Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is csalódott már a gyüleke...

Más is csalódott már a gyülekezetében vagy az oda járó emberek valamelyikében?

Figyelt kérdés
Két gyülekezetbe is jártam (nem párhuzamosan), de mindenhol az álszentséget és az erkölcstelenséget véltem felfedezni. Az első gyülekezetben hirdették a szeretetet, de miután eljöttem, utána már voltam minden, csak szép meg jó nem. A másik gyülekezetben úgy gyakorolják a szeretetet, hogy hülyének nézik az embert, illetve lenéznek másokat. Hol van ez a Bibliában? Sehol. Ez Isten "népe".
2014. jún. 6. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
neoprotestáns gyülekezetekről van szó? azok sajnos az embereket butítják és tiszta biznisz sajnos.
2014. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Én közel 20 év alatt 11 egyház hitközösségeiben töltöttem el hosszabb-rövidebb időt. Ebben voltak történelmi egyházak, újabb gyülekezetek és nem keresztény közösségek is.

Az álszentséget, képmutatást, erkölcstelenséget nagy mértékben tapasztaltam mindegyikben. De ezeknél sokkal rosszabb volt a közösség tagjainak egymással szembeni viselkedése. Az a bizonyos az arcodba belemosolyogok és kedves vagyok, a hátad mögött meg.... Rengeteg rosszindulatot és gyűlöletet láttam. És akkor még nem beszéltünk az adott valláson kívül állókról való megnyilvánulásokról.

Ez egy ilyen világ. Vagy naiv vagy és szemellenzőt hordasz vagy olyanná válsz, mint ők. A legegyszerűbb ha nem lépsz be ilyen közösségbe.

2014. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Hitesnek neveltek, hamar ott is hagytam :)

Ugyan ez volt ott is!

2014. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Sajnos nekem is ez a tapasztalatom.

Eddig jártam és a programokon is segítettem, részt vettem:

- református

- neoprotestáns

- római katolikus


közösségekben.


Mára teljesen kiábrándultam.

Néha még elmegyek misére, de úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kell konkrét közösséghez tartozni.

Én most már arra törekszem, hogy vallási felekezettől függetlenül alakítsak ki barátságokat egyházi rendezvényeken KÍVÜL.

Ez hasonló ahhoz, mint a vér szerinti családtagok:

hiába vagy annak a családnak a tagja, sajnos lehet, hogy nagyobb támogatást kapsz és adhatsz nem saját családod tagjának.


Jézus nem azt mondta, hogy legyetek XY közösség tagjai, hanem hogy egyek legyetek. Ez pedig szerintem felekezeten, és egyéb hovatartozásokon is átívelő parancs.


Ezt gyakorló római katolikusként mondom.

Nem a kereszténységgel van a baj, hanem az emberek által létrehozott szervezetekkel...

2014. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen,azt ajánlom hogy kerüld el őket.Majd ha bejutsz egy olyan szektába mint,onnan nehéz szabadulni!
2014. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

" Igen,azt ajánlom hogy kerüld el őket.Majd ha bejutsz egy olyan szektába mint,onnan nehéz szabadulni!"


Nem tudom, hogy kinek írtad ezt.

Gondolom a kérdezőnek, és a vele egyetértő válaszolóknak is.


Én éppen azt írtam, hogy mostanra beláttam, NINCS értelme közösséghez ragaszkodni, hanem egyszerűen barátkozni kell, megtartva Jézus tanításait...így ez kizárja azt is, hogy szektába keveredjen valaki (mivel nem konkrét közösséghez való tartozás a cél, sőt!)


Egy Római Katolikus

2014. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Jézus azt tanította, hogy kell a közösség. Lehet, hogy nem tökéletes mindenki, de ha nem jársz közösségbe, akkor hogy fogjátok tudni egymást építeni? Ez a hozzáállás nagyon világi: egy nehézség feljogosít a menekülésre. Ezért van olyan sok válás, mert az emberek azt hiszik joguk van a tökéletességhez minden nehézség nélkül. Mintha az élet erről szólna.
2014. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy közösség NÉLKÜL lehet keresztény életet élni.


De nem éppen kell egy templom falai közé zártra korlátozni azt. Egy embertömeg nem azért lesz közösség, mert egy helyre összejárnak...


Már pedig a legtöbb gyülekezetbe már csak "összejárnak". :/

2014. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A betegeknek van szükségük orvosra, nem az egészségeseknek. Ha az emberek tökéletesek lennének, akkor nem kellene bűnbocsánat, megváltás. A hívő és hitetlen között az a különbség, hogy a hívő elismeri, hogy bűnös, hazug, önző stb. és szüksége van Isten kegyelmére és megbocsátására a hitetlen viszont nem ismeri el. A gyülekezet ilyen tökéletlen emberek közössége, amelyekből te is egy vagy. Persze lehetnek olyan esetek, amikor kell váltani, amikor már annyira "beteg" a gyülekezet és a pásztor nem a megfelelő irányba vezeti a hívőket, de ha látsz hibákat, kezdj el imádkozni a gyülekezetért,a pásztorért illetve azért, hogy Isten hogy akar Téged használni abban, hogy jobb legyen az a közösség és Isten cselekedni fog! Neki az az akarata, hogy a gyermekeit magához hasonlóvá formálja a Szent Szellem által, nem a magunk erejéből. Ha mindenki, aki elhagy egy gyülekezetet csak mert baja van vele inkább elkezdene imádkozni azokért a dolgokért akkor sorra újulnának, frissülnének a gyülekezetek és Isten sokkal több csodát tenne és egyre inkább kitisztítaná a képmutatást és egyre több ember térne meg!
2014. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!