Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan jóságos az isten...

Ha olyan jóságos az isten akkor miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ha az Isten olyan jóságos és annyira szereti az embereket, akkor miért engedi hogy csecsemők meghaljanak, rendes emberek éhezzenek, mért szaggat szét családokat???? és van az hogy gyilkosok, rablók tolvajok, és egyébb bűnözó aljas férgek vígan élnek??


Ha olyan igazságos az isten akkor miért nem súlyt le rájuk, miért az ártatlanokat veri ahol csak tudja??!


Szerintem mert nem olyan mint amilyennek a biblia és a keresztény vallás bemutatja hanem olyan mint az ember tud jó is lenni de aljas szemét is!


Végül is minket a mega hasonlatosságára teremtett!


Köszönöm a véleményeket előre is!


2010. dec. 20. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 Phoney ***** válasza:

"ez így is van de az emberei elme viszont mindig meg akarta és akarja érteni a dolgokat!" -- Valakitől azt olvastam, hogy az emberi tudatalattit mélyen áthatja az igény egy logikus és számára is érthető világmindenségre, csak épp ez a világmindenséget egyáltalán nem érdekli. Az embernek sajnos van egy olyan mániája, hogy az ő agykapacitása = a világ és az élet bonyolultságával. Hát nem.


A holokauszt kérdése érdekes ebből a szempontból. Több dokufilmben felvetődött, hogy ha nem működtek volna együtt valamilyen szinten a németekkel, hanem mind azt mondta volna, "jólvan, tessék agyonlőni, én aztán nem megyek", vagy még fel is lázadnak "begyűjtéskor", akkor igen nagy gondban lettek volna a németek. De nem csak mentek, hanem még a k.táborokon belül is közülük választottak "képviselőt", aki tovább segítette a rendszert. Ezt nem szélsőjobb weboldalakról szedem, rendes sugárzott dokufilmekben láttam.


Másrészt, szerintem "biológiai" módon érzékeled a jót és rosszat, ahogy a múltkor is említettem. A szenvedés belső képzet, mindig is lesz. Ha nem halnának meg csecsemők, és a világ legnagyobb borzalma a téli hideg lenne, akkor ahhoz idomulnának a belső igényeid. Akkor az lenne a kérdésed, miért van hideg télen, hiszen az olyan kegyetlen dolog. Ha mindig tavasz volna, akkor azt kérdeznéd, miért vagy éhes, amíg elérsz a hűtőig (az emberi tudat alkalmazkodóképessége mindkét irányban csodálatos...). A vége az volna, hogy Isten azért nem jó, mert ha jó lenne, akkor semmit és senkit nem teremtett volna.


Végül pedig, ha feltételezzük, hogy van Isten, akkor feltételezni kell azt is, hogy nem 70 évre tervez velünk, hanem az örökkévalóságra. Aminek ez a 70 év egy totálisan lényegtelen része, és nem az a legnagyobb létszükség, hogy ezalatt boldogok legyünk, lássuk be. Ha meg azt mondjuk, hogy "egyszer élünk", akkor ne beszéljünk Istenről, akkor eleve feltételeztük, hogy nincsen.


Tudom, hogy midnez tökéletes alapja egy elnyomó egyházi propagandának, de belekötni ettől függetlenül nehéz lenne.

2010. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 A kérdező kommentje:

"Ha nem halnának meg csecsemők, és a világ legnagyobb borzalma a téli hideg lenne, akkor ahhoz idomulnának a belső igényeid. Akkor az lenne a kérdésed, miért van hideg télen, hiszen az olyan kegyetlen dolog. Ha mindig tavasz volna, akkor azt kérdeznéd, miért vagy éhes, amíg elérsz a hűtőig (az emberi tudat alkalmazkodóképessége mindkét irányban csodálatos...). A vége az volna, hogy Isten azért nem jó, mert ha jó lenne, akkor semmit és senkit nem teremtett volna. "


Na ezt te egyáltalán nem tudhatod vagy így lenne vagy nem másrészt meg nem a talánról meg a vólószínűlegről vitatkozunk hanema valóságról és csecsemők igen is halnak meg ez tény az meghogy azért utálnánk az Istent mert nincs mindig tavasz az csupán egy elmélet!


A Holokausztos válaszódért meg a világ jó nagy része rasszistának+nácinak titulálna főleg a nyugati keresztény világ de szereintem nem lenne igazuk!!!!!!


De vajon azok az emberek akiket a keresztesek legyilkoltak Isten nevében vajon tehettek róla hogy álldozatok lettek? Valószínűleg igen és Isten tehet róla hogy az ő nevében gyilkoltak? Megállíthatta volna őket de nem tette! Biztos felsőbb célja volt vele, ahogy azzal is hogy a fiát a kereszten hagyta meghalni!!!


Tehát akkor az ember nem érteheti meg Isten cselekedeteit azt hogy mit miért tesz így hát nem is vitatkozhat ezekről!


Akkor három ember típus marad: 1 Aki olyan mint te hisz Istenben létezésében és feltétel nélkül jónak tartja!


2. Aki nem hisz benne és innentől kezdve nem tartja semmilyennek!


3. Aki olyan mint én hisz Isten létezésében de nem tartja 100%-ig jónak!!!!!


Ha meghalunk akkor úgy is kiderül kinek volt igaza!


A legjobb lenne ha neked lenne mert akkor a túlvilág egy nagyon jó hely ahol majd felhőtlenül boldogok lehetünk örökké!!!

2010. dec. 29. 13:18
 83/83 anonim válasza:
Szerintem ilyen kérdést értelmetlen feltenni, mert úgysem kapunk rá megfelelő választ. Van aki hisz, van aki nem és nem tudom , hogy van-e ilyen -hivatalosan biztos nincs, de szerintem sok ember van így-aki fél úton jár. Én is így vagyok...az utóbbi időben próbáltam arra hajtani, hogy teljes keresztáény legyek, de nem igazán megy. Hiszem, hogy van Isten, ugyanakkor megöl a kíváncsiság, hogyan lettek a bolygók, a hegyek, vagy akármi. És a kérdező kérdése már bennem is megfogalmazódott, nem találtam rá választ. én is azt kérdeztem, hogy ha Isten olyan nagy és nincs párja akkor miért hagyja azt a sok szörnyűséget? azonban vannak olyan emberek, akiknek a hitük megnyugvást ad. akik imából erőt nyernek, és nem félnek a haláltól mert már felkészültek a találkozásra. szerintem hagynunk kell mindenkit a maga útján járni és segíteni, támogatni a rászorukókat, ez amit mi tehetünk nem pedig vádaskodni, másokat hibáztatni, még ha így is érzünk. erre a kérdésre szerintem sosem lesz rendes válasz... (ui: ez tényleg nem betanult szöveg, ez a véleményem!)
2010. dec. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!