Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek egy logikai...

Granulátum kérdése:

Szeretnétek egy logikai mankót az evolúció megértéséhez?

Figyelt kérdés

Mondjuk A időpontban sorsoljunk ki egymás után hatjegyű számokat. Egyetlen kikötés, hogy növekedjen az értékük: 123999, 210456, 299110, 345223, 433668, stb. A B időpont a sorsolás utáni időpont. A és B időpont között lehet akár többmillió év is.

Egy-egy szám kisorsolásának esélye nagyon kicsi, az egész számsor kialakulásának tehát igencsak alacsony az esélye, s ez téveszti meg a hívőket.

A B időpontban élő hívők ezért azt gondolják, hogy mivel nagyon kicsi ez az érték, magától nem alakulhatott volna ki, ezért kell egy Valaki, aki irányította a sorsolást.

A B időpontban élő nemhívők viszont tisztán látják, hogy más számokkal is alakulhatott volna a sorsolás menete (ti. most az emberek nagy lila polipok lennének). Tehát ők az A ponttól indulnak ki és nem figyelnek az esélyekre, és nem tartják Magasztos Szent Dolognak azt, hogy az utolsó szám mondjuk a 987124.



2012. okt. 24. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

Kedves Berta!

Ami az Izraeli 6 napos háborút illeti, azt kell mondjam, hogy minden konfliktus (az enyéim is a bátyámmal, srác koromban) úgy kezdődik, hogy a másik visszaüt...

Izrael csupán védekezésből behatolt a Golan fennsíkra és tankjaival legázolta a kecskepásztorokat, akik kükönben sem készültek a háborúra.

Igazad is lehet, hiszen a legjobb védekezés a támadás.

Természetesen a múlt a két világrendszer közötti konfliktus volt igazából és a háttér eseményei döntöttek. Az, hogy az USA, vagy a SZU. milyen fegyverekkel látja el a harcoló feleket.

Ez megmutatkozott Vietnámban, majd később Afganisztánban, de az arab konfliktusok idején is.

A magyar hivatalos álláspontot én elfogadtam, bár azt elismerem, hogy az mindenben egyezett a SZU véleményével, amely hatalom gyakran nem volt tárgyilagos. Ellenben Itt még az USA-nak is komoly gondjai voltak, mert nem mindenki fogadta el a hangoztatott érveket. A saját népükre gondolok.

Ha van erről valami értesülésed, az engem is érdekel.

Mintha még az ENSZ is durcáskodott volna...

Másik:

A feldobott kérdés után magam is elgondolkodtam, hogy jó e az nekem, ha valaki kételkedővé válik. Amíg csak logikai játékről van szó, nincs gond, de ha emberi sorsok dőlnek el, az már komolyabb dolog.

Mindegy, ha már beírtam, végig kell vigyem.

Alaposabban meggondolva ettől aligha válik kétkedővé egy hívő is, ezért nincs okom szemrehányást tenni magamnak, aztán meg gondolkodni senkinek sem árt, most törheti a fejét, aki elolvassa.

Különben meglehet, hogy bosszúból írtam (még hogy végítélet, disznóság...)

Sajnos mindig a csodákhoz kanyarodok vissza. A régi korok embereit talán ez győzte meg, a mostaniakat meg risztja.

Vízen járni, hm, vizipólós koromban nekem csak derékig sikerült...

Azért egy kevés hiányzott hozzá, sőt, bevallom, nem is olyan kevés. Lehet, hogy Jézus nem tudott úszni, vagy összekeverte a foci és a vizipoló szabályait.

Kemény Dénes biztos bevette volna a csapatba. :))

Kár, hogy abbahagyja, de ami igaz, az igaz - nem mai gyerek már...

2012. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
Kérdező 1 baj van. Nem jön senki ateistaként a világra.. ahogyan hívőként sem. Mindenki emberként jön a világra. Az ateizmus, már reakció valamire.. nem természetes. Az ateizmus lényege a tagadás, a vallásosság lényege meg a hívés. Senki nem jön ateistaként vagy hívőként a világra, az összes zagyvaságot el kéen vetni és rájönni: Minden amit magad körül látsz egy megfejthetetlen csoda, aki 1 kicsit is intelligens rájön, hogy az amit igazából istennek hívunk az nem más mint minden megnyilvánulása körülötted, a folyton kinövő majd elhaló növények, a bolygó forgása, a csillagok születése és kihalása. Csak figyelni kell és nem belebonyolódni az élethez képest finoman szólva is primitív nyelvbe, legyen az angol, német, magyar vagy akármelyik földi nyelv.. nem kifejezhető rajta az élet.
2012. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

Szóval hívőként nem jön a világra, az igaz.

Az aki nem vallásos, az megegyezik ebből a szempontból az újszülöttel, mert se Ő se én nem gondolunk Istenre.

Én nem tagadom Isten létét.

Bizonyítsd be, akkor elhiszem.

Addig nincs mit tagadni.

A többire meg

Nagyon is érdekes a világ.

Valóban.

Neked miért tűnik ez tervezettnek?

Mondj rá egy érvet.

Áldhatod a nevét a

lepráért, a vérbajért, a földrengésért, a gyilkos galócáért, az aszályért, az árvízért, a tetűért, a Való Világért...

Bocs, az utóbbit nem neki köszönhetjük.


Mondjuk a villámlás.

Zeusz is dobhatja.

Cáfold meg Zeusz létét.

Vagy a többi istenét.

Csak nem Zeusztagadó vagy?

Ate(zeusz)ista?

Ugye mire gondolsz?

Hogyan cáfolhatnád, mikor nem bizonyítottam.

Hiszen Zeusz ...

2012. nov. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!