Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy a vallás ideje lejárt?

Figyelt kérdés

Szép és jó dolog volt a vallás régen, mert megmagyarázta azokat a dolgokat, amiket annak idején tudomány híján nem tudtak. Hasznos volt, mert közösséget teremtett, szabályokat, törvényeket hozott és tartatott be. Hasznos volt a sok nevelő célzatú mese és tanítás. Ezekkel nincs is semmi baj.


DE

Az, hogy valaki XXI. században még mindig azt higgye, hogy a világot hét nap alatt teremtették (nem jelképesen) és tagadja az evolúciót, az nem normális.


Nem kérek hosszú, idézetekkel dúsított válaszokat, aki olyat akar írni, keressen magának másik kérdést!


2011. júl. 18. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lejárt a vallások ideje, de ne akarjuk már megszabni, hogy ki mit szeretne az életébe!


Egy nem vallásos

2011. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
0%

Itt olvastam és elgondolkodtató, hogy egyre jobban kiveszik a hit az emberekből, főleg a fiatalokból és tényleg ez miatt semmi hivatás és szellemi alkotás nem keletkezik. Egyre jobban igazolódik, hogy a vég felé közelítünk a Jelenések könyve alapján, ahol az utolsó időkben elfelejtik Isten-t.


Tudtommal a "kajakra" szó egy suttyóra utal... Idősebb nem használ ilyen kifejezést.


A génmanipulációról annyit, hogy kezdik belátni, hogy minden génmanipulációnak káros következménye van, a mostani hírekből az is kiderül, hogy közmunkára kényszerűlnek a genetikusok. A nemesítés szintén Istenre bízott feladat, mert két létező élő szövetet oltassz egymásba.


Amúgy ha azt mondom, hogy nem tapasztalunk látványos genetikai fejlődést semmilyen téren a Földön a hívők szerinti kb. 6000 év emberi lét alatt, az ateisták azt mondják védekezésül erre, hogy mi az a 6000 év az évmilliókhoz képest... Semmivel sem különböznek a vallásosoktól, akik szerintük mindig belemagyaráznak valamit.


Az én unokahúgom emberként született és 1 hónaposan fejlettebb volt bármelyik majomnál, de nem is tudnám majomhoz hasonlítani! Sajnálom, ha a ti gyerekeitek magatehetetlen élőlények.

2011. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
58%

"kezdik belátni, hogy minden génmanipulációnak káros következménye van"


Ki kezdi ezt belátni? Szinte az összes gabona, amit eszel, génmanipulált. A sertések, baromfik génmanipuláltak. A világ egyes részein nem is létezhetne mezőgazdaság génmanipulált növények nélkül, mert más egyszerűen nem terem meg.


"A nemesítés szintén Istenre bízott feladat, mert két létező élő szövetet oltassz egymásba."


Tehát akkor csak nem Istenre bízott feladat, hiszen akkor a végeredmény létezne már eleve, és nem az ember hozná létre.


"Amúgy ha azt mondom, hogy nem tapasztalunk látványos genetikai fejlődést semmilyen téren a Földön a hívők szerinti kb. 6000 év emberi lét alatt, az ateisták azt mondják védekezésül erre, hogy mi az a 6000 év az évmilliókhoz képest."


Erre nem kell védekezni semmit, mert ez így igaz, az ateisták is így gondolják. Ezzel te nem pörköltél oda senkinek, így nem is kell védekezzen senki.


"Az én unokahúgom emberként született és 1 hónaposan fejlettebb volt bármelyik majomnál, de nem is tudnám majomhoz hasonlítani!"


Nem is hasonlítottuk az unokahúgodat a majmokhoz, habár 99%-ban megegyeznek a génjei egy csimpánzéval, ahogy tiéd is.


"Sajnálom, ha a ti gyerekeitek magatehetetlen élőlények."


Mi van? Ki a magatehetetlen? Mitől? Miről beszélsz?

2011. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 Tyler913 ***** válasza:
A genmanipulacio valoban veszelyes,szerintem ezt vallasossagtol/vallastalansagtol fuggetlenul be lehet latni.
2011. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 A kérdező kommentje:

Érdekes volt elolvasni a válaszokat. Észrevettem, hogy azok is részt vettek az írásban, akikről pont szól a kérdésem.


