Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hordhatok kipát a...

Miért nem hordhatok kipát a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés
Zsidó vallású voltam, mikor megtértem Jézushoz, a messiáshoz, és elkezdtem járni a hit gyülekezetébe. A tagok azonban először kedvesek voltak, majd egyre inkább elkezdtek ostromolni a zsidó törvény előírta szokásaimért. Én olvastam az Újszövetséget, és mondtam, hogy ezek rám vonatkoznak (az ap,csel 13ban, a jeruzsálemi zsinaton az apostolok csak a nemzsidóknak engedik hogy ne tartsák be a teljes törvényt. ) Nekem a gyülekezetben azt mondják, hogy ez okkultizmus, meg démoni judaizmus, ami alól ki kell jönnöm. Már bajuk van azzal, mikor a szombatot tartom, mikor héber imákat mondok, mikor megülöm a jomkippurt, a roshasant, vagy a peszahhot, nem értik miért nem eszek disznót, és mindig arra kérnek, hogy vegyem le a kipámat ha Istentiszteleten vagyok náluk. Egy darabig lenyeltem, de mára már nagyon zavar. Én elfogadom Jézust, a mesiást, de amit I.ten szava rám előírt, attól nem akarok emberek kedvéért támadni. Azért is cikiznek, hogy járok zsinagógába is, és azért is, hogy én miért nem vagyok cionista. (pedig szerintem értelmes zsidó ezt a szeretetnek álcázott neofasizmust nem követi). Mi a véleményetek?

2014. aug. 25. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked lenne igazad, mint ahogy nincs, akkor felismerték volna, és leborultak volna a lábai elé és nem pocskondiázták volna.


Te kiben hiszel? A Messiásban, vagy a farizeusokban?

2014. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

10 Uj szövetségben élünk, Ószövetségi ritusokat követsz, melyet már elkövetkezett a megváltás.

Megálltál egy ponton, és nem tudsz tovább lépni, mert csak a tradiciókhoz kötődsz, és a ritust cselekszed.


Azt mondtad befogadtad Jézust a szívedbe, ez szép és mély dolog, de mit mondott Jézus, mit cselekedj még, hogy beteljesedjen rajtad az Ige?


Leragadtál a sorompó előtt, talán felkéne emelned,elkéne indulnod és nem visszanézni, mert akkor úgy fogsz járni, mint Lóth felesége.

2014. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj Pajor Tomival.

Ui. Miért a köretet piszkálod mikor tiéd a főétel?

2014. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
13 Isten nem személyválogató. Akár rajtad keresztül is tud szólni, ha akar:D De ez most nem ő volt, hanem saját szellemből beszéltél:D
2014. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
És az apcsel 13? A Törvény? Azt miért kell elhagynom, ha az Úr rendelte?
2014. aug. 25. 20:54
 16/63 A kérdező kommentje:
Pajor Tomit nagyon tisztelem, de az ortodox zsidósághoz nem ért. Legalábbis ez derült ki. Sajnálom hogy itt is csak azt a felsőbbrendű zsidók iránti lenézést tapasztalom a gyülitől, mint abban a 2 évben amit ott töltöttem. Ebből arra következtetek, hogy tényleg csak az a baj, hogy kicsúsztam a gyüli vallási korlátaiból :(
2014. aug. 25. 21:02
 17/63 anonim ***** válasza:
100%

15 Én erre azt mondom neked, hogy ha a Messiásnak szükséges volt az emberi testét alávetni Isten törvényének, hogy betudja tölteni az igei feltételeket, akkor ez alól te sem vagy kivétel, ha Krisztus követőjévé akarsz válni és megakarod ismerni a Messiást és azt, akit maga helyett küldött a tanítványainak. Akit a tanitványai mellé rendelt. Aki mint lámpás megy előtted, és vezet.


Az előbbiekben említettem számodra pár dolgot, Szerintem előbb azt forgasd az elmédbe, és utána fogj bele bármibe is.Meg hát be is kéne tölteni az igei feltételeket, hogy tiszta edényként be is tud fogadni az elkövetkezendő időkben lévő tapasztalataidat, és a tanításokat is.


Ó tömlőbe nem töltünk új bort.

2014. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
16 Segítő szándékot kiforgatni, nem szép dolog. A zsidóságért én már kiálltam nem egyszer, de nekem Jézus szava több mint bár mely tradició. Én nem a tradiciókat követem.
2014. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

Egy valamiről azért ne feledkezz meg:


A Teremtő alkotott téged, és nem te Őt. Ahogy a parancsolatait is Ő alkotta, és rendelte az embereknek, és nem te adtál az emberiségnek parancsolatot.

2014. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Látom sok gyülis van itt, ezért itt is tudok beszélni azokról, amiről a gyüliben is zsoktunk tesókkal. Nagyon tisztelem a gyüli filoszemitizmusát, áldás a zsidóknak, de mégiscsak gójok vagytok. A gójokra pedig nem vonatkozik Izrael törvénye. Nem is vártam el tőlük, hogy megtarták, soha. Az az egy kérdésem, miért baj az, ha én megtartom a Törvényt?? Én attól még el fogadtam a MEssiást.
2014. aug. 25. 21:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!