Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért (milyen okból) nem...

Hoffman József kérdése:

Miért (milyen okból) nem hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Ne azt válaszold, hogy az emberek általában miért nem hisznek, mert azt én is tudom.

Arra válaszolj, hogy te, személyesen, miért nem hiszel! Vannak-e, és milyen indokaid erre?



2012. jún. 21. 22:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%

Oké akkor néhány ok.


A mindenhatóság önmagával hoz paradoxont (ha mindenható tud-e teremteni nála hatalmasabb lényt,követ amit nem tud megemelni, stb..

Mindentudó tudóként ellentmond annak,hogy valami is úgy alakuljon ami neki nem tetszik.

Jóságos szuperlove lényhez képes elég szadista.

Nem láttam még a porból vagy oldalbordából készült új instant állatot.

Nincs definiálva,hogy Isten most valami "szerkezet" vagy maga a káosz, személy vagy csak anyag.

Ha létezik is azt sem tudjam melyiket válasszam, van egy csomó.

Tökéletességének ellent mond, a ó és új szövetség között bekövetkezett személyiség változás.

Állítólag igazságos minden emberrel de ez lehetetlen(+ kollektív büntetés). Meg egyébként is a skáláján 2 érték van a dédelgetni való jó, és kárhozatra ítélt gonosz. Pedig szinte mindenki a kettő között van. Hol ott az igazság,hogy a szorgos nem megfelelő vallású orvos vagy önkéntes jótevő, szenvedést érdemel, míg a sorozat gyilkos aki egy idő után megbánja tettét bebocsájtást nyer.

Azért sem hiszek mert több vallás van, ha tényleg létezne akkor csak egy lenne.

Végtelen hatalmához képest elég hülye módon próbál kommunikálni velünk, "ledobott" egy könyvet na bumm. Ezt a könyvet simán átlehet írni rosszul fordítani. Ha tényleg azt akarja jusson mindenkihez a válasz írja meg több nyelvre vagy szülessünk ezzel a tudással.

Ha már a szarvasok nem tudnak repülni akkor mond meg az Földet elárasztó özönvíz, feltámadás, beszélő kígyó, bokrok, mennyire reálisak?


De egyébként ezek az indokok is feleslegesek mert mondjuk a Yeti, elfek, űrlények léte semmilyen fizikai,biológia törvénybe nem ütköznek bele, a Yeti csak egy nagy emberszerű majom(vagy szőrös ember), az elf egy hosszú fülű ember. Mégse hisz bennük senki(vagyis a többség).


Nem arról kell bizonyságot szerezni,hogy ne higgyünk valamiben hanem,hogy higgyük. Meg egyébként is hit != tudással, hinni abba is lehet,hogy a jövő heti lottószám 3,23,8/3,PI,91 mégse az lesz a valóság. Azt is lehet hinni,hogy a világ körülötted forog és minden ember érted él.

2012. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
Ui: a télapókra írt indokok Istenre is igaz, neki miért hiszed el?
2012. jún. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 hollófernyiges ***** válasza:
Én is a tizenegy éves srácra hivatkoznék, melyik Istenben kellene hinnem? A keresztény három az egyben, a muzulmán 'levágni a fejét ha lerajzolja a prófétát'-ban, a hindu állandóan lélekvándoroltatósban? Arra szoktak hivatkozni hogy minden népnek a neki megfelelő formában jelent meg, de egyrészt a különbségek alapvetőek és egymást kizáróak (Jézus akkor most vagy Isten fia volt, vagy nem, az egyik állításnak hazugságnak kell lennie), másrészt akkor a hittérítés Isten elleni bűn lenne. Szóval döntsék el előbb, hogy melyik Isten az igazi, mert addig nem tudok mit kezdeni vele.
2012. jún. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:

@Nemvagyok válasza 7:41


"Ez olyan jó, hogy mától én mondtam". Remekül összefoglaltad, köszönöm.


