Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért (milyen okból) nem...

Hoffman József kérdése:

Miért (milyen okból) nem hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Ne azt válaszold, hogy az emberek általában miért nem hisznek, mert azt én is tudom.

Arra válaszolj, hogy te, személyesen, miért nem hiszel! Vannak-e, és milyen indokaid erre?



2012. jún. 21. 22:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"De pl Isten hazudni sem tud. "

Akkor már is nem mindenható.


"Ezt emberi ésszel nehéz felfogni."

Nekem emberi eszem van ami ebbe nem fér be nem hiszem el. Ha nem tudod felfogni, honnan tudod,hogy igaz?


"A lények szabad akaratát tiszteletben tartja."

Gagyi cukormázas mellé beszélés. Ha egy gyereknek adsz egy gránátot, és ő felrobbant valamit ki a hibás a gyerek,vagy aki adja?


"A gondolatot hogy definiálod? Mi az? Nem tudjuk, mégis létezik."

A gondolat egy az agyba végbemenő folyamat, olyan,hogy "gondolat" nem létezik. Pl.: az emberek képesek futni de olyan entitás mint "futás" nem létezik


"Kérdezd meg mindet, amelyik válaszol, az létezik ;)

De most komolyan, tedd meg, egy próbát megér"

Ez személyes tapasztalat nem mérvadó neked biblia isten jelenik meg, másnak ahol más vallás a domináns az jelent meg. Nekem mi van ha egy unikornis jelenik meg?


"Nincs személyiségváltozás, az emberek és a kor változott"

Hülyeség az emberek ugyanolyan ostobák, semmi se változott (szinte). Vagy mi ISten törvényeinek korlátozott szavatossága van? Mi van ha az Újszövetség lejárt és kéne egy modern?


"Az embereknek meg van a szabad akarata, tehetnek jót s rosszat. "

Sajnos ez nem ilyen könnyű mint a mesékbe. Ha például valaki megöli Adolf Hitler gyerekkorába az akkoriak gonosznak bélyegeznék ma meg tudjuk,hogy mennyi életet mentett volna meg tudtán kívül az illető(persze az is lehet más nála őrültebb kerül hatalomra semmi se lehetetlen). Nincs jó és rossz, csak az egyén számára pozitív, negatív események. Ha esik a gyereknek rossz, a gazdának jó.


"A bűnesetkor megszűnt a közvetlen kapcsolat Isten és ember között. Ezért most csak annyit tehet, amennyit most tesz."

Miért? Nincs meg a hatalma,hogy a bűnbeesés után beszéljen? Akkor meg visszatérünk az 1. pontra. Vagy valami tinédzser durci?


"Csoda" = (Pozitív) dolog amiről fogalmam sincs,hogy működik. Ha viszont nem voltál tanúja a csodáknak honnan tudod,hogy megtörtént/ tényleg csoda volt-e nem bűvész trükk? Régen a villám is csoda volt, a felvilágosító órák előtt pedig a szülés is.


Más valami ha a Bibliát akarod alátámasztani ne személyes tapaszlatokat, ill magát a Bibliát használd. Az olyan mintha a pókember létezését akarnád bizonyítani a képregénnyel.


Ha érvelni akarsz használj olyan forrást ami minden csoport számára elfogadott. A bibliai érvek csak azokat győzik meg akik már eleve hisznek benne.

2012. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"De pl Isten hazudni sem tud. "

Akkor már is nem mindenható.


Mondom, ehhez a mi korlátolt agyunk nem elég :)


"Ezt emberi ésszel nehéz felfogni."

Nekem emberi eszem van ami ebbe nem fér be nem hiszem el. Ha nem tudod felfogni, honnan tudod,hogy igaz?


Próbáld meg felfogni a végtelen univerzumot, a végtelen időt


"A lények szabad akaratát tiszteletben tartja."

Gagyi cukormázas mellé beszélés. Ha egy gyereknek adsz egy gránátot, és ő felrobbant valamit ki a hibás a gyerek,vagy aki adja?


