Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan jóságos az isten...

Ha olyan jóságos az isten akkor miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ha az Isten olyan jóságos és annyira szereti az embereket, akkor miért engedi hogy csecsemők meghaljanak, rendes emberek éhezzenek, mért szaggat szét családokat???? és van az hogy gyilkosok, rablók tolvajok, és egyébb bűnözó aljas férgek vígan élnek??


Ha olyan igazságos az isten akkor miért nem súlyt le rájuk, miért az ártatlanokat veri ahol csak tudja??!


Szerintem mert nem olyan mint amilyennek a biblia és a keresztény vallás bemutatja hanem olyan mint az ember tud jó is lenni de aljas szemét is!


Végül is minket a mega hasonlatosságára teremtett!


Köszönöm a véleményeket előre is!


2010. dec. 20. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 A kérdező kommentje:
De ilyen alapont a gyilkost is megkéne kérni hogy menlyen bötönbe! Aztán amjd ő eldönti hogy megy vagy nem!!!
2010. dec. 25. 18:27
 72/83 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


Őszinte leszek hozzád.


Még mielőtt egy gyilkost bezárnának, én már előtte beszélnék vele. Ráadásul a börtönök sem mindenhol olyanok, ahol nyugalomban van az ember. szóval az egymásra hatás kiküszöbölése lassú, nyugodt folyamat, nyilván nem lehetne egyből csinálni az egészet. De ha egy gyilkos megtalálásánál nem erőszakkal mennének rá az egyénre, ezzel a félelmét erősítve, akkor valószínűleg másként alakulna a helyzet, és ha pozitív magatartást mutatunk egy emberölőnek, akkor megnöveljük az esélyét, hogy önszántából megy be a börtönbe, önszántából fog elgondolkodni azon amit tett, ha ésszerű magyarázatokat adunk neki, korrektül, megértve őt...a dutyi pedig tulajdonképpen mentális rehabilitáció...csak sokan félre értik azt is...mert ugye ha belemélyedünk a börtön azért lett létrehozva, hogy az egyének megértsék, belássák, hogy vétkesek, és ezáltal jobb emberré váljanak. De ehhez szükség van a törődésre, ami pedig lássuk be hiányzik még. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 A kérdező kommentje:

Hát te tényleg egy állomvilágban élsz! Hát kivánom hogy találkoz olyan kedves emberekkel a börtönbe vonulásuk előtt mint Andrej Csikatillo, Ted Bundy vagy a balástyai rém!!


A börtön azért van hogy a gyilkosok ott bönhődjenek, szenvedjenek és ha szükséges ott rohadjanak el benne kb olyan mint a pokol oda is gyötrődni és szenvedni megyünk nem azért hogy ott majd megBánjuk a bűneinket aztán minden Very Happy lesz!


Akki gyilkolt annak ezen a világon is bűnhődnie kell attól függetlenül hogy mi vár rá a másik oldalon!


Itt arról van szó aki SZÁNDEKOSAN gyilkolt aljas indokból,élvezetből stb.

2010. dec. 25. 20:25
 74/83 anonim ***** válasza:

"Hát te tényleg egy állomvilágban élsz! Hát kivánom hogy találkoz olyan kedves emberekkel a börtönbe vonulásuk előtt mint Andrej Csikatillo, Ted Bundy vagy a balástyai rém!!


A börtön azért van hogy a gyilkosok ott bönhődjenek, szenvedjenek és ha szükséges ott rohadjanak el benne kb olyan mint a pokol oda is gyötrődni és szenvedni megyünk nem azért hogy ott majd megBánjuk a bűneinket aztán minden Very Happy lesz!


Akki gyilkolt annak ezen a világon is bűnhődnie kell attól függetlenül hogy mi vár rá a másik oldalon!


Itt arról van szó aki SZÁNDEKOSAN gyilkolt aljas indokból,élvezetből stb."


Na látod, erről a hozzáállásról beszéltem...így mit várunk? :)

Egyébként pedig aki szándékosan élvezetből öl azért teszi, mert úgy gondolja ez belefér, mivel körbe néz a világban és mit lát? Hogy iszonyat sokan ugyanezt teszik...és úgy gondolja, hogy akkor ha másnak szabad neki is...és megint miért? mert nem tudják mi a frankó és az önzést természetesnek tartják és indulataikat, ragaszkodásukat, vágyaikat nem mérsékelik, mert azt hiszik nem lehet...tévedés, még hozzá egy oltári nagy tévedés. :)


ui.: Ja és azt elárulod, hogy a pokolról honnan tudsz ennyit? Szerintem kicsit felszínes a rálátásod, mert a pokol nem erről szól, hanem arról, hogy az egyén észrevegye azt, hogy hibázott és vétkes, és mindezt a saját bőrén tanulja meg...persze nyilván szenvedni fog, de, és hangsúlyozom, csak addig, amíg be nem látta a "bűnét". Aki azt mondja, hogy a pokolban örökké szenvedünk, az Isten igazságosságának mond ezzel ellent...s mivel ez nem passzol össze a korrektséggel, ezért nem is lehet igaz, ha Isten felől szemlélünk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 Phoney ***** válasza:

Nem élnék abban a világban, ahol a kérdező az isten, szívenszúrnám magam 10 éves koromban, azt hiszem.


