Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy a vallás ideje lejárt?

Figyelt kérdés

Szép és jó dolog volt a vallás régen, mert megmagyarázta azokat a dolgokat, amiket annak idején tudomány híján nem tudtak. Hasznos volt, mert közösséget teremtett, szabályokat, törvényeket hozott és tartatott be. Hasznos volt a sok nevelő célzatú mese és tanítás. Ezekkel nincs is semmi baj.


DE

Az, hogy valaki XXI. században még mindig azt higgye, hogy a világot hét nap alatt teremtették (nem jelképesen) és tagadja az evolúciót, az nem normális.


Nem kérek hosszú, idézetekkel dúsított válaszokat, aki olyat akar írni, keressen magának másik kérdést!


2011. júl. 18. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 Srapnel ***** válasza:

"tegnap 15:16 ismet egy eleg elcsurt pelda,mar nem azert."


Nem az. Miért ássa bele magát rengeteg ember bonyolult, nagyon speciális szakmákba, ahelyett, hogy ezermesterek lennének? Ha orvosok között vagyok, akkor az a legjobb, ha én vagyok a legjobb orvos, én tudom a legtöbbet. Viszont így persze a géplakatosok között igen butának számítanék.


Ez van az élőlényekkel is. A "bonyolultság" csak melléktermék. Ott követed el a hibát a gondolatmenetedben, hogy azt hiszed, ami egyszerű, az alkalmazkodóképesebb is. Ez nem feltétlenül igaz, pontosabban esete és helye válogatja. A Föld nem homogén élettér. Sokszor egy-egy bonyolódás megnöveli a túlélési esélyeket. Vagy nézd meg a majmokat és hogy hány darab van belőlük, meg emberből hány van. A génkészlet közel azonos, de az a kis különbség, ami az embernek igen fejlett idegrendszert ad, nagyon is számít. Minek van az embernek ekkora feje, meg ilyen sok glükózt zabáló agya? Minek jár két lábon, ezzel is bonyolítva pl. a térdízületet és terhelve a gerincet? A válasz az, hogy itt és most, a nagy agy előnye túlszárnyalja az abból eredő hátrányokat. Az ember fejlettebb közösségeket tudott alkotni, fejlettebb kommunikációval, ezzel az élet minden területén igen nagy előnyre szert téve pl. a majmokkal szemben.


"minel bonyolultabb,annal tobb tenyezore van szuksege az eletbenmaradashoz"


Ez egyáltalán nem igaz. Hőmérséklet és élelem+víz, ennyi kell csak nagyon sok állatnak ahhoz, hogy fennmaradjon.

2011. júl. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
0%

"Ki kezdi ezt belátni? Szinte az összes gabona, amit eszel, génmanipulált."


Pont ez az, nem látod mennyi a beteg ember? Mindenki gyenge, vagy puffadt nagy darab, fiatalok korán betegek lesznek. Voltál már korházban? Tömegek állnak sort a rendelők előtt. A nagyszüleim, szüleim orvosnál sem voltak soha. Ha figyelnéd a híreket, most vizsgálják és tiltják a génkezelt kukoricát. Lehet te génkezelt ételeket eszel, de én nem. Nem hiszem a magyar paraszt ember géntechnológiával foglalkozik.


"Nem mondod! Fára mászott és vadászott? Nem semmi."


"Szerinted egy csecsemő el tudja látni magát? Ha magára hagyod, akkor mi történik vele? Csak kérdezem, mert lehet, a te családod nem homo sapiens, szemben azokkal, akiket eddig életemben láttam."


Látjátok ti földi dolgokban gondolkoztok a cselekvésekben, hogy mit és hogy tesz és mit tud. Hát nem tudjátok, hogy a tudás eltöröltetik, csak a lélek marad. Én a fejlettséget abban látom, ahogy egy kisgyermek tele van érzelmekkel már 2-3 hetesen. Egy csimpánz felnőtt korában sem éri el ezt az állapotot. Nem lehet majomszabásúhoz hasonlítani, sajnálom, hogy ti vakok vagytok.


"Az embert mi viszi rá, hogy csak egy konkrét szakmát tanuljon, de azt jó mélyen, és ez által kiszolgáltatottá váljon más szakmák művelői számára?"


Az emberbe a Teremtő lehelte bele az életet, bennünk Isten szelleme lakozik, úgyhogy ezt nem lehet hasonlítani az evolúcióhoz.


"Ha jobban bele gondolok ugyanaz a kettő, de a tudomány fejlödik mindig új dolgokat fedeznek fel, új dolgokra jönnek rá stb. "


Miért ne fejlődhetne a tudomány?


