Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitetlenség, vagy kételkedés...

A hitetlenség, vagy kételkedés tényleg erősebb bármilyen hitnél?

Figyelt kérdés

"Hiszen a mai világunk vívmányait éppen a hitetlen embereknek köszönhetjük, akik nem hitték el, hogy valamit ne lehetne megvalósítani."


forrás: [link]



2012. nov. 20. 10:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te tényleg nem tudsz gondolkodni.

1) máshol azt írod, hogy a hívők, mivel kényszerképzetek és téveszmék áldozatai, elmebetegek (ezzel nem értek egyet amúgy). Ezért írtam neked, hogy saját magad definiciója szerint minősülsz elmebetegnek, mert téveszmék áldozata vagy.

2) Mi a téveszme? Az, hogy a szkeptikus társaság nem MER veled kiállni vitára. Ez egy nyilvánvaló téveszme.

3) Azt is állítottam, hogy alkalmatlan vagy normális vitára. Ezt abból is láthatjuk. ahogy most nekem reagáltál. Mit tartalmaz a válaszod?



a) Azt állítod, hogy a szkeptikusokkal 2o éve kapcsoltaban vagy. Hogy jön ez ide? Meg beszéltél már az elnökükkel. Who the fuck cares? Ki esik ettől hasra? Én azt mondtam, hogy az istenérves agymenésedet letojják. És ez így is van. És pontosan azért, amit fennt írtam: mert az írásod hülyeség, mert alkalmatlan vagy bármiféle vitára, mert isten léte vagy nemléte nem tárgya a szkeptikusok vizsgálatainak.

b) Link egy újabb saját blogodra. :-D Amin mi van? Egely kereke. Ez vizsgálható szkeptikus ezközökkel? Igen. Vizsgálják a szkeptikusok? Igen. Ez pont az én álláspontomra példa.

c) Állításod szerint _gyakran_ kiemelik írásaidat, mint vitaindító anyag. Ez egy állítás, ami vagy igaz vagy nem. A belinkelt oldalon ott a link az oldaladra... So what? Ha 2o éve közöd van hozzájuk ez miért lenne meglepő? De ha így is lenne az sem változtatna az előző hozzászólásom egyik állításának igazán sem.

d) Azt állítod, hogy én nagyzolós vagyok. Ezt az állításodat semmivel nem támasztod alá. Az állításod lehet igaz, azt nehéz lesz bebizonyítani, mivel én nem tettem magamra vontkozó kijelentéseket, miből ez kiderülhetett volna. Ellenben, hogy-hogy nem valahogy mindíg előkerül, hogy te micsoda hatalmas tekintélynek számítasz valláskritika témában. Ez egy rendkívül rossz érvelési stratégia... nem véletlenül nem _MERNEK_ kiállni veled a szkeptikusok. Még Labant Csabával is több értelme van vitázni, mint veled.


Különben végiggondolog, hogy miket írsz? Vagy csak kell valami ürügy, hogy a saját oldalaidra minél több hivatkozást kirakhass? :-D

2012. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
33%

Én aztán nem foglalkoztam veled, kérdező. Egy kukkot nem szóltam hozzád. A kommentem a többieknek szólt, nem neked.


-------


@ Döncike:


Itt is gratulálok a válaszaidhoz. :)

Jól felépítettek, logikusak, alaposak, humorosak. Még jobbak, mint a másik kérdésnél.

Csak azért emeltem ki ismét a dicséretet, mert eddig nem volt példa erre; és biztosan jól esik neked. ;)

Ha ez így folytatódik tovább, a végén majd teljesen rászokom... :D

További jó szélmalomharcot. :)

2012. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Neked Nincs hited kérdező!


Egyébként a válaszom az hogy a Jézsuba vetett Hitünk mindennél nagyobb!

Az az emberek dumája, hogy hiten alapul a vallás!

A legtöbb igen.

De ez, ami a VALÓSÁG, ez nem hiten alapszik, hanem Isten szeretetén!

2012. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

A tudósok, ha valamilyen problémát vizsgálnak, Isten létét, szándékát, akaratát fel sem tételezik, mert eszükbe sem jut.

Valószínűségi alapja természetesen van, hiszen biztos csak a halál, de ez a valószínűség olyannyira csekély, hogy figyelmen kívül hagyható.

Eddig még 0 alkalommal sikerült ilyesmit bizonyítani ugyanis, mármint Isteni jelenlétet, szándékot.

Hitetlenségről így általában nem is beszélhetsz.

Hitetlenség, vagy kételkedés akkor keletkezik, ha valamely vallásos tézis szóba kerül.

Ennek is csak egyszerű valószínűségszámítás, vagy annak becslése az oka.

Erre még az átlagember is képes, kapásból.

Hiszen a lift is leszakadhat, de a 8. emeletről mégsem az ablakon keresztül távozol, (pedig hamarabb leérsz) mert az esélyed, hogy sérülés érhet, nyilvánvalóan nagyobb.

Egyszóval, nem hitetlenség, inkább valóságszámítás...

2012. nov. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Itt is gratulálok a válaszaidhoz. :)"

Hehe, köszi! Igyekszem. :)

2012. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz-- mert minél többet tud valaki, és minél nyitottabb a körülötte levő világra, annál közelebb kerül ahhoz hogy rákérdezzen-- KI Teremtette E CSODÁT?


A hitetlenséget, a kételkedést, a kételyt, az emberi világunk hamissága, álszent hazugságai ültették el a józan maradt emberi tudatban, - hisz olyan irreális tanai vannak a dogmáknak, hogy ha egy kutya holnapra olvasni tudna, nevető görcsben elpusztulna.

2012. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Tetszik nekem ez az ablakon távozás a nyolcadikról.

Rengeteg az előnye.

A gyorsaságról már beszéltem.

Nem látnám az összekaristolt falakat.

A cipőm talpát sem kellene később tisztogatni, mert hát a kutyus kiengedte...

A szomszéd nem böffentené a képembe az italbolt választékát.

A fölöttem lakó vörös sem kábítana a zsivanzsijával, meg azzal, hogy az xxl méretű melleit hozzám paszírozza. Amúgy meg hűséges, a fene belé.

A hetediken beszólnék a barátomnak, állíthatja a sakktáblát.

A hatodikon megadnám a tini matekpéldájának a megoldását.

Az ötödiken kiváncsian belesnék, szét van e csúszva a fürdőköpeny, ahogy szokott.

A negyediken sem tudnék a kiváncsiságnak ellenálni. Ott kínaiak laknak, 15 éve Ladával kezdték, három Merci után most az új Audi a6 -os. Mi a titkuk?

A harmadikon be sem néznék. Ott mindig rendetlenség van (nálam csak ritkán) Az a szlamos rész.

A másodikon egy iroda van. Király melóhely lenne. Csak leugranék...

Az elsőn már készülnék a talajfogásra. Az is lehet, hogy eszembe jutna, jó lett volna, ha leporoltam volna a Bibliát, amit még nagyanyó hagyott rám.

A földszinten mi jutna az eszembe?

Nem is tudom, inkább megvárom a liftszerelőt, vagy akár le is sétálhatok...

2012. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!