"- Az emberek csak egyetlen dologhoz, hmm, értenek.

- És mi volna az? - érdeklődött a báró. [...]

- Ah, hmm, az elégedetlenkedés."

2010. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 A kérdező kommentje:

Lehet hogy az ember az elégedetlenkedéshez ért jobban, de ha mindig meg lenne elégedve azzal ami van akkor még mindig a fákon élnénk!


De talán isten azért nem akadályozta meg hogy szabad akaratom legyen mert azt akarta hogy elégedetlenkedjek és ezzel fejlesszem magam és a világot!


Ha elégedett lennék akkor most nem itt vitatkoznék és nem tanulnék egy csomó mindent hanem nyogodtam és maximálisan hinném hogy nekem van igazam!


Ha van egyetemes igazság akkor a pokol létezik és az emberek ott kegyetlenül lakolnak azért az iszonyatosan sok bűnért amit elkövettek és azért a mérhetetlen szenvedésért amit a földön okoznak!


Gyarló vagyok de én nem tudok a tömeggyilkosnak megbocsátani sem a gyerekgyilkosnak és így tavább de az özönvíz a példa hogy az Isten sem bocsát meg csak miuttán lakolt az ember a bűnökért! Persze ha megtörtént a nagy vizes kaland!

2010. dec. 26. 18:17
 77/83 Phoney ***** válasza:

Reméltem hogy egyértelmű az idézet... az emberek CSAK EGYETLEN dologhoz értenek. Akik lemásztak a fáról, azok kivételesek. Akik feltaláltak valamit, azok kivételesek. Azok nem csak elégedetlenkedni tudtak. Az elégedetlenség nagyon jó, de ha mást nem csinálunk, akkor nagyon rossz.


Az a baj egyébként, hogy nem gondolod át az egészet, ez neked is inkább érzelmi ügy. Ha van Isten, miért olyan borzalom, hogy meghal egy csecsemő? Akkor alig töltött időt ebben a szerinted is borzalmas világban, és a lehető legjobban járt, nem? Tudod mi lesz vele ha meghalt? Nem? Akkor mi benne a borzalmas? Inkább az a borzalmas, ahogy a legtöbb ember leéli az életét.


Az idézet (szerintem) arról is szól, hogy az embereknek az a "jó" ami kellemes, és az a "rossz" ami fáj. Ezzel a bűnostoba hozzáállással még mindig a "fán lennénk". Én még bűntelen embert sem szenvedni, csak az emberek kicsit (nagyon) elnézőek magukkal szemben.


Mindenki, akit eddig láttam, bűnrészes a saját szenvedésében. Vagy ő idézte elő, vagy a közönyével és a semmittevésével támogatja, de inkább mindkettő. Mindig van olyan lehetőség, ami kivisz a szenvedésből, dehát az sokszor nem kényelmes, nem könnyű, nincs kedvünk hozzá, félünk tőle, nem merünk még több (de rövidebb) szenvedést vállalni érte, stbstb. A szenvedéshez mindig kell jellembeli gyengeség, ami belevezet, és olyan is, ami benne tart.


Nekem ezt nem tanította senki, ezt tapasztaltam.

2010. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:

Nem a csecsemőnek fáj ha meghal henem a szüleinek ahogy az öngyilkosnak sem fáj csak annak akik ittmaradnak utána! Mindenki azt hiszi hogy öngyilkosanak lenni gyávaság pedig itt maradni az! Mert aki megölli magát az tudja hogy micsoda fájdalmat hagy hátra de mégis megteszi!


De ez ember próbál valami racionalitást keresni, próbál valamilyen Isteni igazságot találni és ha lenne ilyen akkor nem az ártatlan csecsemő halna meg, persze jössz majd azzal hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek ez így is van de az emberei elme viszont mindig meg akarta és akarja érteni a dolgokat!


Ezzel a szeretek mindenkit, mindenkinek jár a megbocsátás, mindenki hibás a szenvedéseiért, stb minden dolgot ebben a világban meg lehet magyarázni!


Meghal egy motoros közúti balesetben, mi a magyarázatod minek járt motorral az veszéjes az ő hibája is, így van de másik több százmillió ember is jár motorral egész életében mégsem lesz semmi baja!


Én válaszom pedig az hogy az Isten el akarta pusztítani a motorost és azt akarta hogy a csaladja barátai szenvedjenek, nem tudom miért és senki sem tudja de ez volt a motorossal a célja!

2010. dec. 29. 11:55
 79/83 A kérdező kommentje:
Te azt hiszed én ezt, eggyikünk sem lehet 100%-ig biztos abban hogy igaza van ez majd csak a halálunk után fog kiderülni!
2010. dec. 29. 11:57
 80/83 A kérdező kommentje:

"Mindenki, akit eddig láttam, bűnrészes a saját szenvedésében. Vagy ő idézte elő, vagy a közönyével és a semmittevésével támogatja, de inkább mindkettő"


Akkor a zsidók is hibásak abban hogy ki akarták őket írtani a II. világháborúban????

2010. dec. 29. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!