"A vallás a múltban él semmi új dologra nem jönnek rá sőt mikor a tudomány bebizonyítja hogy a biblia egyes állításai nem lehetségesek akkor jönnek a vallásosok és a szövegnek új értelmet keresnek és adnak csak lazábban veszik a dolgokat."


Lehet te nem jösz rá új dolgokra, de egy hívő egyre jobban elmélyül bizonyos dolgokban, amiről egy hitetlen nem tudhat, mert előle rejtve vannak ezek a dolgok.


"A testvéremnek aki vallásos miért van sz*rabb élete mint nekem?"


A te szemszögedből van rossz élete, és ha Ő pont ezt gondolja rólad?

2011. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:

utolsónak azt üzenem hogy pont azt írtam hogy a tudomány fejlődik és a vallás nem.


A tesós cuccra meg annyit hogy volt olyan időszak mikor nagyon kiborult magán ilyenkor tárta ki a lelkét és a gondolatait, ekkor mondta el. Szóval ezt nem csak az én véleményem, kitalációm.

2011. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:

"Lehet te nem jösz rá új dolgokra, de egy hívő egyre jobban elmélyül bizonyos dolgokban, amiről egy hitetlen nem tudhat, mert előle rejtve vannak ezek a dolgok. "


Kíváncsi vagyok, mire nem jöhet rá egy hitetlen...

Arra, hogy milyen jó valamiben hinni? Hogy mindig van ami ad 1 kis reményt? van mire támaszkodni? megváltás? mennyország? pokol? vagy mire, mert én ezt nem értem...


Csak tudatom veled hogy akiket te hitetlennek hívsz azok mind hisznek valamiben:) pl.: Szerencsében, a reményben, hogy valaki segít nekik mikor baj van x)


példa(mindig h*lye példákat hozok fel de igazak ): suliban 1 dolgozat kiadása előtti pillanatban minden fiatal fejében kb ez játszódik le: húú REMÉLEM meglesz a 2es(vagy jobb jegy) / KÉRLEK ISTENEM csak legyen meg a jobbik jegy csak most az egyszer/ hú remélem SZERENCSÉM volt és pont jókat karikáztam be stb.... Ilyen pillanatokban az ember elkezd hinni valamiben, csak mert az ember nem gondol istenre a hét legtöbb napján attól még hihet valamiben


(reggel van sajnálom ha érthetetlenül fogalmazok :P)

2011. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 Srapnel ***** válasza:
100%

"Én a fejlettséget abban látom, ahogy egy kisgyermek tele van érzelmekkel már 2-3 hetesen. Egy csimpánz felnőtt korában sem éri el ezt az állapotot. Nem lehet majomszabásúhoz hasonlítani, sajnálom, hogy ti vakok vagytok."


Az egész onnan indult, hogy téged valamiért zavart, hogy egy majomszerű őstől származunk. Erre írtam, hogy miért nem zavar akkor az is, hogy egy életképtelen élőlényként születsz meg és abból fejlődsz ki. Teljesen mindegy, hogy a csecsemőnek mennyi és milyen érzelme van, a fizikai világban pár nap után meghal. Erre elkezdesz másról beszélni:


"Én a fejlettséget abban látom, ahogy egy kisgyermek tele van érzelmekkel már 2-3 hetesen."


Az előző szempontok alapján teljesen mindegy. Amúgy az állatoknak is vannak érzelmei, legalább is kérdezz meg egy kutya, vagy majomtulajdonost.


"Pont ez az, nem látod mennyi a beteg ember? Mindenki gyenge, vagy puffadt nagy darab, fiatalok korán betegek lesznek."


Akkor kérlek, magyarázd el nekem, hogy miért néz ki így ez a diagram, itt ni: [link]


"Nem lehet majomszabásúhoz hasonlítani, sajnálom, hogy ti vakok vagytok."


Már hogyne lehetne.


"Az emberbe a Teremtő lehelte bele az életet, bennünk Isten szelleme lakozik, úgyhogy ezt nem lehet hasonlítani az evolúcióhoz."


Mellébeszélsz, ezt szoktátok.

2011. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
0%

"Arra, hogy milyen jó valamiben hinni? Hogy mindig van ami ad 1 kis reményt? van mire támaszkodni? megváltás? mennyország? pokol? vagy mire, mert én ezt nem értem... "


Mi hívők nem nagyon reménykedünk, hiszünk és bízunk az Úrban és nem a szerencsében reménykedünk. Minket vezetnek, akármi is történjen. Okosak vagyunk, de mint a bárányokat Jézus vezet bennünket.

A mennyországra és pokolra nem nagyon gondolunk, nekünk az a lényeg, hogy erősítsük hitünket és a jóra törekedjünk.

