdező nyugodtan maradhasson.

Ő pedig döntött, és ehhez elég azt átgondolni, amit fentebb írtam.

2014. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem világos a kérdező hite: vagy a törvény vagy Jézus, a kettő nem megy együtt, ráadásul olyat írni, hogy rá az Újszövetség nem vonatkozik, mikor az éppen hogy felszabadít.... :(

Kérdező, te a szokások rabja vagy inkább, nem? Ha megtértél, márpedig ebben biztos vagyok, akkor nem mondhatod, hogy mindezt Jézusért teszed, hisz ő ennek az ellenkezőjét tanítja. A kipa is ennek a szimbóluma.

De én tudok egy sokkal jobb megoldást: kérdezd meg Istent és kérj bölcsességet ebben az ügyben, ne ránk hallgass, hanem csak rá.

2014. aug. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bocs, hogy beleszólok a beszélgetésbe, nem vagyok vallásos és ráadásul zsidó sem, de ez így nem megy kedves kérdező. Én megértelek téged és valahol a gyüliseket is. Tudod ha én valahová tartozni szeretnék, akkor az ottani játékszabályokat vagy elfogadom, de legalább is tiszteletben tartom. A másik megoldás az, hogy nem fogadom el és nem is akarom tiszteletben tartani, ez estben viszont nem zavarom többé a köreiket. Szerinted egy zsidó közösségben jobban tolerálnák a Jézusba vetett hited? Próbáld ki:D Bocs, inkább ne. Arra akartam utalni, ha nem lenne világos, hogy döntened kell, méghozzá neked egyedül, Ha úgy tetszik, akkor Istent kérdezd és biztosan érezni fogod, hogy mi fontosabb számodra. Még egyszer bocs, hogy beleszóltam, de megsajnáltalak, hogy így vergődsz két szék között.
2014. aug. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítségeteket, sok mindent megtanultam ma is. Nem távozom negatív ellenérzésekkel a hit gyülekezetből, de inkább a zsinagógai hitközséget választom, nekem ezek szerint az való. Még egyszer köszi mindenkinek a választ!
2014. aug. 26. 08:16
 36/63 ceri ***** válasza:

T kérdező !

Ha belépsz valamilyen közösségbe, akkor el kell fogadnod annak írott és íratlan szabályait. Ez így van pl lövész klubban is (vagy akármilyenben). Miért erőlteted be magad 1 olyan közösségbe amelynek nem fogadod el a normáit?

Ami a "szeretetnek álcázott neofasizmust" illeti, abban egyetértek.

Hitler árja fajról, ti pedig kiválasztottakról beszéltek -a lényeg ugyanaz.

2014. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit az az érzésem, hogy bár megismerted Jézust és megtértél hozzá, maradt benned félelem, hogy Isten elutasít, ha nem követed a régi vallásod előírásait is.

Én nem érzem problémának, hogy követed a hagyományokat, amíg az általad cselekedett dolgokban nincs olyan, ami ellentétes Jézus tanításával. Eddig én a leírásodban nem találtam olyat, ami ellentétes lenne, de nem ismerem annyira a zsidó vallást, hogy ezt teljes mértékben meg tudjam ítélni.

Két gondoltam járt a fejemben a soraidat olvasva.

Az egyik, hogy valóban érdemes lenne több keresztény egyházat megismerned, ha Jézus hív (márpedig hív, ez látszik), meg fogod találni az ő válaszát a kérdéseidre.

A másik gondolatom, hogy tudtommal vannak közösségek, ahol Jézushoz megtért zsidók gyakorolják a hitüket. Talán először egy ilyen közösséget lenne érdemes megkeresni.

Egy biztos. Jézushoz megtértként, ha visszatérsz a zsinagógába (és más közösséget nem keresel), az sem helyes, mivel ott ugye Jézust nem fogadják el megváltónak, ahogy te viszont igen.

Kívánom, hogy az Úr mutassa meg neked a te utadat!

(És én nem vagyok hitgyülis :) )

2014. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónál a pont. Vannak messiás-hívő zsidó gyülekezetek, amelyek a leírásod alapján inkább megfelelhetnek neked, mint a hit gyülekezete.
2014. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért baj. Állítólag a hgy. zsidóbarát. Ezek szerint mégsem?
2014. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 FCs ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ajánlom figyelmedbe a következő könyvet: A rabbi a pápa és a sátán. A történet egyik főszereplője a római főrabbi.

Olvasd el. Utána sok minden világosabb lesz. Van olyan egyház, amelyet Jézus alapított, és vannak olyanok, amiket emberek. Te döntesz.

Szeretettel és imával érted.

2014. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!