Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy a vallás ideje lejárt?

Figyelt kérdés

Szép és jó dolog volt a vallás régen, mert megmagyarázta azokat a dolgokat, amiket annak idején tudomány híján nem tudtak. Hasznos volt, mert közösséget teremtett, szabályokat, törvényeket hozott és tartatott be. Hasznos volt a sok nevelő célzatú mese és tanítás. Ezekkel nincs is semmi baj.


DE

Az, hogy valaki XXI. században még mindig azt higgye, hogy a világot hét nap alatt teremtették (nem jelképesen) és tagadja az evolúciót, az nem normális.


Nem kérek hosszú, idézetekkel dúsított válaszokat, aki olyat akar írni, keressen magának másik kérdést!


2011. júl. 18. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
100%
Ez a példa azt feltételezi, hogy az élőlényekkel nem történt semmi a fotelben ülésen kívül az elmúlt 4 milliárd év alatt, ami egy ordas nagy állatság a példa kitalálójától.
2011. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 Tyler913 ***** válasza:

ma 16:30:

A karacsonyfaizzo eleg hulye pelda,mar bocsi.Hiaba bonyolult,attol meg nem funkcionalis.

Amugy en nem vagyok biologus,sem elmeleti fizikus,tehat ritkan artom bele magam az ilyen "elet keletkezese" vitakba.De ha mar,akkor inkabb a filozofia oldalarol kozelitem meg: ha kizarom a termeszetfeletti tenyezot a vilagmagyarazatbol,akkor voltakeppen arra az eredmenyre jutok,hogy az ertelem a semmibol allt elo,veletlenszeruen.Ha ateista vagyok,azt is vallom,hogy az elet voltakeppen ertelmetlen.Tehat osszessegeben azt gondolom,hogy az onmagara reflektalo ertelem a semmibol jott letre a veletlen hatasara,es mint ilyen,onmagaban ertelmetlen es celtalan.

Elegge zavaros,nemde?


Az evolvalodasrol meg annyit,hogy vannak pl. olyan sejtszervecskek,amelyeknek nincs "elozmenye",tehat nem fejlodhettek ki kezdetlegesebb szervekbol.Attol meg az evolucio,mint a kulonbozo fajok termeszetes szelekcion alapulo fejlodese letezhet,csak mindez nem a veletlen hatasara tortenik,hanem iranyitottan.

2011. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim válasza:
Én református vagyok, és szerintem a semmiből nem jöhet létre semmi, egy bolygó, egy csillag, az élet. "Ezt valakinek oda kellett raknia". Ha a bolygókból indulunk ki, meg kell említenünk az Univerzum tökéletességét, az égitestek pontos pályája, rendszere, olyan tökéletes, hogy az nem alakulhat ki magától. És én nem fogadom el, hogy majomból alakultam ki! És ezzel a vallással én mit veszíthetek? Egyértelműen semmit! (meggyőződésem)
2011. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim válasza:
Mi lenne, ha nem ilyen primitíven, egyszerűen, és lekezelően közölnéd mondanivalódat? Te jössz nekem az iskolával!? Pfff... Mond hány diplomád van? Rengeteg csillagász ezért lett vallásos-mellesleg.
2011. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem a műveltség hiánya a zavaró, hanem az, ha valakinek ennek ellenére megingathatatlan véleménye van valamiről, amiről akár többet is tudhatna, ha iskolába járt volna. Ezzel szemben ezen hiányosságait azzal leplezi, hogy támad mindent, amiről önhibájából keveset tud.
2011. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim válasza:
22:55 ----> (Ezt a választ melyik kommenthez küldted)
2011. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:

Látom, ki is tört a sokadik flame war a vallásosak és a nemvallásosak között. Pedig nem a kreacionizmust fogadja el a tudomány.


Az ateizmus meg nem vallás. Hanem az istenben vagy istenekben való hit hiánya. Nem arról szól, hogy szabadon közösüljünk mindenkivel szerelem nélkül (én pl. 20 éves létemre senkivel nem voltam még, egyszerűen nem megy, ha nem szerelemből van), önpusztító módon használjuk a legális/illegális drogokat, semmibe vegyünk mindent, stb. Sok esteben találkoztam magukat vallásosnak nevező fiatalokkal, kik eléggé hedonista életet folytattak. Erre annyit mondtak, hogy "hisz Jézus is borrá változtatta a vizet", egy tanultabb meg előhúzta a Kám átkát is.