Azért nem érted és értheted, mert téged nem vezet az Isten. Ha tudnád, akkor belátnád, hogy igazam van. Jézus ezért beszélt példabeszédekben, mert nem tudta elmondani másként. Én is csak olvastam ezeket és nem értettem és az életem során megmutatja ezeknek a példabeszédeknek az igazi mondandóit, eddig kételkedtem én is Istenben, de a történések tényleg Jézust igazolják.


Most már én is azt mondom, bárcsak minden ember megtapasztalhatná ezt az érzést, amit érzek.


"suliban 1 dolgozat kiadása előtti pillanatban minden fiatal fejében kb ez játszódik le: húú REMÉLEM meglesz a 2es(vagy jobb jegy) / KÉRLEK ISTENEM csak legyen meg a jobbik jegy csak most az egyszer/ hú remélem SZERENCSÉM volt és pont jókat karikáztam be stb.... Ilyen pillanatokban az ember elkezd hinni valamiben, csak mert az ember nem gondol istenre a hét legtöbb napján attól még hihet valamiben "


Akkor te hitetlen vagy, akkor miféle Istenhez imádkozol?

Én ez alól kivétel voltam, mert én azt gondoltam, 5-ös lesz, mert tudok, okos vagyok, tanultam tiszta a lelkiismeretem és nem lehet másként. Ha négyedes lett, akkor úgy legyen. Ha másban hiszel az is jó, de az igaz hit mindentől erősebb.


"Akkor kérlek, magyarázd el nekem, hogy miért néz ki így ez a diagram, itt ni: [link] "


Ez csak a szaporulat és nem a betegség. Hányan hallnak éhen csak Afrikában. Mostanában jártál korházban? Többen vannak mint a Tesco-ban.

2011. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
0%

OK, lehet hogy a vallások ideje lejárt. De elgondolkodtató, hogy épp olyan mese e a kereszténység, mint a görög és római istenségekben való hit? Nem hinném. Tudniillik Jupiter vagy a görögöknél Zeusz teljesen téves. A Római birodalom fokozatosan elfelejtette Isteneit és javarészt áttért a keresztény vallásra. Vajon mi volt az a nagy horderejú dolog, ami miatt a fenébe Jupiterrel dolog megfogalmazódott az emberekben? Egyértelmű a válasz: Jézus.

Egy isten megtagadása (Zeusz) Jézusért igen nagy hatásnak következménye. Ez épp olyan, mintha most Jézust tagadnám meg egy másik Istenért, mert az megmutatja magát. Nálam ennek a valószínűsége elég kicsi sőt 0.

2011. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 Srapnel ***** válasza:

"Ez csak a szaporulat és nem a betegség. Hányan hallnak éhen csak Afrikában. Mostanában jártál korházban? Többen vannak mint a Tesco-ban."


Több az ember is. Kérlek, vezesd le, hogy mit akarsz mondani mind ezzel és ezt milyen adatokkal tudod alátámasztani. Pl. beteg/egészséges populáció. Éhezők/nem éhezők száma. Adott betegségek lefolyásának változása az egyes években, stb. Ilyesmikkel. Addig nincs miről érdemben beszélni. Ha ez megvan, akkor lehet kutatni az okokat is.

2011. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
100%
Afrikában nem azért halnak éhen, mert génmanipulált a gabona, hanem azért, mert nincs gabona egyáltalán, ami van, az nem elég mindenkinek. Miért nem elég? Mert túlnépesedés van. És miért? Mert követik a főnököd utasításait: "szaporodjatok és sokasodjatok".
2011. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem érted és értheted, mert téged nem vezet az Isten. Ha tudnád, akkor belátnád, hogy igazam van."


Ha engem nem vezet isten akkor szabad vagyok.

Ha tudnám(vezetne isten) akkor természetesen nem hazudtolnám meg magamat és nem mondanám az ellenkezőjét mint amit csinálok, te hívő vagy ezért természetes, hogy kiállsz az igazadért, én nem vagyok az ezért természetes, hogy kiállok magamért.



"Akkor te hitetlen vagy, akkor miféle Istenhez imádkozol?"


Nem, nem vagyok hitetlen hiszek az alma erejében, hogy a vitaminok áldását adja rám ha megeszem, sok mindenben hiszek amiről tudom, hogy létezik.


Akkor most én kérdezem meg mert utálom az ilyen hitetlenes kérdéseket...


Nem hiszel a szerencsében hát te hitetlen vagy? Nem hiszel abban hogy isten nemlétezik hát te hitetlen vagy? Nem hiszel abban hogy másoknak igaza van hát te hitetlen vagy?


utálom az ilyesfajta kérdéseket mert senki se hitetlen...

2011. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!