Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek egy logikai...

Granulátum kérdése:

Szeretnétek egy logikai mankót az evolúció megértéséhez?

Figyelt kérdés

Mondjuk A időpontban sorsoljunk ki egymás után hatjegyű számokat. Egyetlen kikötés, hogy növekedjen az értékük: 123999, 210456, 299110, 345223, 433668, stb. A B időpont a sorsolás utáni időpont. A és B időpont között lehet akár többmillió év is.

Egy-egy szám kisorsolásának esélye nagyon kicsi, az egész számsor kialakulásának tehát igencsak alacsony az esélye, s ez téveszti meg a hívőket.

A B időpontban élő hívők ezért azt gondolják, hogy mivel nagyon kicsi ez az érték, magától nem alakulhatott volna ki, ezért kell egy Valaki, aki irányította a sorsolást.

A B időpontban élő nemhívők viszont tisztán látják, hogy más számokkal is alakulhatott volna a sorsolás menete (ti. most az emberek nagy lila polipok lennének). Tehát ők az A ponttól indulnak ki és nem figyelnek az esélyekre, és nem tartják Magasztos Szent Dolognak azt, hogy az utolsó szám mondjuk a 987124.



2012. okt. 24. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

Ahhoz az esély,hogy felrobban a semmi ,v. vákuum,v. mittomén és most itt írogatunk , 1:10^500-on.

Jó "makózást"!:)

2012. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
69%

Nem makó, mankó!

A semmi nem robban fel.

A napunk igen, egyszer majd fehér törpe lesz belőle, később felfúvódik, ahol most a föld van, odáig is kiterjed majd.

Aztán felrobban.

Ne aggódj, nem holnap lesz.

2012. okt. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Oké, ez mind szép és jó, de ezzel még nincs megcáfolva Isten léte. Ráadásul az evolúciós elmélettel nem is lesz soha, mert a kettő nem zárja ki egymást.
2012. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
62%

Ha az állatok világában elismered, akkor azt kell mondanom, hogy az emberre tagadod, ugyebár?

Az ujjaink közti úszóhártyák eltünése, vagy a lábujjaink csökevényesedése, a farokcsont megszünése a bizonyíték, hogy az embernél is működik az evolúció.

Túlságosan nagyképű a kijelentés, hogy az embernek külön teremtés járt ki.

Az egyed fejlődése megismétli az egész evolúciós folyamatot. Talán Te úgy születtél, mint Pallasz Athéne, kipattanva Zeusz agyából?

Készen?

Úgy sejtem, sokkal inkább egysejtűből jöttél létre, nevezetesen anyukád petesejtjéből, ahogy mindenki más.


Az evolóció elmélete a Biblia egy részére cáfolat, mégpedig a teremtés elméletre.

Az újszövetség szerető és megbocsátó Istenére a végitélet napjai cáfolnak rá, a sok borzalommal, amit Isten elkövet, tűzbe hányatva az angyalkákkal azokat, akik neki nem szimpatikusak.

Nem hiába jelképetek a kereszt, a borzalmas kínhalál, a hóhér eszköze.

Szerencsére a humánus világban a jóérzésű emberek a halálbüntetést már szinte mindenhol eltörölték.

Mert az ember jobb mint az Isten...

2012. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

"Az evolóció elmélete a Biblia egy részére cáfolat, mégpedig a teremtés elméletre."

De nem cáfolja! Sőt, épp hogy magyarázza az egyik a másikat. A teremtés történetét már a keletkezésekor sem szó szerint értelmezték, ez egy példázat, egy allegorikus leírása annak, hogy minden Istentől van, és állatok közül kiemelkedik az ember.

Nekem személy szerint semmi problémám az evolúciós elmélettel, pedig hívő vagyok. Teljesen össze tudom egyeztetni a hitemmel.


"Az újszövetség szerető és megbocsátó Istenére a végitélet napjai cáfolnak rá, a sok borzalommal, amit Isten elkövet, tűzbe hányatva az angyalkákkal azokat, akik neki nem szimpatikusak.

Nem hiába jelképetek a kereszt, a borzalmas kínhalál, a hóhér eszköze."

Ez nem tudom, hogy jön ehhez az egészhez. A kereszt azért a jelképünk, mert Krisztust keresztre feszítették. Nekem is van kereszt a nyakamba, de nem a kínzóeszközt hordom, hanem annak a jelét, hogy Jézus értem is meghalt a kereszten, mert ennyire szeretett minket.

A Jelenések könyvében feltűnő képeket is allegorikusan kell értelmezni, a legtöbb borzalmat ott nem Isten, hanem a Fenevad csinálja. A bűnökért meg sajnos büntetés jár, amit a modern teológia már nem úgy fejt ki, hogy Isten büntet, hanem úgy, hogy az ember löki el magától Isten, és ezáltal önmagának okoz bajt.


A halálbüntetés eltörlését minden történelmi egyház támogatja, hiszen a kereszténységgel nem összeegyeztethető.

"Mert az ember jobb mint az Isten..."

Jobb nem lesz soha, de Isten a saját képére teremtette az embert.

2012. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
Csak a pontosítás kedvért a Nap soha nem fog felrobbanni, és előbb fúvódik fel aztán lesz belőle fehér törpe.
2012. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Az evolúció és a teremtő léte nem zárja ki egymást? Ez igaz lenne, kivéve ha isten könyve a biblia hiteles lenne, márpedig az, ezért ki van zárva az evolúció.
2012. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
90%

Ki hitelesítette?

A vatikán?

A pápa sem tévedhetetlen, nemrégiben elismerte: - Galileinek igaza volt.-

Attól, hogy valamit leírnak, az még nem lesz igaz.

- én rettenentesen okos vagyok.-

Igaz ez szerinted?

Hiszen leírtam!

Na látod...

2012. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
Szerinted isten nem gondoskodott arról hogy aki igaz keresztény az elhihesse? De igen gondoskodott róla, tények álltal. Több száz próféciát helyezett el a bibliában, amik vitathatatlanul pontosan be is teljesedtek, illetve van amik még most fognak.
2012. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
93%

Képzőművészeti alkotás: két kör egymásban

Anya gyermekével.

Oké, úgy is érthetjük.

Kíváncsi vagyok én arra a sok próféciára.

Nekem tuti, hogy mást mondana, mint Neked...

2012. okt. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!