Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan jóságos az isten...

Ha olyan jóságos az isten akkor miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ha az Isten olyan jóságos és annyira szereti az embereket, akkor miért engedi hogy csecsemők meghaljanak, rendes emberek éhezzenek, mért szaggat szét családokat???? és van az hogy gyilkosok, rablók tolvajok, és egyébb bűnözó aljas férgek vígan élnek??


Ha olyan igazságos az isten akkor miért nem súlyt le rájuk, miért az ártatlanokat veri ahol csak tudja??!


Szerintem mert nem olyan mint amilyennek a biblia és a keresztény vallás bemutatja hanem olyan mint az ember tud jó is lenni de aljas szemét is!


Végül is minket a mega hasonlatosságára teremtett!


Köszönöm a véleményeket előre is!


2010. dec. 20. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:

"Hát neked aztán van dumád:) Az a baj hogy sokat beszélsz de keveset mondasz!

Hagyd a betanult szöveget a saját okfejtésedet akarom hallani!"


Az a "baj", hogy amit mondok nálad ezek szerint süket fülekre lelnek, másrészről pedig ez saját vélemény, hiába kaptam irányt...ez nem szöveg, ami be van másolva, ez nem papagájszerű ismételgetés, mivel teljes egészében értem, amit mondok, ez az elmémből pattan ki...;)


Egyébként szólj ha logikátlan dolgokat mondok...de amíg logikus, addig érdemes elgondolkodni rajta. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
39%

Tudod, miért követik el az emberek azt a hibát, hogy a világon tapasztalható minden szenvedésért Istent okolják? Sokszor azért hibáztatják a mindenható Istent, mert nincsenek tisztában egy egyszerű, ám fontos igazsággal, amit a Biblia tanít. A Szentírás félreérthetetlenül kijelenti: "az egész világ a gonosz hatalmában van" (1Ján 5:19), és ezt is: "Távol legyen az igaz Istentől, hogy gonoszul cselekedjen..."(Jób 34:10).

3 oka is van ennek a temérdek szenvedésnek.

Az egyik amit az előbb említettem, hogy Jelenleg Sátán uralma alatt állunk, a másik az Ádám-Évától örökölt tökéletlenségünk, a harmadik ok pedig a "bajokkal teljes idő és az előre nem látható események bekövetkezése" (Prédikátor 9:11). Egy olyan világban, amelyet nem véd meg a Teremtő Isten, mint Uralkodó, az emberek szenvedésnek lehetnek kitéve, mivel éppen rosszkor vannak rossz helyen.

Hallottad már ezt, amikor tragédia súlyt valakit?:

"Isten akaratából történt, vagy Istennek kellenek a jó emberek, stb." Ez lenne az igazság Istenről? Tud egyszerre szerető, törődő Isten és szívtelen is lenni?

A Jakab 1:13-ban ezt olvassuk: "Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: Isten tesz próbára. Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit." Ezek szerint soha nem Istentől származik a gonoszság, melyet magad körül tapasztalsz. (Jób 34:10-12).

Igaz, Isten megengedi, hogy történjenek rossz dolgok, de nagy különbség van aközött, hogy megenged valamit, és aközött, hogy ő okozza azt.

2010. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:
Tennék fel kérdéseket ha nem baj?? Megválaszolnád a te szemszögedből miért van ez így??
2010. dec. 21. 10:21
 44/83 anonim ***** válasza:

"Hát ennek örülök! de én nem fogok tudni többet focizni, lehet hogy látni sem vagy nyomorék leszek és mások segítségére leszek szorulva vagy bár mindenki szeretni fog mégis nyomorultul fogom érezni magam!"


Nem lehet, hogy csak magadra gondolsz éppen? Ezt hívják önzésnek...Isten arra tanít meg, hogyan legyünk önzetlenek, és ne csak magunkkal foglalkozzunk...tudod az önzés miatt szenvednek az emberek, mert kőkemény elvárásokat, hiányokat(vágyak) generálnak, azt amikor úgy adódik hogy nincsen semmi épp, akkor meggenerálják azt, hogy szenvednek.


Az ember 3 legnagyobb fegyvere a türelem, megértés, belátás...csodákra képes e pár dolog. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:

"Tennék fel kérdéseket ha nem baj?? Megválaszolnád a te szemszögedből miért van ez így??"


Ha nekem címezted ezt, akkor jöhet a menet, szívesen válaszolok neked. :)

De ne ijedj meg, ha kicsit később, mert most akadt egy kis dolgom. :)


üdv addig is

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 A kérdező kommentje:
Ez tényleg önzés de nem szaladgálnék a világban összeégett testel! De gondolom sokan vannak így?
2010. dec. 21. 10:27
 47/83 A kérdező kommentje:

1. kérdés Isten szemszögéből figyelő polgártársamnak:


Az a katona aki az ellenséges katonák közül legyilkolt 10 mert azok megerőszakolták és meggyilkolták az összes női rokonált( 6 éves hugát, 43 éves anyját, 63 éves nagymamáját) az a aktona gyilkos vagy csak igazságot szolgáltatott isten akaratából???


Ő a mennybe vagy a pokolba megy??

2010. dec. 21. 10:33
 48/83 anonim ***** válasza:

a szégyen is az önzés oldalára tartozik, mivel még mindig magaddal vagy elfoglalva...neked nem kell szégyenkezz semmi miatt, ha valaki pedig lenéz, vagy megvet téged a "torzult" külsőd miatt, az nem a te "bűnöd"...ugyan miért éreznéd szarul magad? ez is megvilágítás kérdése...én személy szerint 1000000 millió dologból csinálhatnék lelki ügyet...de minek? tudom mi vagyok, tudom hova tartok, és tudom, hogy a fizikai világ a megismerésre van, nem az az elsődleges, hanem a tudat/elme. Egyébként nekem volt egy csapattársam aki húgával együtt megégett, leégett a házuk és ráadásul az anyukájuk meg is halt, nyilván idő volt szükséges ahhoz, hogy feldolgozzák az anyjuk halálát, de belátással és megértéssel túljutottak ezen a problémán, és a húg, aki mellesleg tényleg megsérült maradandóan, sportol egyesületi szinten...ilyen a hit ereje, ilyen csodákra képes az elme...s még 1000 ilyen van, ha nem több millió. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:

Először talán azt kéne tisztázni, hogy mi a menny és mi a pokol. Másrészről pedig az erőszak soha nem megoldás, és a szándékos bántalmazása a másiknak "bűn", vétek...hiába erőszakolták meg akármilyen rokonodat...akit megerőszakoltak az a testvéred Isten szemszögéből, ahogyan az is, aki megtette a szörnyűséget...a szeretetben pedig nincsen válogatás, mivel az önzetlenségen alapszik, így feltétel nélküli. a valós szeretet nem vágy alapú és nem ragaszkodás. :)


Ja és mielőtt azt hinnéd megússza szárazon a tettes, szólok, hogy mivel minden a tudatunktól függő, ezért majd önmagának fog előteremteni poklot akaratlanul is(mert Isten rendszert tart fenn, hogy a tetteknek legyenek következményei, hogy az egyének képesek legyenek tanulni, fejlődni)...akár egy álom formájában, ahol ugye félelmeink és vágyaink jelennek meg, nagyrészt.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:
Végül is az a lényege a fél oldalnak amit írtál hogy a akatona gyilkos és őt is meg a 10 másikat is majd az úristen megbünteti!!! Ugye?
2010. dec. 21. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!