Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitetlenség, vagy kételkedés...

A hitetlenség, vagy kételkedés tényleg erősebb bármilyen hitnél?

Figyelt kérdés

"Hiszen a mai világunk vívmányait éppen a hitetlen embereknek köszönhetjük, akik nem hitték el, hogy valamit ne lehetne megvalósítani."


forrás: [link]



2012. nov. 20. 10:18
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Keressetek rá az istenteszt szóra és az ott lévő istenérvet, aki tudja cáfolja meg.


Részlet A. Einstein 1946-ban írott önéletrajzából:


"A hajszából az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is - noha vallástalan (zsidó) szülők gyermeke voltam - mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben."

2012. nov. 20. 14:01
 22/37 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Zsidó vagyok és örülök, hogy a zsidókhoz tartozom"

"Ami Istent illeti, az én állásfoglalásom agnosztikus."

"Minden vallás, művészet és tudomány egyazon fának a különböző ágai"

"Törekvéseink és döntéseink legfőbb elvét a zsidó-keresztény vallásos hagyomány adja. Nagyon magasztos az a cél, amit gyarló erőfeszítéseinkkel, csak elégtelenül tudunk elérni, de ami a törekvéseinknek és értékeinket a biztos talaját biztosítja."

"Tudni akarom, hogyan teremtette Isten a világot."


Folytathatjuk az idézet-haborút, de semmi értelme. Eistein az egyik legellentmondásosabb ember ebben a tekintetben. De ez sem ad választ a korábbi kérdéseimre. Mi köze mindennek a kérdésedhez?


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

A Magyar Szkeptikus Társaság több mint öt éve nem mer kiállni velem egy ilyen tudományos módszertant betartó vitára. Viszont az "Értelmes Tervezettség" hívőivel szégyenszemre hosszas nyilvános és hivatalos vitát folytatottak.


-Tehát ki tudja cáfolni az Általános Isten istenérvemet? Ateista szkeptikusok előnyben.

2012. nov. 20. 14:43
 24/37 anonim ***** válasza:

Te fogalmaiddal élve az ateisták nem megrögzötten vallásellenesek, ez szerintem sem jó. A szabadgondolkodók pedig olyan dolgokban hisznek, amiket ők találtak ki, elképzelik hogy milyen lehet Isten, tehát ők akarják Istent magukhoz igazítani és nem fordítva. Ez egoizmus.

Tehát marad a vallás.

Egyébként az idézetedből arra is lehetne következtetni hogy a hit erősebb a hitetlenségnél, hiszen hitték hogy megvalósítható amit akarnak.

Ha az ateizmus-kereszténység hit-hitetlenség ellenpárra gondolsz, akkor a hit (az Istenben való) erősebb hiszen mi a hitet az Úrtól kapjuk.

2012. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a Szkeptikus Társaság nem "nem mer" kiállni a kérdezővel, hanem NEM AKAR; tekintve, hogy felesleges időpocsékolás lenne, mint ahogyan az itteni kérdései is mutatják. Nem értelmes párbeszédek, nem is viták, csak össze-vissza locsogások, mellébeszélések.


Pl.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Az utolsó a negatív rekord, a komolytalanság csúcsa. :D


A kérdezőnek meg mindegy, mi a helyzet, csak foglalkozzanak vele...

De ilyesmivel csak az tölti az idejét, aki nagyon unatkozik; a Szkeptikusok pedig ennél jóval intelligensebbek. Én is. :)

2012. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Akkor miért foglalkozol velem? Ne tedd!!!

Megnyugtatlak a Szkeptikusokkal Való vitára nekem semmi szükségem, de nagyszerű példaértéke van erre hivatkozni.

2012. nov. 21. 16:22
 27/37 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Hiszen a mai világunk vívmányait éppen a bizakodó embereknek köszönhetjük, akik bíztak abban, hogy bármit meg lehet valósítani.

2012. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"A Magyar Szkeptikus Társaság több mint öt éve nem mer kiállni velem egy ilyen tudományos módszertant betartó vitára. "

hehe, "nem mer"?! :D Ekkora arcot! A következő sorokat csak azért vetem a monitorra, hogy megszabadítsalak elmebetegségedtől (tévhit, rögeszme tudod): szóval nagyívben kakkantanak a hülyeségeidre. Az általad leírt, úton útfélen reklámozott agymenések alatt olvasható, hogy milyen mértékben alkalmatlan vagy logikus vitára. Amúgy mellesleg a szkeptikus társaságtól nem számíthatsz vitára egy olyan kérdésben, ami kívül áll a vizsgáhatóság, a tudomány keretein.

2012. nov. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak a Szkeptikusokkal Való vitára nekem semmi szükségem, de nagyszerű példaértéke van erre hivatkozni."

Azt is mondhatnád, hogy Obama, az USA elnöke se mer veled kiállni vitára. :-D Az még nagyobbat szól. :-D

2012. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Döncike, te vagy az elmebeteg és nagyzolós. A Szkeptikus Társasággal és elődszervezeteivel több mint 20 éves a kapcsolatom. Nagyon sok konferenciájukon részt vettem, tagjuk is voltam egy darabig és az elnökükkel is többször tárgyaltam személyesen és írásban is. Sőt a saját vitáikban is gyakran emelik ki az írásaimat, mint vitaindító anyagot. Egy példa rá: [link]


Ja és ez is az én blogom. Jó gyógyulást kívánok neked.

Iván Gábor IGe

2012. nov. 22. 08:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!