Annyi a különbség, hogy a gyerek nem tudja mi az a gránát, az értelmes felnőtt lény igen. Ezért adott Isten a gyerekeknek egy szülőt, aki felnevelje


"A gondolatot hogy definiálod? Mi az? Nem tudjuk, mégis létezik."

A gondolat egy az agyba végbemenő folyamat, olyan,hogy "gondolat" nem létezik. Pl.: az emberek képesek futni de olyan entitás mint "futás" nem létezik


Miért ne létezne a gondolat? A futás már más kategória. Akkor pl a képzeletet se lehet definiálni. Ma ok ilyen dolog van, amit a tudósok nem tudnak definiálni. Kérdezz meg egyet, sokat fel fog sorolni. Nem tudjuk mi az a másneses erő. Mi okozza? senki nem tudja. Mi a gravitáció? Ezek mégis léteznek


"Kérdezd meg mindet, amelyik válaszol, az létezik ;)

De most komolyan, tedd meg, egy próbát megér"

Ez személyes tapasztalat nem mérvadó neked biblia isten jelenik meg, másnak ahol más vallás a domináns az jelent meg. Nekem mi van ha egy unikornis jelenik meg?


Mondom, próbáld ki, nézd meg, az unikornis válaszol-e :)


"Nincs személyiségváltozás, az emberek és a kor változott"

Hülyeség az emberek ugyanolyan ostobák, semmi se változott (szinte). Vagy mi ISten törvényeinek korlátozott szavatossága van? Mi van ha az Újszövetség lejárt és kéne egy modern?


Nem, az Ószövetség sem járt le. Mindössze az akkori zsidó népnek az akkori helyzetre adott törvényeit nem tartjuk be. (ez alól vannak kivételek, de a Tízparancsolat nem tartozik ide, mert az nem csak a zsidóknak szól).


"Az embereknek meg van a szabad akarata, tehetnek jót s rosszat. "

Sajnos ez nem ilyen könnyű mint a mesékbe. Ha például valaki megöli Adolf Hitler gyerekkorába az akkoriak gonosznak bélyegeznék ma meg tudjuk,hogy mennyi életet mentett volna meg tudtán kívül az illető(persze az is lehet más nála őrültebb kerül hatalomra semmi se lehetetlen). Nincs jó és rossz, csak az egyén számára pozitív, negatív események. Ha esik a gyereknek rossz, a gazdának jó.


Én úgy gondolom, ha az az ember ölt, akkor ő gonoszat tett. Lehet, hogy sok embert megmentett, de akkor is ölt. Elég érdekes erkölcsi kérdés, de én akkor is vallom, hogy az embernek szabad akarata van, és meg lehet különböztetni a jót és a rosszat


"A bűnesetkor megszűnt a közvetlen kapcsolat Isten és ember között. Ezért most csak annyit tehet, amennyit most tesz."

Miért? Nincs meg a hatalma,hogy a bűnbeesés után beszéljen? Akkor meg visszatérünk az 1. pontra. Vagy valami tinédzser durci?


Az ember elfordult Istentől, megszakadt a lelki kapcsolat. Most, ha neked megjelenne teljes dicsőségben, meghalnál. Ezért használja ezeket a módszereket :)


"Csoda" = (Pozitív) dolog amiről fogalmam sincs,hogy működik. Ha viszont nem voltál tanúja a csodáknak honnan tudod,hogy megtörtént/ tényleg csoda volt-e nem bűvész trükk? Régen a villám is csoda volt, a felvilágosító órák előtt pedig a szülés is.


Voltam tanúja csodának. Például apukám veséjéből pár nap alatt nyomtalanul eltűnt egy már régebb óta fejlődő tumor. Ez orvosilag megmagyarázhatatlan


A más forrásokról meg annyit, hogy például Jézus élete történelmi tény, és elég sok dolgot igazol a történelem, ami a Bibliában van. És elég sokat előre meg is jövendölt (pl Babilon legyőzőjét (Círus) a születése előtt 150 évvel leírta, és azt is leírta, hogy hogy fogja bevenni Babilont. De ez csak egy példa a sok közül.


