Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért (milyen okból) nem...

Hoffman József kérdése:

Miért (milyen okból) nem hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Ne azt válaszold, hogy az emberek általában miért nem hisznek, mert azt én is tudom.

Arra válaszolj, hogy te, személyesen, miért nem hiszel! Vannak-e, és milyen indokaid erre?



2012. jún. 21. 22:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A fa egyszerűen egy döntéslehetőség volt, hogy Istenhez hűségesek lesznek-e. egy próba.


A mózesi törvényekre pedig az igevers Kolossé 2:14.

Amit meg kell tartani az az, ami értelemszerűen általános (egészségügy, erkölcs pl). Egyszerűen azok vesztették érvényüket, amik arra a korra lettek adva, és a Biblia leírja, hogy nem kell megtartani (amik Izrael országának régi törvényei voltak, az akkori kori felépítésre - örökösödés, földhasználat, szegények védelme, törvénykezés, stb - ezek akkor modernnek számítottak, de ma már más a világ, a társadalom és a technika)

2012. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:

Ha nem hiszek benne az azért van,

1.miért nagyon sok a beteg újszülött- miért kell betegnek lennie a kis angyalkáknak???

2. miért kell sok embernek TÈNYLEGESEN szenvednie a napi betevöért??

3.Miért van ennyi betegség,ráadásul van amelyik gyógyíthatatlan!!???

ezt nem szabadna hagynia Isten-nek... ezek nagyon nagy büntetések az embernek,és van aki tényleg nem érdemli meg,mert nem volt rossz cselekedete...

2012. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

ezek a dolgok nem Isten miatt vannak. a bűneset előtt nem volt semmi rossz a Földön. utána jött be a bűn, és a következménye, a szenvedés. Sátán hatalmat kapott a Földön, és ő az, aki ezeket a szörnyűségeket okozza. Istennek már nincs akkora hatalma itt a Földön, hogy mindenbe beleavatkozzon, mert az ember elfordult tőle.

Sok szenvedés az emberek hibáinak a következménye, sok ember rossz döntése másokat juttat szenvedéshez. Ezért ilyen a világ. Ezen szeretne Isten változtatni. Lesz ennél jobb, is, megígérte, hogy eljön, és aki elfogadja a megváltását, annak egy új, boldog, tökéletes világot ad.

2012. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megtudtam belőle, amire kíváncsi voltam.



Isten természetesen létezik, függetlenül attól, hogy valaki hiszi-e vagy sem.


Isten létezését be is lehet bizonyítani (létének szükségességét intellektuálisan meg lehet érteni), ha a MEGFELELŐ módszert használjuk erre. Sokan azért jutnak zsákutcába ezen a téren, mert természettudományos módszerrel szeretnék bizonyítani Őt. A természettudomány művelői azt az előzetes kijelentetést tették, hogy nem létezik semmi más a fizikai valóságon kívül. Ezt a kijelentésüket azonban nem bizonyították. Illetve természettudományosan akarják bizonyítani, ami meg eleve kizárja annak létezését, amit bizonyítani akarnak vele, így nyilvánvalóan ez a módszer nem lesz eredményes soha.

Mivel a természettudomány csak a fizikai valóságot tudja kutatni, ezért vizsgálati módszerei csak a fizikai valóságról szolgáltathatnak eredményeket. Mivel ez így van, ezért ha létezik a fizikai valóságon kívüli (szellemi) valóság is, akkor azt a természettudomány módszerei sem megerősíteni SEM CÁFOLNI nem tudják.

Olyan ez, mint amikor kikötjük, hogy egy matematikai egyenlet megoldását csak a pozitív egész számok halmazán fogadjuk el. Ha az eredmény mégis negatív szám lenne, akkor az előzetes kikötésünk miatt azt mondjuk, hogy az egyenletnek nincs megoldása. Az egyenletnek persze VAN megoldása, csak a mi szűkítésünk miatt nincs.


Isten létezése teljes bizonyossággal belátható, ha szellemi, vagyis gondolati módon kezdjük el vizsgálni. Minden minimális intelligenciával rendelkező, nem értelmi fogyatékos ember képes megérteni az Isten létezését szellemi síkon bizonyító érveket, ha rászánja az időt a végiggondolásukra. A legtöbb ellenvetés abból adódik, hogy az illető meg sem értette az érveket, és nem is azzal száll vitába, amit azok állítanak, hanem egy felületes megértés miatt hibásan levont következtetéssel.

Istenérvek itt: [link]


A problémád neked, aki nem hiszed, hogy Isten léteik nem az, hogy nem találsz bizonyítékot a létezésére, mert százat is találsz, ha keresel. A problémád az, hogy el AKAROD-e hinni, hogy létezik?

Az emberek nem azért nem hisznek, mert nincs bizonyítékuk Isten létezésére, hanem azért, mert NEM AKARNAK hinni. Nem akarnak engedelmeskedni Istennek, ezért inkább tagadják létezését. (Tedd a kezed a szívedre: nálad nem így van? Önmagadnak nem hazudhatsz! Vagy igen?) De e tagadástól Isten még Isten marad.


Az emberek „bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett„. Isten tehát kiszolgáltatta az emberiséget saját gonosz gondolkodása következményeinek, melyeket ma is látunk, mint a világban lévő rosszat. A Sátán szervezi és irányítja ezt a gonoszságot, például ezernyi hamis vallás támasztásával és még számtalan egyéb módon, de alapvetően az emberi szív gonoszsága okozza a világban lévő sok-sok szenvedést. (Azt kérded, hogy a földrengéseket, cunamikat, járványokat és hasonlókat mennyiben okozza az ember gonoszsága? Ilyesmik nem voltak, amíg az ember gonoszsága miatt Istennek el nem kellett pusztítania a világot özönvízzel Noé idejében. Az akkor megváltozott földrajzi viszonyok következményei a mostani természeti katasztrófák. Tehát végső soron ezek is az ember bűnösségének eredményei).


Miközben Isten kiszolgáltatta az emberiséget önmagának, egy mentő tervet is készített. Elküldte önmaga egyik személyét, a Fiút, Jézus Krisztust, hogy megmentést kínáljon az embereknek. Nem kér érte semmit, csak hitet. El kell hinni, hogy bűnös vagy, önmagadért semmit nem tehetsz, de Jézus kifizette a bűneid büntetését. Ha elhiszed ezt, Isten megigazít, tehát jogilag igaznak nyilvánít. Mentesít az egyébként minden emberre eljövő ítélet alól. Ez a világ egy süllyedő hajó. Isten terve nem az, hogy befoltozza a léket, hanem egy mentőcsónakot küldött – Jézus Krisztust -, hogy aki akar, átszállhasson oda, és megmeneküljön. (Ennek előképe Noé bárkája). Isten hagyja, hogy a hajó - ez a mostani világ – elsüllyedjen, sőt maga fogja majd elpusztítani azt, amit az ember még meghagy belőle. Ígérete szerint azonban új hajót – világot – fog alkotni e régi helyett, melyben a bűn már nem fog uralkodni. Kérdés, hogy te ott leszel-e majd?


Melyik Istenben higgy a sok közül? Az igaziban!

Melyik az igazi? Keresd, és megtalálod!

„Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik keresnek.” (Péld. 8.17)

2012. jún. 25. 21:33
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem értem a 15ös válaszolóval mi volt a gond hogy leszavaztátok. A kérdésre válaszolt, nem úgy mint most én. Annyira pedig én sem leszek leszavazva ezzel a válasszal, hogy megy ez?
2012. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!