Nektek mi a véleményetek mikor a szülők elviszik templomba/gyülekezetbe a gyerekeiket?
Már miért ne vihetnék a szülők a gyerekeiket templomba? Ha ők járnak, akkor nyilván nem hagyhatják otthon egyedül az óvodás gyereküket. Meg egyébként érdekes felfogás ez, hogy "miért nem lehet megvárni, míg az ember magától fel tudja fogni, hogy akar-e vallásos lenni vagy nem?" Ennyi erővel akkor enni se adjanak a szülők a gyereknek, amíg el nem tudja magától dönteni, hogy milyen ételeket szeret és milyeneket nem. Ez nem így működik.
Úgy látom, te az egész vallást valamiféle kényszernek fogod fel, pedig ez nem így van, max. a nagyon elborult fanatikusok és a tudatlanok fogják fel annak. Attól, hogy valakit gyerekkorában templomba visznek meg hittanra járatnak a szülei, még nem kényszerítik semmire. Ennek az a célja, hogy a gyerek megismerkedjen a vallással - később dönthet úgy, hogy neki ez nem kell. Inkább annak nincs értelme, hogy hermetikusan elzárják a gyereket a vallástól, vallásoktól, amíg "alkalmas korba" nem ér.
Már nem azért 81#es ,de a gyereknek főzöl tökfőzeléket és nem ízlik neki, akkor többet nem akar tökfőzeléket enni.
Viszont ha csak tökfőzeléket főzöl neki és semmi mást, és csak a tvben lát ezen kívül más ételt, akkor előbb-utóbb hozzászokik és elfogadja.
" Mert a szülõknek joga van úgy nevelni a gyerekét ahogy akarja. "
Persze. Mint ahogyan a szülőnek ahhoz is joga van, hogy a gyerek előtt napi 2 liter töményet legurítson, aztán belehugyozzon a szekrénybe. Attól, hogy valami jogilag nem támadható még nem feltétlen pozitív.
"Ennyi erõvel gyerekeket születésekor zárják be valamiféle kaptárba, nehogy befolyásolja valami a személyiségfejlõdésüket. "
Az indoktrináció nem egyenlő a személyiségfejlődéssel.
"lelki táplálékról még nem hallottál? "
Ha valakinek ilyen iránt van igénye, akkor majd azt ő eldönti, ha elég érett ahhoz, hogy egy ilyen döntést meghozzon.
"ha már filozófusnak állítod magad"
Ezt nem tudom hol olvastad én nem vagyok filozófus és sose mondtam, hogy az lennék.
"tagadni csak létezőt lehet, mert ha nem létezőt tagadsz azzal tulajdonképen elismered a létezését. "
A fogalom és a referencia kettő különböző dolog. Referálni bármire lehet, de valódi, téridőben történő létezővé attól még nem válik, legfeljebb egy neurális impulzussá valakinek az agyában. De ez nem egyenlő az objektív létezéssel, ugyanis a ténylegesen létező objektumok személytől függetlenül léteznek. De ez a leírás így nem célravezető. Ha valaki elkülönítené a két létezés fogalmát, akkor azt kellene mondania, hogy az összes fiktív lény is létezik, csak nem úgy mint az objektív létezők, ugyanis azok a szavak hamis referenciák, nem referálnak ténylegesen létező entitásokra. Innentől fogva egyszerűbb azt állítani, hogy vannak létező és nem létező objektumok, a létezőkhöz kötődő fogalom tényleges dolgokra referál, a nem létezőkről szóló fogalom meg hamis referencia, nem találhatóak meg az objektív valóságban.
N+1 olyan dolog lehet, amiről tudjuk, hogy nem létezik. (ezek lehetnek akár szintetikus állítások is pl. fénysebességnél gyorsabb részecske, planck állandónál kisebb energiaadag, vagy analitikusak, pl. matematikai axiómák levezetéséből következő lehetetlen objektumok, fogalmi ellentmondások)
"Amiről te beszélsz az egyszerűen a hitetlenség, az ateizmus fogalma istentagadást takar."
Nem, nem azt takar.
"1. (Philosophy) a person who does not believe in God or gods"
Tehát az istentagadó is ateista, meg a gyenge ateista is szintén ateista. Ez egy gyűjtőfogalom.
"Meg egyébként érdekes felfogás ez, hogy "miért nem lehet megvárni, míg az ember magától fel tudja fogni, hogy akar-e vallásos lenni vagy nem?" Ennyi erővel akkor enni se adjanak a szülők a gyereknek, amíg el nem tudja magától dönteni, hogy milyen ételeket szeret és milyeneket nem. Ez nem így működik. "
A kaja egy rendkívül agyhalott példa, mivel enni muszáj. Főleg, hogy a megfelelő táplálékválasztás egy tudományos kérdés, amit ismeretek alapján érdemes véghez vinni, és ez nem várható el egy 8-10-12 éves gyerektől.
A probléma pedig azzal van, hogy megfelelő objektív, ismereti háttér nélkül egy szubjektív, direkt térítő célzatú közegben találkozik a vallással. Ha ismerné a vallások divergenciáját és egy objektív tájékoztatót a jelentősebb vallásokról, akkor meg lehetne mutatni neki, hogy is néz ez ki "belülről", de az, hogy mindennemű háttértudás nélkül egyből térítjük és indoktrináljuk, az bizony elég visszás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!