Amúgy igen, a saját tapasztalat másnak nem mond sokat, ezért mondom, hogy próbáld ki magad is, kérd Istent, hogyha létezik, mutassa meg magát. Egy próbát szerintem megér

2012. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

válasz #20-nak


"A gondolatot hogy definiálod? Mi az? Nem tudjuk, mégis létezik."

[link]


Ez nem magyarázza el, hogy működik. De sok más ilyen van (képzelet, erő, gravitáció, amiket az előző válaszban leírtam)


"Nos Sátán munkálkodik, és szabdalja szét a hitet. Keresztény egyház/felekezet sok ezer van. "

Húha. És akkor mi a helyzet a többi vallással, ami már a kereszténység előtt is volt?

Egyébként meg kit érdekel, hogy mit mondott a vallásról Blaise Pascal? Ez idegesít a legjobban a vallásosok érvelésében, a tekintélyelvű érvelés. Egyrészt nem is vagyok ezeknél az idézeteknél biztos benne, hogy tényleg az mondta-e, akinek a nevét az idézet végére biggyesztik, másrészt meg ha ő mondta, akkor mi van? Ő a korában nagy tudású fizikus volt, mára viszont ott tartunk, hogy egy középiskolás is jobban ért a fizikához, mint Pascal. A technika és a tudományok fejlődnek.


Csak példának hoztam fel, hogy a kereszténység a legjobban széttagolt. Amúgy ezt tényleg Pascal mondta.


"A bűnesetkor megszűnt a közvetlen kapcsolat Isten és ember között. Ezért most csak annyit tehet, amennyit most tesz. "

Akkor az ima nem közvetlen kapcsolat? Nekem régen mindig ezt szajkózták.(Ez a másik kedvencem a vallásos embereknél, az ellentmondások kimagyarázása, a gondolatok össze-vissza csavargatásával.)


Az ima nem olyan, mintha személyesen beszélgetnél valakivel. Valamilyen szinten közvetlen, de korlátolt. Most ez a legjobb mödszer


"Amúgy az érveim Isten létezése mellett: csodák (van közeli, megbíható tapasztalatom is),"

Ja, nekem meg nincs és abban is kételkedek, hogy amit láttál, tényleg "csoda" volt.


Mint az előző válaszban is írtam, apukám veséjéből egy tumor nyom nélkül eltűnt két vizsgálat között (kb 3-4 nap volt). Több ilyen dologról is tudok


"természetfeletti dolgok,"

Mik? Jeti?


Pl szellemek (amik azért mások, amiknek hiszik őket), asztaltáncoltatás, csodák, jóslás (hallottam egy embertől aki volt, működött. csak ami nem Istentől van, az nem pontos) sok ilyen dolog van, és tényleg léteznek


"próféciák (a Biblia sok mindent telibe trafált. konkrétan minden beteljesült, amit az eddigi időre megjövendölt),"

Na, kiváncsian várom, mi az amit megjövendölt és nem Nostradamus jellegű, önmagát előbb-utóbb beteljesítő jóslat.


Az előző válaszban írtam Babilon meghódítását, de olvasd el Dániel 8:3-8-at, aztán a magyarázatát 20-22-ig. Megdöbbentő.

[link]

Van sok más is, csak azokat hosszabb leírni


"a Biblia egysége és logikussága (az egész zseniálisan egybefügg, egységes, és csodálatosan fel van építve - csak egy szerzőtől jöhet ilyen egységes mű),"

Egységes? Egész érdekes fogalmad van az egységességről.


Olvastam a Bibliát, és szerintem csodálatosan egybe van szerkesztve. A búneset, az ezt megoldó megváltás, az áldozati rendszer, ami mind Jézusra mutat előre, a nagy konfliktus Isten és Sátán között. Szerintem megdöbbentően egységes.