Elavult módi azt állítani, hogy a fejlődéstan véletlenszerű dolgok következménye. Miért lenne véletlenszerű? Vannak itt, akik tagadják a nemesítést és a háziasítást. Hát mi az, ha nem fejlődés? Ilyen volt az evolúció is, csak nagyban.

Pár helyen olvastam, hogy sokan istenük művét látják a fejlődésben. Így is fel lehet fogni. Csak nem szabad túlzásokba esni.

Sokan erről is megfeledkeztek, hogy vannak, akik nem vallásosként nevelkednek. Ők mindeg tüskék a szemetekben, akik a Pokolra jutnak. Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak emberek, akik boldogok anélkül, hogy mesék fogságában éljenek?


A kérdésemben írt példa, sajnos, találkoztam személyesen is nem egy olyan (felnőtt) emberrel, aki szó szerint veszi a hat nap alatt teremtést.


Csak tudnám, hogy ők hogyan élték meg a történelem és biológiaórákat?

2011. júl. 20. 13:03
 46/78 Srapnel ***** válasza:
100%

"Ha Neked ez onmagaban nem ellentmondas,hogy az ertelem ertelmetlen,akkor nem tudunk egymassal mit kezdeni."


Mi az, hogy az értelem értelmetlen? Fogalmazz egzaktabbul.


"hogy tudtommal vannak olyan sejtszervecskek,amelyekrol egyszeruen elkepzelhetetlen,hogyan fejlodhettek ki kezdetlegesebb formakbol"


Értem, tehát a kreacionista oldal görcsösen keresi az egyébként több száz magyarázott fejlődési út között azt az egyet, egy eldugott sejtszervet, amire még épp nincs teljes, 100%-os magyarázat, mi közben egy darab sejtet nem teremtett még senki, soha, nem hogy egész univerzumot, emellett még azt sem mondják meg, hogy egyáltalán hogyan történne mindez. Tehát az egyik nagyrészt magyarázott és a mai ismereteink szerint semmi akadálya nincs, a másik meg nagyrészt spekuláció és semmi olyan eleme nincs, ami bármit is magyarázna. Remek.


"és 1 hónaposan fejlettebb volt bármelyik majomnál"


Nem mondod! Fára mászott és vadászott? Nem semmi.


"Sajnálom, ha a ti gyerekeitek magatehetetlen élőlények."


Szerinted egy csecsemő el tudja látni magát? Ha magára hagyod, akkor mi történik vele? Csak kérdezem, mert lehet, a te családod nem homo sapiens, szemben azokkal, akiket eddig életemben láttam.

2011. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 Tyler913 ***** válasza:
54%

"Vannak itt, akik tagadják a nemesítést és a háziasítást. Hát mi az, ha nem fejlődés? Ilyen volt az evolúció is, csak nagyban."

Nem egeszen.Farkasbol kutyat lehet.Vadkacsabol hazi kacsat lehet.Olyan is van,hogy a madar csore megvaltozik,hogy alkalmazkodjon a helyi taplalekszerzesi lehetosegekhez.Nekem mindossze azt nehez elhinnem,mi visz ra egy egyszeru eletformat arra,hogy bonyolodjon,es ezaltal szukitse a sajat eletlehetosegeit.


"Sokan erről is megfeledkeztek, hogy vannak, akik nem vallásosként nevelkednek. Ők mindeg tüskék a szemetekben, akik a Pokolra jutnak. Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak emberek, akik boldogok anélkül, hogy mesék fogságában éljenek?"

Nagyon-nagyon sztereotip vagy,mar megint.En vallasos vagyok,megsem gondolom senkirol sem,hogy a Pokolra jut.Es tokeletesen elfogadom azt is,hogy nem csak egy ut letezik a boldogsaghoz.Pedig keresztyen vagyok.Ezzel most felboritottam a kis vilagod?:)


"A kérdésemben írt példa, sajnos, találkoztam személyesen is nem egy olyan (felnőtt) emberrel, aki szó szerint veszi a hat nap alatt teremtést."


