Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért (milyen okból) nem...

Hoffman József kérdése:

Miért (milyen okból) nem hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Ne azt válaszold, hogy az emberek általában miért nem hisznek, mert azt én is tudom.

Arra válaszolj, hogy te, személyesen, miért nem hiszel! Vannak-e, és milyen indokaid erre?



2012. jún. 21. 22:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
34%
ÉN hiszek benne
2012. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
9%
Kérlek, ne haragudj az offért, de erre én is nagyon kíváncsi vagyok, jó kérdés! (Egyébként én is hiszek benne)
2012. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek benne. Miért? Mert szerintem nincs. Ha van, hol? Számomra ez egy kitaláció és nem is értem az embereknek miért van szükségük rá.
2012. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
A vallásban, hitben az a gáz, hogy ha bármikor arról beszélnek, hogy "megtapasztaltam", az valami ködös, ellenőrizhetetlen, belső lelki folyamat. Én ezzel jószerivel semmit nem tudok kezdeni.
2012. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Még csak 11 vagyok és törin azt mondta a tanár hogy van a hindizmus, budhizmus,keresztény vallás, autizmus és stb. Mindegyikek tiszteletben kell tartani ( az autizmusra értem)
2012. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Nem ateizmusra gondoltál?! :-) Az autizmus teljesen más!

2012. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Jah akkor arra csak mert pontosan nem is tudom hogy is kell írni a lényeg az hogy valami a betűs:D Azért it mos tjól beégtemXDD
2012. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

Számomra Isten egyenrangú a Yetivel, a fogtündérrel, a télapóval, a tojásos nokedli szellemmel. Azért mert az emberek azt mondják ők látták álmodtak róla, érezték még nem veszem be.


Van-e indokom? Nincs semmit nem nyerek ezzel, semmi érdemem nem származik belőle. De ha hinnék is Istenbe biztos nem a vallások által leírtakba.

2012. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Dehogy égtél be xD
2012. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
27%

OFF: érdekes, hogy eddig egy épkézláb érv sem érkezett, pedig csak felsorolni kellene. De adok egy mintát az utánam íróknak. Pl. a télapóban azért nem hiszünk, mert:

- képtelenség egy éjszaka alatt mindenkihez eljutni

- földön sincs ilyen gyors jármű, nemhogy égen

- a szarvasok amúgy sem tudnak repülni

- egyedül nem tudja feldolgozni azt a sok kérést stb.

Szóval az nem igazán ok, hogy mert mese, mert a télapót sem ez alapján cáfoljuk meg, hanem pl a fentiekkel. Úgyhogy normális okokat pls, én is kíváncsi lennék!

2012. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!