Elmondanád, mi nem egységes?


"saját tapasztalatok "

Ja, nekem is saját tapasztalatok igazolják, hogy nincs.


Nem tudom, mi lehetett az a tapasztalat, ami miatt nem hiszel. De ne feledd el, hogy van itt egy gonosz is, aki pont ezt szeretné, szeretne megtéveszteni. Én azt mondom, próbáld ki, hogy imádkozz hozzá egy ideig, és nézd meg, válaszol-e. Veszíteni nem veszíthetsz semmit, csak nyerhetsz

2012. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Az előző válaszban írtam Babilon meghódítását, de olvasd el Dániel 8:3-8-at, aztán a magyarázatát 20-22-ig. Megdöbbentő. "


Igen, ezzel már találkoztam kérdésben, meg is cáfoltam. Volt egy ilyen idézet, ha jól emlékszem Nagy Sándorról meg Babilonról, most nem fogom megkeresni, hogy ez melyik, de a Nagy Sándoros jóslat azért nem jó, mert nem 4 részre hullott a birodalma, a Babilonos meg azért, mert Babilont a kutya sem rombolta le, szimplán elnéptelenedett.

2012. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Na egy utolsó mivel úgy érzem magam mintha egy zombi ellen gázsprével küzdenék. Ha sokat tökölök még az én agyamat is megeszi.


Ha valamit nem tudsz felfogni akkor ne érvelj vele,hogy igaz. Mert mondjuk a multiverzum elméletét se könnyű felfogni, akkor ez is igaz? Csak azért mer bonyolultan hangzik nem lesz igaz.


" a gyerek nem tudja mi az a gránát"

Ádám és Éva se tapasztalta a halált egész addig míg megnem történt,lényegébe nagyra nőtt elkényeztetett gyerekek voltak. És a gránát a fa volt.


"Nem, az Ószövetség sem járt le. Mindössze az akkori zsidó népnek az akkori helyzetre adott törvényeit nem tartjuk be"


Most akkor lejárt vagy nem? Vagy ez olyan mint a bonbonos doboz és azt szedjük ki belőle ami ízlik?


"Az ember elfordult Istentől, megszakadt a lelki kapcsolat."


Miért elfogyott a térerő, elszakadt a kábel?


"Most, ha neked megjelenne teljes dicsőségben, meghalnál"


Nagyszerű, még jó,hogy nem hiszek benne ha a 100% dicsőség halál, a 0% élet. Meg egyébként is ez a vallás szerint inkább jó dolog.

2012. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
55%

Több tucat különböző vallási rendszert ismerek, melyek követői megszámlálhatatlan mennyiségű, különböző istenségben hisznek/hittek.


Az ábrahámita vallások azon kijelentését, hogy csak az ő, egy szál istenük az igazi kiábrándítónak, azt pedig, amikor más vallás (szerintük) fő istenségét a sajátjuk kivetülésének tartják egyenesen undorítónak tartom.

2012. jún. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Igen, ezzel már találkoztam kérdésben, meg is cáfoltam. Volt egy ilyen idézet, ha jól emlékszem Nagy Sándorról meg Babilonról, most nem fogom megkeresni, hogy ez melyik, de a Nagy Sándoros jóslat azért nem jó, mert nem 4 részre hullott a birodalma, a Babilonos meg azért, mert Babilont a kutya sem rombolta le, szimplán elnéptelenedett."


Tudomásom szerint Nagy Sándor négy tábornoka felosztotta a birodalmat egymás között.