Igen,hulyek mindenhol vannak,vallasfuggetlenul.En meg nem egy olyan emberrel talalkoztam,aki dobalozik az "evolucio,osrobbanas,tudomany,bebizonyitott,DNS,stb." szavakkal,mikozben fingja sincs arrol,amirol beszel.

2011. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 Srapnel ***** válasza:

"Nekem mindossze azt nehez elhinnem,mi visz ra egy egyszeru eletformat arra,hogy bonyolodjon,es ezaltal szukitse a sajat eletlehetosegeit."


Talán a túlélés?


Az embert mi viszi rá, hogy csak egy konkrét szakmát tanuljon, de azt jó mélyen, és ez által kiszolgáltatottá váljon más szakmák művelői számára?

2011. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

16 éves vagyok apám hívő ahogy a bátyám is, de én nem vagyok az, minek higgyek istenbe?

Azért, mert nekem jobb lesz? nem, nem lesz jobb 12 éves koromig vallásos voltam akkor is csak a szüleim miatt sőt ők még mindig azt hiszik hogy hiszek istenben pedig nem, elmondani sose akartam nekik, hogy valójában mit gondolok.

A testvéremnek aki vallásos miért van sz*rabb élete mint nekem? Én mindig is racionálisan gondolkodtam mindenről ha pl szóba kerül hogy keletkezett a világ akkor jöttek erre a lehetséges válaszok:

1.valami miatt keletkeznie kellett a világnak ilyenkor van az ősrobbanásos dologok de ahhoz is kellettek anyagok vagy energiák vagy mittomén mik azok hogy keletkeztek???

2.ott van az istenes dolog isten hogy lett? miből teremtette a dolgokat???


Ha jobban bele gondolok ugyanaz a kettő, de a tudomány fejlödik mindig új dolgokat fedeznek fel, új dolgokra jönnek rá stb.


A vallás a múltban él semmi új dologra nem jönnek rá sőt mikor a tudomány bebizonyítja hogy a biblia egyes állításai nem lehetségesek akkor jönnek a vallásosok és a szövegnek új értelmet keresnek és adnak csak lazábban veszik a dolgokat.


Most kapnám a sok választ hogy 16 évesen mit tudsz te stb. rossz nevelés mit tudom én, de megvan a véleményem a vallásról és az életről...


NA DE vissza a kérdéshez. Kedves kérdező azért mert a kedves (vallásos) szülők így nevelik a gyermekeiket választási "lehetőség nélkül", mindig csak a saját gondolataikkal gyarapítják a kedves gyermek gondolatait, csak azt a dolgot tanítják a gyereknek amit ŐK helyesnek, igaznak tartanak.


A másik az emberek legtöbbje most nem viccelek sz*rnak tartják az életüket ebben nincs vita ez igaz és valamit keresnek az életükben amik kitölthetik ezt az űrt az életükben gyerekeknél lehet ez 1 számítógépes játék mint pl a World of Warcraft (ezt csak 1 hülye példa volt de igaz) x) de a felnőtteknél ez kicsit másképp van nekik ott a vallás :) megcsodálhatják az adott vallást, történelmét, keletkezését, hazugságait mint egy könyvmolynak aki rátalál egy nagyon jó olvasmányra egy teljesen más világ új emberek stb. Na mind1 meguntam már a gépelést lefeküdtem csicsikálni jó éjt :)

2011. júl. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 Tyler913 ***** válasza:

tegnap 15:16 ismet egy eleg elcsurt pelda,mar nem azert.

En konkretan arra gondoltam,hogy minel egyszerubb egy eloleny,annal alkalmazkodokepesebb-minel bonyolultabb,annal tobb tenyezore van szuksege az eletbenmaradashoz.Ha egy eloleny celjat abban hatarozzuk meg,hogy tovabbadja a genkeszletet,akkor abban az egyszerubb eletformak sikeresebbek,mint az osszetettek,nem? Ezt nem evolucionista vs. kreacionista szempontbol irom,csak regota kivancsi vagyok,hogy is van ez.

2011. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!