Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sára (Biblia). Miért vannak ezek?

Sára (Biblia). Miért vannak ezek?

Figyelt kérdés

Üdv nálam!


Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy irigykedem meg hasonlók, leszögezném, hogy nem vagyok irigy!


Vannak dolgok, amiket nem értek Istennel kapcsolatban.

De azt előtte elmondanám, hogy én egész életemben

mindig is hívő voltam, sohasem kérdőjeleztem meg

ezeket, de előfordultak dolgok, amik igencsak mélyen

megsebzett..

Pl. egyike azoknak a dolgoknak, hogy ugye, Isten azt

tanítja, nem számít a külső, ne a külsőt nézd stb., de van egy részlet, ami kissé furcsa és fájó azokra nézve, akik érintettek..


"A Bava Batra szerint Sára káprázatosan szép nő volt, méghozzá olyannyira szép, hogy mások majomnak tűntek mellette."


Nos, ilyenkor csak az jut eszembe, ez mi?! Akkor mi van

a sok rút nővel, akikkel valljuk be, igencsak kicseszett a sors, mert a szép nők így könnyen vannak, bárkit megszerezhetnek egy szempillantás alatt!

De itt most hagyjuk a mellébeszélést, a belső értékek

maszlag-dumát, mert az csak vigasz, mert valljuk be, nem

ez az igazság, a tény tény marad, a szépségnek van ereje..


Nos, ha megérted, miért írtam ezt le, nyilván azt is

érezni fogod, hogy azért valahol érthető a kételkedésem

és a kétségbeesésem! Mert ekkor jogosan érezhetné az ember magát bohócnak, akin mindenki röhög...


Várom a véleményeket!



2012. márc. 5. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Szóval csúnya vagy és oda a remény,hogy egyenlőként vagy kezelve?


Az,hogy nem vagy egy Sára nem jelenti azt,hogy kevesebb vagy maximum nem te díszelegsz a divatlapokon.

2012. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Csak azért, mert csúnya vagy, még nem kell fennakadni egy 2000 éves irodalmi mű egy során. Másrészt belső érték ide vagy oda, aki szép, azért nagyobb az érdeklődés a férfiak körében, a biblia csak megfogalmazza melyik a dominálóbb és melyik a másik véglet...
2012. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt nem mondta senki, hogy csúnya vagyok! : ]

De köszi a válaszokat!

2012. márc. 5. 22:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Én csupán arra gondoltam, hogyha az ember tartja magát ehhez a dolgokhoz, hisz bennük, igaznak tartja, akkor ezek meg miért vannak?! Tökmindegy mi, legyen a szépség, vagy éppen a testvéri féltékenység, ugye, a kedvenc miatt...


no szóval, az a lényeg, hogy ezt egy ember elég nehezen

kezeli, néhol elég komolyan megrendül a hitében.. nem gondoljátok?! És kérlek ne legyetek ennyire lekezelőek, jó?! Mert azt vettem észre, hogy amíg azt hittétek én csúnya vagyok, elég lekezelő volt a hangnem, vagy legalábbis nekem úgy tűnt, én átlagos kinézetű vagyok

amúgy, de köszönöm szépen a bókot! : 3

2012. márc. 5. 22:23
 5/10 A kérdező kommentje:
A lényeg: ez elég megrázó élmény!!!
2012. márc. 5. 22:24
 6/10 anonim válasza:
2012. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem a kérdésre fogok válaszolni, csak egy félreértést szeretnék tisztázni:


Az idézet nem a Bibliából való. A Biblia nem ír Sára külsejéről.


A Bava Batra a Talmudban található; amennyire én tudom, a Talmudban különböző rabbik egyéni elképzelései, gondolatai, magyarázatai szerepelnek, s ezek korántsem egységesek.


Ettől függetlenül Sára lehetett szép külsejű, vagy akár káprázatosan szép is, de lehetett teljesen átlagos is, az ő személye esetében sem ez a lényeg.


Üdv. :)

2012. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a belső számítana,akkor Isten nem teremtett volna külsőt nekünk.Tehát miért mondaná,hogy nem számít a külső,holott ő tudja a legjobban,hogy ez hazugság? a "nem számít a külső"bizonyos helyzetekben,értelemben helytálló,igen.A mi világunkban a szép nők előnyben vannak,külön figyelmet kapnak általában,ez tény,a csúnyácskákra meg nem sokan kíváncsiak.Igazságos? úgy hiszem nem.ez van.
2012. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem egészen értem mi a probléma azzal a tárgyilagosnak tűnő megállapítással, hogy vannak szép és vannak mellette csúnyának tűnő (sőt vannak magukban is csúnyának tűnő emberek). Mert hát így van nem?
2012. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy érdemes felfogni, hogy aki kevésbé szép, annak Isten egy keresztet adott az életébe ezzel. Aki egyenesen csúnya, annak még nagyobb keresztet.

Bár egy csúnya is lehet boldog életű, találhat társat magának, hiszen relatív az, hogy kinek mi a szép és a csúnya.

De aki tényleg kimagaslóan szép, lehet hogy ebben ajándékot adott neki Isten, viszont lehet hogy szerencsétlen házassága lesz és keserű élete, nem tudni hogy Isten mit miért tesz.

2012. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!