Egyszer én is vallásos voltam, de hamar lejáratták a szememben magukat a keresztények a turbómagyarsággal és az antiszemitizmussal, közben meg ordították a megbocsátás és a szeretet elvét. Vallásosak bántalmaztak az iskolában, nem egy szerelmemet veszítettem el a vallás miatt. Sokáig nem tudtam, hogy van másik út is, mert az ateistának legfeljebb egy biológiakönyvet és egy "Isteni téveszmét" tudsz eladni, de nem fognak betelefonálni mindenféle ezoterikus műsorokba, meg feng-suis szobrokat sem fognak vásárolni.


Természetesen lehet jönni a további érvekkel, pl. "ha erkölcsös vagy, miért nem keresztelkedsz meg?", "senki sem halt bele abba, hogy istenben hitt és néha imádkozott", "mindegy, hogy miben hiszel, csak higgy, de ne ateista legyél"... Végtelenségig lehetne veszekednünk, de egyet el kell fogadnunk: vannak az igazságot tudó emberek és akik másképp gondolják.


20/F/Ateista/majom

LACi

2011. júl. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 Srapnel ***** válasza:
100%

"A karacsonyfaizzo eleg hulye pelda,mar bocsi."


Ha tökéletes példát akartam volna, akkor magukat az élőlényeket teszem meg példának, de mivel pont rájuk vonatkozó másik példát kerestem, ezért olyan lett, amilyen.


"Hiaba bonyolult,attol meg nem funkcionalis."


Az a baj, hogy a funkcionalitás egy temporális, esetleges és szubjektív fogalom.


"Amugy en nem vagyok biologus,sem elmeleti fizikus,tehat ritkan artom bele magam az ilyen "elet keletkezese" vitakba."


Vö.:


"olyan sejtszervecskek,amelyeknek nincs "elozmenye",tehat nem fejlodhettek ki kezdetlegesebb szervekbol"


"Tehat osszessegeben azt gondolom,hogy az onmagara reflektalo ertelem a semmibol jott letre a veletlen hatasara,es mint ilyen,onmagaban ertelmetlen es celtalan.

Elegge zavaros,nemde?"


Mi a zavaros benne?


"Attol meg az evolucio,mint a kulonbozo fajok termeszetes szelekcion alapulo fejlodese letezhet,csak mindez nem a veletlen hatasara tortenik,hanem iranyitottan."


A kreacionisták lovagolnak a véletlenen állandóan. Nem teljesen véletlen, de nem is értelem által irányított. A véletlen különböző szinteken jelen van, de nem minden mozzanat véletlen. Vannak természeti törvények is.


"Én református vagyok, és szerintem a semmiből nem jöhet létre semmi, egy bolygó, egy csillag, az élet. "Ezt valakinek oda kellett raknia"."


Ez csak egy szubjektív érzet, ami a mindennapi élet alapján alakult ki benned.


"Ha a bolygókból indulunk ki, meg kell említenünk az Univerzum tökéletességét, az égitestek pontos pályája, rendszere, olyan tökéletes, hogy az nem alakulhat ki magától."


Mi az, hogy "tökéletes"? Az ellipszis pálya?


"És én nem fogadom el, hogy majomból alakultam ki!"


Ne is fogadd, mivel amúgy sem igaz. Az embernek és a majmoknak volt közös őse, nem pedig a majomból lett az ember. Az persze igaz, hogy az a közös ős valószínűleg igen majomszerű volt. De gondolj bele, hogy ez az ős is eredendően egy patkány-cickány szerű emlősből alakult ki. Na és akkor mi van? Mi zavar ebben?

2011. júl. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 Srapnel ***** válasza:
73%
Vagy az nem zavar, hogy az életedet egyetlen sejtként kezdted? Vagy az, hogy egy ordító és maga alá fosó, tehetetlen, a majomnál sokkal butább és életképtelenebb élőlényként?
2011. júl. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 Tyler913 ***** válasza:

ma 06:48

"Amugy en nem vagyok biologus,sem elmeleti fizikus,tehat ritkan artom bele magam az ilyen "elet keletkezese" vitakba."


Vö.:


"olyan sejtszervecskek,amelyeknek nincs "elozmenye",tehat nem fejlodhettek ki kezdetlegesebb szervekbol"


A hozott peldat az Eredet cimu dokumentumfilmben lattam.Valoban nem vagyok biologus,az altalad hasznald evolvalodas fogalmara reagalva irtam,hogy tudtommal vannak olyan sejtszervecskek,amelyekrol egyszeruen elkepzelhetetlen,hogyan fejlodhettek ki kezdetlegesebb formakbol.


"Mi a zavaros benne?"

Ha Neked ez onmagaban nem ellentmondas,hogy az ertelem ertelmetlen,akkor nem tudunk egymassal mit kezdeni.

2011. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!