Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hordhatok kipát a...

Miért nem hordhatok kipát a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés
Zsidó vallású voltam, mikor megtértem Jézushoz, a messiáshoz, és elkezdtem járni a hit gyülekezetébe. A tagok azonban először kedvesek voltak, majd egyre inkább elkezdtek ostromolni a zsidó törvény előírta szokásaimért. Én olvastam az Újszövetséget, és mondtam, hogy ezek rám vonatkoznak (az ap,csel 13ban, a jeruzsálemi zsinaton az apostolok csak a nemzsidóknak engedik hogy ne tartsák be a teljes törvényt. ) Nekem a gyülekezetben azt mondják, hogy ez okkultizmus, meg démoni judaizmus, ami alól ki kell jönnöm. Már bajuk van azzal, mikor a szombatot tartom, mikor héber imákat mondok, mikor megülöm a jomkippurt, a roshasant, vagy a peszahhot, nem értik miért nem eszek disznót, és mindig arra kérnek, hogy vegyem le a kipámat ha Istentiszteleten vagyok náluk. Egy darabig lenyeltem, de mára már nagyon zavar. Én elfogadom Jézust, a mesiást, de amit I.ten szava rám előírt, attól nem akarok emberek kedvéért támadni. Azért is cikiznek, hogy járok zsinagógába is, és azért is, hogy én miért nem vagyok cionista. (pedig szerintem értelmes zsidó ezt a szeretetnek álcázott neofasizmust nem követi). Mi a véleményetek?

2014. aug. 25. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerű a megoldás és mindenféle közösségre egyaránt igaz:

Ahol probléma forrása, hogy más vagy, azaz van egyéniséged, ott nincs keresnivalód.Ebből mind az látszik, hogy ahelyett, hogy elfogadnának téged, megpróbálnak betuszkolni az egyforma klónok közé.Szerintem hagyd ott őket minél hamarabb.

2014. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
De közben azt mondják, hogy elfogadják a magánéletemet, csak segíteni akarnak, mert nekem lesz jobb ha megszabadulok apámtól örökölt hiábavaló életemtől. Én azonban a lelkemben érzem, hogy nem tudnék annyira nemzsidó lenni mint ahogy elvárják. A megtérésemben azonban ők segítettek, nem akarom lenézni őket.
2014. aug. 25. 19:43
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

csupa külsőséget említesz...


lecserélni a kőszívet hússzívre


"és új lelket adok beléjük, eltávolítom testükből a kőszívet, és hússzívet adok nekik"

[link]

2014. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell őket lenézned, ha tiszteled őket valamiért.Viszont tűrnöd sem kell, hogy rád erőltessék ezt a csordaszellemet.Ne hagyd magad.
2014. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
2 válaszoló! Pont ez a véleményem! Ezért szimpatikus a gyülekezet, és ezért akarom megoldai ezt a problémát. De pont hogy a gyüliseket érdekli nagyon a külsőség most...
2014. aug. 25. 19:57
 6/63 anonim válasza:
47%

Kedves kérdező:)

Én azt tudom neked tanácsolni, hogy elsősorban ne itt tegyél fel vallási kérdéseket, mert errefelé, vannak olyanok akik nem ismerik az adott gyülekezetet és így mondanak véleményt.

Másodrészt, én azt ajánlom, hogy menj el egy pásztorlási napra, ahol a lelkészek készségesen válaszolnak bármiféle kérdésre, és segítenek megoldani a problémákat. Csak ajánlani tudom. Jó magam is a hit gyülekezetbe járok, és nagyon jók szoktak lenni ezek az alkalmak. :) Bármilyen problémában segítenek a pásztorok. Hogy milyen időközönként van van pontosan nem tudom, de ha figyeled az összejövetelen a hirdetést biztos vagyok benne, hogy mondani fogják az ilyen alkalmak időpontját!

Kívánom, hogy találj megoldást a problémádra, az Úr áldjon!:)

2014. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Kedves hitgyülekezet tag! Voltam pásztorlási napon, épp ottmondták nekem a judaizmust okkultnak, és átkozottnak a pásztorok, és ott kértek, hogy a hit parkban ne hordjak kippát.
2014. aug. 25. 20:22
 8/63 anonim ***** válasza:
64%

"miért nem vagyok cionista." -ezt is a gyülisek hiányolják?

"szeretetnek álcázott neofasizmus" - ez jó, pontosnak tűnik

2014. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:

A zsidó rabbik annó kitaszították maguk közül Krisztust mikor megjelent előttük,nem ismerték fel, megvetették, ha mond ez számodra valamit.

Ha neked lenne igazad, mint ahogy nincs, akkor felismerték volna, és leborultak volna a lábai elé és nem pocskondiázták volna.

2014. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
9es, akkor mi az igazság? szeretném megérteni.
2014. aug. 25. 20:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!