Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan jóságos az isten...

Ha olyan jóságos az isten akkor miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ha az Isten olyan jóságos és annyira szereti az embereket, akkor miért engedi hogy csecsemők meghaljanak, rendes emberek éhezzenek, mért szaggat szét családokat???? és van az hogy gyilkosok, rablók tolvajok, és egyébb bűnözó aljas férgek vígan élnek??


Ha olyan igazságos az isten akkor miért nem súlyt le rájuk, miért az ártatlanokat veri ahol csak tudja??!


Szerintem mert nem olyan mint amilyennek a biblia és a keresztény vallás bemutatja hanem olyan mint az ember tud jó is lenni de aljas szemét is!


Végül is minket a mega hasonlatosságára teremtett!


Köszönöm a véleményeket előre is!


2010. dec. 20. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:
Na az utólsó kommentelő megfogalmazta a lényeget!
2010. dec. 20. 22:04
 12/83 Bretso ***** válasza:
91%

Szánalmasnak tartom, hogyha valami rossz történik az emberek rögtön ezzel jönnek és elkezdik támadni a vallást/Istent. Ha nem hiszel benne mi a fenéért kell győzködni és ehhez hasonló kérdéseket feltenni. Mióta ezt az oldalt olvasom egy sokkal negatívabb kép alakult ki bennem az ateistákról, sok közülük ugyanolyan fanatikus mint a vallásosak némelyike.


Ha nem hiszel valamiben, akkor ne tedd, de ne próbáld elvenni más hitét, ugyanez vonatkozik a térítőkre is, azokat is hasonlóan utálom.


Mindezt mondom úgy, hogy én sem vagyok vallásos.

2010. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Tessék itt jobban kifejtem ezzel kapcsolatban a gondolataim.

2010. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 A kérdező kommentje:

Én hiszek isten létezésében, csak azt nem hiszem hogy feltétel nélkül jó! De lehet hogy én tévedek!


De miért is kéne feltétlenül jónak lennie?? Mért ne állhatna bósszút az embereken vagy bánthatná őket okkal ok nélkül?

2010. dec. 20. 22:09
 15/83 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem meg éppen, hogy többet láttam, mint te. :) Nem vagyok sem szent, sem álszent.

Némelyik rendőr pár éve simán kilőtte olyan emberek szemét a nyílt utcán, akik kétségbeesésükben vonultak fel. Olyan rendszert védtek, ami nem egy, hanem több tízezer család életét keserítette meg.

Te itt az Istenben hívőket provokálod, mintha te aztán tudnád a frankót, holott nem tudod megkülönböztetni Istent a gonosztól.

A gyermek Isten ajándéka és nem úgy kell ránézni, hogy nyomorék. Több olyan embert láttam felnőttként dolgozni és boldogan élni, akinek valamely végtagja hiányzott.

Aki a saját házában fagyott halálra, mert nem volt elég nyugdíja: talán nem dolgozott annyit, amennyiből legyen. Ma is rengetegen feketéznek anélkül, hogy belegondolnának a következményekbe. Mások meg hitelekből nagyobb lakást vesznek, mint amit ki tudnának fizetni és lám eladósodik az ország, mert az ő támogatásuk is mindannyiunk pénzéből megy.


Mi a bajod? Vesztett a kedvenc focicsapatod? Menstruálsz?

2010. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 A kérdező kommentje:

Igen rendőrök lőtték ki a tüntető uriember szemét, de hát ez isten műve miért tartod ezt problémának?? Ha nem akarta volna hogy az ipse félig vak legyen akkor tuti eltéríti a golyót! Szerintem a kalóz barátunk is majd a paradicsomba megy szóval érte már nem kell aggódni:)


A nyudíjas mami meg ja tuti munka kerülő volt egész életében szóval megérdemelte a fagyhalált:)


Ha így vesszük akkor tényleg neked van igazad:)

2010. dec. 20. 22:22
 17/83 anonim ***** válasza:
67%

22:16

Ezt mond annak a több száz neves filozófusnak akik inkább azzal az elmélettel értenek együtt, amit a belinkelt kérdésnél is leírtam. Amiket írsz csak terelés, ez a földi élet, a kormányok elleni tiltakozás meg a többi dolog. Igen valójában ez lenne a fontos, mivel isten nincs, de ha már tanult fenőt emberek hisznek efféle ostobaságokban, akkor le kell süllyedni egy bizonyos szintig, hogy megértessük velük, hogy egy szimpla átgondolás és a vallásuk mit sem ér.

2010. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
37%
Ráadásul MINDEN ható. Gondolkodj. A mindenhatóság fogalmába beletartozik a MINDEN. Azaz ha akarná minden szép és jó lenne mint a Walt Disney mesékben, de nem teszi, mert vagy nem létezik, vagy elképzelhetetlenül gonosz.
2010. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 A kérdező kommentje:
Ebben is van logika és ráció!
2010. dec. 20. 22:29
 20/83 anonim ***** válasza:

@22:27


Beállítottam, hogy lehessen nekem mailt küldeni. Ha valóban érdekel, hogy mit gondolok erről és nem csak téríteni akarsz, akkor beszéljük meg privátban. Ma már biztosan nem fogok tudni rá válaszolni, de holnap megnézem.

2010. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!