Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan jóságos az isten...

Ha olyan jóságos az isten akkor miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ha az Isten olyan jóságos és annyira szereti az embereket, akkor miért engedi hogy csecsemők meghaljanak, rendes emberek éhezzenek, mért szaggat szét családokat???? és van az hogy gyilkosok, rablók tolvajok, és egyébb bűnözó aljas férgek vígan élnek??


Ha olyan igazságos az isten akkor miért nem súlyt le rájuk, miért az ártatlanokat veri ahol csak tudja??!


Szerintem mert nem olyan mint amilyennek a biblia és a keresztény vallás bemutatja hanem olyan mint az ember tud jó is lenni de aljas szemét is!


Végül is minket a mega hasonlatosságára teremtett!


Köszönöm a véleményeket előre is!


2010. dec. 20. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:

09:54. Kérdező.


Mindenki az, aminek hiszi magát, minden olyan amilyennek gondoljuk...A rendszer tudod így van megalkotva, nem részletezem miért(ha érdekel kitérhetünk rá), de például Jézus Krisztus is azt mondta, hogy igen lehetünk Isten, Istennel persze...illetve Isten alapba is saját képére hozott létre minket, tehát istenek vagyunk mi is. Az hogy valaki ezt képtelen még elhinni magáról, az nem az én gondom...én betartom azt amiről szól a dolog, és értem is mi miért történik, valószínűleg nem véletlen. Csak annyit ettem, hogy szóltam, van erre is lehetőség, sőt a fáma erről szól...az egész Újszövetség erre épül, isteni tudatunk/elménk hatalmáról van szó egyértelműen, de ha érdekel tudok adni egy művet, ami szépen és érthetően elmagyarázza ezeknek a dolgoknak az alapját...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 A kérdező kommentje:
Akkor abban egyet értünk hogy isten a maga mintájára teremtett minket ugye? Akkor akár olyan jó/gonosz is lehet mint az ember ugye??
2010. dec. 21. 10:04
 33/83 anonim ***** válasza:
77%

"Igazából nem is a gonoszság álltalában a probléma, csak vannak olyan megmagyarázhatatlanul szemét, aljas történések a világban amit az istennek nem szabadna engednie!!"


Erre írtam, hogy Te, aki nem igazán látja át most a helyzetet, mivel korlátolt tudatoddal(amit persze bármikor ledobhatsz saját döntésednek megfelelően) szemlélsz, azt gondolod bármiről is, hogy gonoszság, és nem kéne lennie...de ha kicsit tovább pörgeted a gondolataidat, és elmélázol azon, hogy az ember nem szűnik meg(tudata örök létű), és azt is végiggondolod, hogy a negatív pólus hiányában a pozitívumok értékelhetetlenek, nem lehetne őket hasonlítani semmihez, plusz azt, hogy minden relatív, és mondjuk egy csecsemő halála a szülei fejlődését segítik, akkor észreveszed, hogy minden okkal és céllal van, értelemmel mögötte...erre mondtam, hogy Isten szemszögét kéne használni, meg van rá a lehetőség. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:

Szerencsére én nem kergetek ilyen álomképeket, mint Isten és társai. Persze vannak akiknek szükségük van valami felsőre amire támaszkodhatnak.

Nekem már jöttek az "élj Istennek tetsző életet" dumával, illetve, hogy majd akik életükben szenvedtek a mennyországban boldogok lesznek, és a rosszak a pokol tüzében égnek. Ez egy csomó kérdést vet fel: van-e mennyország és pokol?(szerintem csak annak van aki hisz benne) Mi történik a lélekkel halál után? Ezt csak akkor tudhatjuk meg, ha meghalunk.


Ha lenne valami felső erő, aminek tudata van, akkor meg kéne állítania a rossz dolgokat a világban. Nekem ez az egész vallás dolog egy tündérmesének tűnik.

2010. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 A kérdező kommentje:

Nyilván ha holnap összeégek egy lakástűzben annak lesz fjlesztő hatása de attól még az nekem isszonyatosan fog fájni és szenvedni fogok!

+ lehet hogy nem a jó irányba fogok fejlődni hanem mondjuk gyűlölni fogom a világot az embereket stb. mert egy emberei torzó lettem!

2010. dec. 21. 10:09
 36/83 anonim ***** válasza:
43%

"Akkor abban egyet értünk hogy isten a maga mintájára teremtett minket ugye? Akkor akár olyan jó/gonosz is lehet mint az ember ugye??"


Szóltam, hogy ne az ember szemszögéből elemezz. :)

Istenben ugyanúgy ott van a jó és a rossz egyaránt, ahogyan az emberben is...DE Istenben a rossz nem jut érvényre, ha az Egészet vesszük figyelembe, itt a bolygón lehet tapasztalni össz-vissz, de sehol máshol az univerzumban nem, az emberek alkották meg a bűnt, azzal hogy az egységtől elválasztódtak, amikor tapasztalni kezdtek. Az emberben is ugyanúgy ott van tehát a jó és rossz egyaránt, de az ember még, mivel tanul, a rosszal azonosul, és az jut többször érvényre önmagában...de a jó az alaptermészete az embernek, a jó van az ösztöneibe, nem az önzés...A dolog meg arról szól, hogy Istennel válhatunk olyan jóvá, mint Jézus Krisztus, hogy a rossz soha többet nem fog tudni felszínre törni bennünk, mert a jó győzedelmeskedett...a rossztól egyébként nem lehet megválni, muszáj, hogy bennünk legyen, a kontraszt végett. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 A kérdező kommentje:
Hát neked aztán van dumád:) Az a baj hogy sokat beszélsz de keveset mondasz!
2010. dec. 21. 10:14
 38/83 A kérdező kommentje:
Hagyd a betanult szöveget a saját okfejtésedet akarom hallani!
2010. dec. 21. 10:14
 39/83 anonim ***** válasza:

"Nyilván ha holnap összeégek egy lakástűzben annak lesz fjlesztő hatása de attól még az nekem isszonyatosan fog fájni és szenvedni fogok!

+ lehet hogy nem a jó irányba fogok fejlődni hanem mondjuk gyűlölni fogom a világot az embereket stb. mert egy emberei torzó lettem!"


Kedves kérdező erre van egy nagyon jó idézet. :)


Joseph Murphy:

"Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát."


Az, hogy az emberek körében az van elfogadva, hogy a külsőségek számítanak csak szinte, akkor nem csoda, hogy rosszul fogod magad érezni megégett testtel...de ezt az etalont itt a földön mi emberek hoztuk létre...engem például egyáltalán nem zavar ha valakinek ilyen sérülése van, nem vetem meg érte...az hogy valaki szarul érzi emiatt magát, úgy gondolja hogy ezzel nem lehet egyenlő mással, az az egyén szubjektív véleménye, de nem a valóság.


Egyébként egy ilyennél nem szenvedsz...s ha teszed is azt önmagadnak kreálod meg. millió egy olyan ember van, aki ilyen bajokat átélt, még sem szenved...mert ő úgy áll hozzá. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 A kérdező kommentje:
Hát ennek örülök! de én nem fogok tudni többet focizni, lehet hogy látni sem vagy nyomorék leszek és mások segítségére leszek szorulva vagy bár mindenki szeretni fog mégis nyomorultul fogom érezni magam!
2010. dec. 21. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!