Ésaiás 45:1 "Így szól az Úr felkentjéhez, Círushoz, kinek jobbkezét megfogám, hogy meghódoltassak előtte népeket, és a királyok derekának övét megoldjam, ő előtte megnyissam az ajtókat, és a kapuk be ne zároltassanak;"

Itt rombolásról nincs szó. Ésaiás 13:19-22 beszél még Babilonról, de itt sem beszél rombolásról, csak elhagyatottságról:

"És olyan lesz Babilon, a királyságok ékessége, a Khaldeusok dicsekvésének dísze, mint ahogyan elpusztítá Isten Sodomát és Gomorát;

Nem ülik meg soha, és nem lakják nemzetségről nemzetségre, nem von sátort ott az arábiai, és pásztorok sem tanyáznak ott;

Hanem vadak tanyáznak ott, és baglyok töltik be házaikat, és strucok laknak ott, és bakok szökdelnek ott;

És vad ebek üvöltenek palotáikban, és mulató házaikban sakálok; és ideje nem sokára eljő, és napjai nem késnek."

Ez be is teljesedett, ma is néptelen és elhagyatott, és az arabok tényleg nem mennek be oda. Saddam Hussein fel akarta újra építeni, de nem sikerült.

2012. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"Ha valamit nem tudsz felfogni akkor ne érvelj vele,hogy igaz. Mert mondjuk a multiverzum elméletét se könnyű felfogni, akkor ez is igaz? Csak azért mer bonyolultan hangzik nem lesz igaz."


Én nem állítom, hogy ami felfoghatatlan, az létezik. Mindössze annyit akarok mondani, hogy attól még, hogy felfoghatatlan, attól még létezhet.


"Ádám és Éva se tapasztalta a halált egész addig míg megnem történt,lényegébe nagyra nőtt elkényeztetett gyerekek voltak. És a gránát a fa volt."


Ádám és Éva értelmesek voltak, felfogták, mi az a fa. Saját döntésből Isten ellen döntöttek, ha Isten ebbe beleszól, akkor korlátozza a szabadságukat, ami igazságtalan.


"Most akkor lejárt vagy nem? Vagy ez olyan mint a bonbonos doboz és azt szedjük ki belőle ami ízlik?"


Dehogy járt le. Mindössze annyit mondtam, hogy az akkori Izraelnek adott törvény (szemet szemért, fogat fogért, plusz egy csomó arra a korra írt törvény, olvasd el Mózes könyveiben párat, és megérted miről beszélek) az arra a korra volt, és arra a helyzetre. Nem akartam félreérthető lenni, elnézést


"Miért elfogyott a térerő, elszakadt a kábel?"


Nem. Istentől az élet forrásától elszakadt, elfordult az ember az ember. Ezért szakadt meg a közvetlen kapcsolat.

2012. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Itt rombolásról nincs szó. Ésaiás 13:19-22 beszél még Babilonról, de itt sem beszél rombolásról, csak elhagyatottságról: "


Na megint fülöncsíptem egy önkényesen Bibliából idézgető fanatikust. Hadd idézzek neked a Bibliából.

Ézsaiás 13:17-18

"17

Ímé, én feltámasztom ellenök a Médiabelieket, akik ezüsttel nem gondolnak, és aranyban nem gyönyörködnek;

18

Kézíveik szétzúznak ifjakat, és nem könyörülnek a méh gyümölcsén, a fiaknak nem irgalmaz szemök:"


Ez nekem marhára arra utálás, hogy a médek verik szét :)


Nagy Sándor birodalma pedig Millióegy darabra hullott szét.

2012. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Ádám és Éva értelmesek voltak, felfogták, mi az a fa. Saját döntésből Isten ellen döntöttek, ha Isten ebbe beleszól, akkor korlátozza a szabadságukat, ami igazságtalan. "


Egy 4 éves gyerek is értelmes, mégsem adsz gránátot a kezébe.


"Dehogy járt le. Mindössze annyit mondtam, hogy az akkori Izraelnek adott törvény (szemet szemért, fogat fogért, plusz egy csomó arra a korra írt törvény, olvasd el Mózes könyveiben párat, és megérted miről beszélek) az arra a korra volt, és arra a helyzetre. Nem akartam félreérthető lenni, elnézést "


Sehol sem írja a Biblia, hogy ez csak egy adott korra vonatkozik. Ha mégis ez a helyzet, akkor mi a fene a biztosíték rá, hogy a többi része nem járt le?

2012. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!