Egyébként azért nem hiszek istenben, mert a világról és az emberekről eddig gyűjtött tapasztalataim számomra nem sugallják, hogy a dolgok működése mögött valamilyen megfoghatatlan, felsőbb lény kellene, hogy legyen. Én pedig a "több lehetséges megoldásból általában az egyszerűbb a helyes, vagy legalábbis első közelítésben azzal érdemes foglalkozni" álláspontot képviselem. Tehát nem érzem szükségét, hogy legyen, ezért azt feltételezem, hogy nincs. Mondanám, hogy ellenkező bizonyításáig, de ez ebben a témában nehezen értelmezhető kritérium.

2012. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszek Istenben, és semmilyen más istenségben se, mert nem nevelték belém kiskorom óta, bizonyítékot meg még nem láttam a létezéséről, így semmi okom arra, hogy higgyek benne.
2012. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
42%

#11 Nemvagyok!

Bocsi, de erre muszáj válaszolnom :D


"A mindenhatóság önmagával hoz paradoxont (ha mindenható tud-e teremteni nála hatalmasabb lényt,követ amit nem tud megemelni, stb.."

Ezt emberi ésszel nehéz felfogni. De pl Isten hazudni sem tud. Azt mondja, hogy nincs itt ez a fa, és eltűnik :)


"Mindentudó tudóként ellentmond annak,hogy valami is úgy alakuljon ami neki nem tetszik."

A lények szabad akaratát tiszteletben tartja. Ha valaki ellene fordul, akkor Ő nem akadályozza meg erőszakkal


"Jóságos szuperlove lényhez képes elég szadista."

Miért? Én inkább igazságosnak hívnám. Mindennek megvan az oka, amit tett


"Nem láttam még a porból vagy oldalbordából készült új instant állatot."

Én sem, ezt hívják csodának. Amúgy úgy hallottam (nem tudom mennyire igaz), hogy az alsó borda az egyetlen szerv, ami vissza tud nőni


"Nincs definiálva,hogy Isten most valami "szerkezet" vagy maga a káosz, személy vagy csak anyag."

A gondolatot hogy definiálod? Mi az? Nem tudjuk, mégis létezik.


"Ha létezik is azt sem tudjam melyiket válasszam, van egy csomó."

Kérdezd meg mindet, amelyik válaszol, az létezik ;)

De most komolyan, tedd meg, egy próbát megér


"Tökéletességének ellent mond, a ó és új szövetség között bekövetkezett személyiség változás."

Nincs személyiségváltozás, az emberek és a kor változott


" dédelgetni való jó, és kárhozatra ítélt gonosz. Pedig szinte mindenki a kettő között van. Hol ott az igazság,hogy a szorgos nem megfelelő vallású orvos vagy önkéntes jótevő, szenvedést érdemel, míg a sorozat gyilkos aki egy idő után megbánja tettét bebocsájtást nyer."

Az embereknek meg van a szabad akarata, tehetnek jót s rosszat. A rossznak következménye van magára nézve, és másokra is hat.

Istennél nem ez a két csoport létezik. Ez egy tévhit. Isten mindenkit szeret. És aki azt mondja, hogy azért, mert valaki nem az ő egyházába tartozik, az elkárhozik, az nem mond igazat. Isten mindenkit az alapján ítél meg, amit tud. Ha valaki nem tud Isten létezéséről, de őszinte életet él, akkor üdvözülhet.


"Azért sem hiszek mert több vallás van, ha tényleg létezne akkor csak egy lenne."

Nos Sátán munkálkodik, és szabdalja szét a hitet. Keresztény egyház/felekezet sok ezer van.

Blaise Pascal ezt írta:

"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról. ... A Jézus Krisztust bizonyító legnagyobb érvek a jövendölések. ... Már az is végtelen tudást tételezne fel, ha egyetlen ember írta volna meg egy könyvben a Jézus Krisztusra vonatkozó összes jövendölést, eljövetelének idejét és módját, s aztán Jézus valóban e jövendölések szerint jött volna el.

Itt azonban sokkal többről van szó: négy évezreden át egymást követő férfiak szakadatlan soráról, akik eltérés nélkül jövendölik ugyanazt az eljövetelt."


