Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek egy logikai...

Granulátum kérdése:

Szeretnétek egy logikai mankót az evolúció megértéséhez?

Figyelt kérdés

Mondjuk A időpontban sorsoljunk ki egymás után hatjegyű számokat. Egyetlen kikötés, hogy növekedjen az értékük: 123999, 210456, 299110, 345223, 433668, stb. A B időpont a sorsolás utáni időpont. A és B időpont között lehet akár többmillió év is.

Egy-egy szám kisorsolásának esélye nagyon kicsi, az egész számsor kialakulásának tehát igencsak alacsony az esélye, s ez téveszti meg a hívőket.

A B időpontban élő hívők ezért azt gondolják, hogy mivel nagyon kicsi ez az érték, magától nem alakulhatott volna ki, ezért kell egy Valaki, aki irányította a sorsolást.

A B időpontban élő nemhívők viszont tisztán látják, hogy más számokkal is alakulhatott volna a sorsolás menete (ti. most az emberek nagy lila polipok lennének). Tehát ők az A ponttól indulnak ki és nem figyelnek az esélyekre, és nem tartják Magasztos Szent Dolognak azt, hogy az utolsó szám mondjuk a 987124.



2012. okt. 24. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
65%

Ja, még a zsidókról annyit, talán nem tudod, hogy Izrael kikiáltása az angolok belegyezésével történt és csapataik akkor még ott állomásoztak, mivel korábban angol gyarmat volt a terület.

A későbbiek során, meg egyértelmű, hogy az atomhatalommá vált "kis" Izrael miképpen tudta leverni arab ellenségeit, akik ráadásul megosztottak is, mert jó részük Amerika barát.

Izrael olyan kisnyuszi, aki oroszlánkarmokkal rendelkezik, mert a mögötte álló nagyhatalom ellátja vele.

Korábban is volt már hasonló, Cortez és Pizarro birodalmat foglalt technikai fölénye miatt csekély seregével.

Szóval Izraelre senki sem rontott rá, csak acsarogtak, mert nem tetszett nekik, de az angol hadsereg, meg az ENSZ ellenében mit sem tehettek.

További és előző érveidet is gondolt kissé át, ha kedved van hozzá.

2012. nov. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
10%

@ Istvan35:


Bocs, de te kiről beszéltél a 49. sz. alatti válaszodban? Idézem: "Én is követtem Berta W. példáját, minek írjam le én is ugyan ezt, mikor már előttem egy tanú gyönyörűen megfogalmazta a zsidókról szóló próféciát."


Milyen tanú???

Én soha nem voltam a Jehova Tanúja vallás tagja, és soha nem is leszek.

Az általam bemásolt két válasz írói sem JT-k.

Az a személy, akinek a válaszát te bemásoltad, szintén nem volt Tanú sohasem.

Tehát akkor milyen tanú fogalmazta meg? :O


U. i.: Csinálj valamit a gépeddel / böngésződdel / akármiddel, légy szíves, mert iszonyat, ahogyan széttördeli a szövegeket.



@ tzolko:


Én végigolvastalak. Te is elolvastad, amiket én ajánlottam? :D


Az 51-est kinek írtad?

Ha nekem, akkor tájékoztatlak, hogy elég sokat tudok Izrael újbóli létrejöttéről. :P


A 2. mondatoddal remélem, nem arra utaltál, hogy Izrael bármikor is bevetette volna az atombombát... :O

1967-ben meg még pláne nem, akkor nem is volt nekik; és csodálatos módon mégis megnyerték a hatnapos háborút a többszörös túlerővel szemben. Merthogy igenis rárontottak Izraelre a "kedves" szomszédok, nem csak acsarogtak. Mutassak esetleg képeket róla? Vagy ajánljak olvasnivalót a témában? :)

2012. nov. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
Az általam beidézett szövegről beszéltem, de ha tényleg nem tanú tökmindegy nem ez a lényeg. A szövegért pedig boccs, telefonnal írtam, keveset szoktam gépezni.
2012. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Berta!

Az Izraelről szóló válaszom Istvánnak volt címezve, aki a kikiáltásakori eseményekről beszélt válasza végefelé.

Erről az időről szóltam, amikor az angol fennhatóságot megemlítettem.

Neked:

A hatnapos háborút én úgy tudom, hogy Izrael kezdeményezte, mert területre volt szüksége, amely területre a régi hagyományok miatt igényt tartott, továbbá mert a létszáma jelentősen megnőtt és kicsi lett az élettere.

Meglehet, tévedek, de a később történtek fényében is ez lehet az igazság, mert ez a háború egyedül Izraelnek volt jó.

A Te válaszodat végig elolvastam, sőt Istvánét is nagyjából, kivéve a Bibliai utalásokat, mert jelenleg ezeket nem tudom kontrollálni.

Ezékiel által írt könyv hitelességét bizonyítaná az általad javasolt link a következő módon:

"Még néhány mai kritikus is elfogadja, hogy a könyv hozzávetőleg ebben az időszakban íródott."

Mi az, hogy néhány, továbbá hozzávetőlegesen?

Ez nagyon is homályos beszéd. Ha csak egy kritikus is elfogadná, akkor a nevét büszkén lobogtatná az írás, a hellyel és az időponttal egyetemben.

