Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hordhatok kipát a...

Miért nem hordhatok kipát a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés
Zsidó vallású voltam, mikor megtértem Jézushoz, a messiáshoz, és elkezdtem járni a hit gyülekezetébe. A tagok azonban először kedvesek voltak, majd egyre inkább elkezdtek ostromolni a zsidó törvény előírta szokásaimért. Én olvastam az Újszövetséget, és mondtam, hogy ezek rám vonatkoznak (az ap,csel 13ban, a jeruzsálemi zsinaton az apostolok csak a nemzsidóknak engedik hogy ne tartsák be a teljes törvényt. ) Nekem a gyülekezetben azt mondják, hogy ez okkultizmus, meg démoni judaizmus, ami alól ki kell jönnöm. Már bajuk van azzal, mikor a szombatot tartom, mikor héber imákat mondok, mikor megülöm a jomkippurt, a roshasant, vagy a peszahhot, nem értik miért nem eszek disznót, és mindig arra kérnek, hogy vegyem le a kipámat ha Istentiszteleten vagyok náluk. Egy darabig lenyeltem, de mára már nagyon zavar. Én elfogadom Jézust, a mesiást, de amit I.ten szava rám előírt, attól nem akarok emberek kedvéért támadni. Azért is cikiznek, hogy járok zsinagógába is, és azért is, hogy én miért nem vagyok cionista. (pedig szerintem értelmes zsidó ezt a szeretetnek álcázott neofasizmust nem követi). Mi a véleményetek?

2014. aug. 25. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

20

Az egész írásodra csak annyit:


Honnan eredt Jézus vérvonala?:D

2014. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
20 Ha hallgattál volna, akkor most igen bölcs maradtál volna:xDD
2014. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Köszönöm ezt a felüditő eszmecserét, egy élmény volt, főleg a vége:D
2014. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdésem. Akkor nekem meg kell változnom, el kell szakadnom Izrael szent törvényétől, és azt vallási babonaságnak, felesleges tradíciónak kell tartanom, hogy befogadjon a gyüli?
2014. aug. 25. 21:20
 25/63 anonim ***** válasza:
Ezt teljesen felesleges így túlbonyolítani.A lényeg a fontos: van egy közösség, amihez ragaszkodsz, de a befogadáshoz el kell dobnod az elveidet.Egyetlen lehetséges megoldásként választanod kell a kettő közül.De szerintem egyszerűbb keresni egy másik vallási közösséget, mint eldobni azt, amiben hiszel.Merthogy lesz olyan, ahol elfogadnak olyannak, amilyen vagy.
2014. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

Ki váltott meg téged? Mit mondott Jézus a tnitványainak?


No szerintem annyira szép és jó az Uj szövetség, hogy itt az ideje, hogy elolvasd és tudd a helyére tenni Isten népe között a gyülekezet helyét,mi célt szolgál, és miért+ és a te helyed egy gyülekezetben.Mit mond Isten erről?

Ezzel párhuzamosan, azt amit itt korábban irtam értelmezni, és nem csak értelmezni, hanem alkalmazni is.

2014. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
25 Nem ez a lényeg.
2014. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főként nektek Kedves gyülisek, a mai nap mérvadó volt az életemben 2 év pásztorlás, viták, és bűnvallások után úgy döntöttem visszamegyek a zsinagógába, mert ez amit a gyülisek csinálnak, nekem túl vad. Sziasztok!
2014. aug. 25. 21:40
 29/63 anonim ***** válasza:
28 Minden jót Neked:D
2014. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
Hát akkor mi a lényeg?Indoklás nélkül nincs értelme azt állítani, hogy nincs igazam.
2014. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!