"Végtelen hatalmához képest elég hülye módon próbál kommunikálni velünk, "ledobott" egy könyvet na bumm. Ezt a könyvet simán átlehet írni rosszul fordítani. Ha tényleg azt akarja jusson mindenkihez a válasz írja meg több nyelvre vagy szülessünk ezzel a tudással. "

A bűnesetkor megszűnt a közvetlen kapcsolat Isten és ember között. Ezért most csak annyit tehet, amennyit most tesz.


"Ha már a szarvasok nem tudnak repülni akkor mond meg az Földet elárasztó özönvíz, feltámadás, beszélő kígyó, bokrok, mennyire reálisak?"

Csoda :)



Amúgy az érveim Isten létezése mellett: csodák (van közeli, megbíható tapasztalatom is), természetfeletti dolgok, próféciák (a Biblia sok mindent telibe trafált. konkrétan minden beteljesült, amit az eddigi időre megjövendölt), a Biblia egysége és logikussága (az egész zseniálisan egybefügg, egységes, és csodálatosan fel van építve - csak egy szerzőtől jöhet ilyen egységes mű), saját tapasztalatok


De ezt meg kell tapasztalni, ajánlom mindenkinek, hogy kérjétek meg Istent folyamatosan, hogyha létezik, akkor mutassa meg magát

Egy próbát megér, veszteni semmit se veszíthettek ;)

2012. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
# 16/16: Végre más is szokott itt jól érvelni, köszi h válaszoltál helyettem is, most éjfél után már nem lett volna kedvem, de kb. ugyanezt írtam volna :)
2012. jún. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Én sem, ezt hívják csodának. Amúgy úgy hallottam (nem tudom mennyire igaz), hogy az alsó borda az egyetlen szerv, ami vissza tud nőni "


A borda nem szerv és a máj az egyetlen szerv, ami részben képes visszanőni, ha egy részét kivágják.

2012. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Ja, és attól függetlenül, hogy a borda nem szerv, még ugyan úgy nem tud visszanőni.
2012. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"A gondolatot hogy definiálod? Mi az? Nem tudjuk, mégis létezik."

[link]


"Nos Sátán munkálkodik, és szabdalja szét a hitet. Keresztény egyház/felekezet sok ezer van. "

Húha. És akkor mi a helyzet a többi vallással, ami már a kereszténység előtt is volt?

Egyébként meg kit érdekel, hogy mit mondott a vallásról Blaise Pascal? Ez idegesít a legjobban a vallásosok érvelésében, a tekintélyelvű érvelés. Egyrészt nem is vagyok ezeknél az idézeteknél biztos benne, hogy tényleg az mondta-e, akinek a nevét az idézet végére biggyesztik, másrészt meg ha ő mondta, akkor mi van? Ő a korában nagy tudású fizikus volt, mára viszont ott tartunk, hogy egy középiskolás is jobban ért a fizikához, mint Pascal. A technika és a tudományok fejlődnek.


"A bűnesetkor megszűnt a közvetlen kapcsolat Isten és ember között. Ezért most csak annyit tehet, amennyit most tesz. "

Akkor az ima nem közvetlen kapcsolat? Nekem régen mindig ezt szajkózták.(Ez a másik kedvencem a vallásos embereknél, az ellentmondások kimagyarázása, a gondolatok össze-vissza csavargatásával.)


"Amúgy az érveim Isten létezése mellett: csodák (van közeli, megbíható tapasztalatom is),"


Ja, nekem meg nincs és abban is kételkedek, hogy amit láttál, tényleg "csoda" volt.


"természetfeletti dolgok,"


Mik? Jeti?


"próféciák (a Biblia sok mindent telibe trafált. konkrétan minden beteljesült, amit az eddigi időre megjövendölt),"


Na, kiváncsian várom, mi az amit megjövendölt és nem Nostradamus jellegű, önmagát előbb-utóbb beteljesítő jóslat.


"a Biblia egysége és logikussága (az egész zseniálisan egybefügg, egységes, és csodálatosan fel van építve - csak egy szerzőtől jöhet ilyen egységes mű),"


Egységes? Egész érdekes fogalmad van az egységességről.


"saját tapasztalatok "


Ja, nekem is saját tapasztalatok igazolják, hogy nincs.

2012. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!