Ilyen tudós aligha akad, mert a többi ízekre szedné állításait.

2012. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

Általánosságban a jóslatokról:

Ha egy jóslatot megvizsgálunk, pl.: egy asztrológiait (ami ostobaság) megállapítható, hogy annyira homályos beszéd, hogy bármi belemagyarázható.

A Biblia évezredei alatt is történhetett olyan esemény, ami kb. ráhúzható az előrejelzésre.

2-3 ezer év nagy idő.

Aztán meg Isten képes a jövőben látni?

Na és a szabad akarat?

Előre lát mindent?

Ez egy csomó új kérdést vet fel...

Akkor azt is tudnia kellett, hogy Éva a gyümölcsöt...

Továbbá az egész Biblia, a sok sugallat, minden fölösleges, hiszen Ő már a végét is tudja...

2012. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
a biblia egyáltalán nem olydn próféciával van tele mint egy asztrológiai jóslat, a próféciák azoknál rokkal pontosabbak, részletesebbek, ráadásul isten által lettek ihlettve aki tökéletesen meg tudja mondani ajövőt. Hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, amivel egyébként én is sokat foglalkoztam, attól hogy isten a jövőbet tud látni attól nem feltétlenül használja mindig ezt a képességét, ha a jövőbe akar látni belelát, ha nem akkor egész egyszerűen tudomást sem vesz róla mint amikor elfordult a népétől mert hamis isteneket, bálványokat imádtak.
2012. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Kedves István!

Mi oka volt meglepődni azon, hogy elfordulnak, mikor előre tudta?

Mi oka volt az özönvíznek, ha tudta, hogy később megbánja és megígéri, többé nem lesz özönvíz?

Az összes megjelenése fölösleges, mert Ő már azt is tudja, ki fog a tűzbe kerülni a végítélet napján, ki nem.

Aztán meg a szabad akaraton elsiklottál.

Ha választhatok, akkor hogy tudja a választásom előre?

Ha az lehet igen is, meg nem is?

A marduk papok is dönthettek volna úgy, hogy nem engedik be Czirruszt Babilonba.

Bezárják a kapukat...

Ha meg előre tudja, hogy elfordulnak, ő pedig ezért egy darabig nem törődik velünk, aztán később megint próbálkozik, aztán megint nem, stb... Akkor még Istennek sincs szabad akarata, csak egy program, ami lefut.


Talán mégse lát a jövőbe...

Akkor viszont az összes prófécia gyenge lábon áll...

2012. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
Kedves Tzolkó! Már leírtam egyszer csak elkerülte a figyelmedet. Attól hogy valakinek van egy képessége abból miért következik egyből hogy azzal ő mindig él is? A népével kapcsolatban pedig nem mindig használta ezt a képességét ez kétségtelen. Ráadásul a zsidók története nagyon hasznos és tanulságos kis történet, istennek nyilván az is célja volt hogy ez a bibliába bekerüljön.
2012. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Kedves István!

Arra gondoltam, hogy beszélgetésünk túlmegy a kettőnk közötti párbeszéd keretein, olyan gondolataim születtek, amik másokat is érdekelhetnek.

Ezért kérdést kreáltam belőle, ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Ha gondolod, ott folytathatjuk a beszélgetést.

Üdvözlettel

2012. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

@ Istvan35:


A tördelést elnézzük, mert bocsánatot kértél. :)

Viszont a másik probléma miatt is illett volna ugyanezt tenni: ha tévedtél, nem akkora gond; de ne rázd le annyival, hogy nem az a lényeg, hogy nem tanú írta a szöveget.


-------


Kedves Tzolko :)


Tudomásom szerint a hatnapos háborút nem Izrael kezdeményezte; majd ha lesz egy kis szabadidőm, keresek valami anyagot ehhez a témához, és a saját kérdésedhez bemásolom. (Részemről is jobb, ha ennél a kérdésnél is elvarrjuk a szálakat.)


Hogy mennyi az a néhány, és hogy mit jelent a szövegben a hozzávetőlegesen, azt nem tudom, nem én írtam a cikket. :D

A nevekről pedig annyit, hogy általában ezek az anyagok nem olyan hajszálra kicentizettek, mint a tudományos anyagok, mivel laikusoknak szólnak, nem szakembereknek; így nem szokták olyan alapos részletességgel leírni a tényeket, aki akar, az utánanéz magának.

A tudósok és egyéb szakemberek meg amúgy is sokszor olyanok, hogy egymást cáfolgatják egy-egy adott szakterületen, úgyhogy ez sem lenne meglepő. Gondolj csak az orvoslásra (hagyományos vs. egyebek), az egészséggel és a táplálkozással kapcsolatos kutatásokra (tej, vitaminok, húsfogyasztás stb.); és még sorolhatnám. Mindenkinek megvan a saját álláspontja, amihez ragaszkodik, gondolom, ismered...


A kérdésed nem semmi vihart kavart. :D

Nem olvastam végig, csak néhány választ; de nick alapján tudom, hogy kivel értek egyet. :D

Neked jó filózgatást a továbbiakhoz is. :)

2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!