Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztények...

Szerintetek a keresztények istene mennyire gonosz? Elsőszülöttek halála, csapások...

Figyelt kérdés
szept. 6. 22:33
 41/91 anonim ***** válasza:
21%

"Mert nincs helyük a 21.században. Erősen káros, visszataszító eszméket terjesztenek amelyeknek a mai napig érezzük a kárát pl. homofóbia, eutanázia tiltása, egyházmutyi, tudományellenesség, félelemkeltés, tönkretett életek/kapcsolatok stb. Tűzzel vassal kell ellenük harcolni."



Itt az egyetlen dolog ami ellen tűzzel vassal harcolni kell az a gyűlölet keltés, és bizonyos emberek, vagy emberek csoportja elleni felbujtás. Ez okból kifolyólag jelentettem az összes obszcén, provokáló, gyűlöletkeltő, sértő stb. hozzászólásodat. Remélem nem csupán csak törlésre kerülnek problémás hozzászólásaid, hanem véglegesen tiltanak az oldalról.


Na szép estét.

szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
80%

41

Idefigyelj, én olyan "emberhez" nem vagyok hajlandó közeledni aki a paplan alatt arról fantáziál hogy hogyan fogok elevenen égni egy örökké valóságig, hogy fognak a démonok a végtelenségig megnyúzni engem, csak mert nem osztom a téveszméit, közben meg a szeretetről, megértésről, tiszteletről prédikál. Lehet hogy teljesen nem lehetne betiltani de lehetne annyira üldözni, nevetségessé tenni, büntetni mint mondjuk a nácizmust. Mert nem kevesebb kárt okozott összességében, sőt. Meg mondjuk az is sokat segítene hogy parazita módon nem osztanák szét a közvagyont, közintézményeket csak úgy ajándékba az egyházaknak. Ha mondjuk nem mosnák szét a gyerekek agyát a vallással amint iskolába kerülnek vagy megtanulnak beszélni az mondjuk sokat segítene. Szépen lassan de megcsappanna a számuk. Ezt csak ők hiszik hogy vallás meg az "istenük" nélkül nincs civilizáció, én beismerem hogy régen ezeknek lehetett közösségépítő szerepük de azért most már érdemes lenne meglépni ezt az undorító, primitív világnézetet az emberiségnek.

szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
0%

36


Mert meghalnál. Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, akinek van intelligenciája.

Ember nem láthatja úgy, hogy életben maradjon.


Miért használ fel embereket?

Ez egy megtiszteltetés, hogy a világegyetem szuverén Uralkodója, lehajol a porszemhez, és felemeli, pl az állatvilágból.

Neked nem lenne megtiszteltetés ha egy hatalommal bíró Személy, megkérne egy feladat elvégzésére?

Nem gondolja Rólunk Isten, hogy mi képtelenek vagyunk egy feladatot elvégezni, és bízik abban, hogy van hozzá képességünk.

Persze lehet, hogy neked ez nem lenne jó érzés, ha már ilyeneket beszélsz.


Pataki Attila nem Isten eredeti szándékával él összhangban.

Azt kell figyelembe venni, hogy Isten megfogja valósítani azt, amit Ádámékkal tervezett el, a Földdel, és az emberekkel kapcsolatban.

Erről szól a Biblia, és ennek az üzeneteknek a megosztására használta fel a teremtényeit.

szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 Darkmoon80 ***** válasza:
69%

Vajon igaz az állítás, hogy a vallási mániában szenvedők elvesztik a gondolkodás képességét?

(A helyes válasz: Nem igaz. Valójában a gondolkodásra képtelenekből lesznek a vallási fanatikusok.)


Igazolásul nézzük a két pipás nick nevét sem felvállaló néhány hozzászólását:


"Kedves Barátom, ami a Földön zajlott, vagy jelenleg zajlik, annak nem Isten az okozója."


Nem bizony, Süsü a Sárkány tehet mindenről, mert Istennél is nagyobb hatalma révén el tudta rontani Isten gondosan megtervezett és tökéletesen kivitelezett teremtését.



"Tegyük fel, hogy az élet magától jött létre,"

2024-ben ez azért a feltételezésnél tovább tart...

"sem Isten sem Sátán nem létezik."

Mélyen szántó gondolat, bár mindenki így gondolná.


---


"mivel magyarázod a Földön zajló állapotokat, amiket az emberek némelyike elkövet az ember társa ellen?"

Hát ilyen az emberi természet. Nem vagyunk egyformák.


"Ha annyira jó az emberiség, nem így kellene kinéznie az emberi társadalomnak. "

Az emberiség olyan amilyennek Isten alkotta.

Ha annyira jó Isten, akkor változtatna rajta, bár mivel a jósága mellett tökéletes és mindenható is, TEHÁT a dolgok csak és kizárólag az ő akarata szerint lehetségesek, nem tudnak "elromlani", ha csak eleve nem úgy akarja, így ha szerinted ha sz** a világ, akkor ő csinálta direkt ilyenre.


---


"... azt állítod, hogy Isten milyen barbár. Valóban?

Ha szeretnék egymást az emberek, itt csodálatosan szép bolygónak kellene lennie, ahol békében és boldogan élnének az emberek a családok.

"

Banyeg... vak vagy?? A pestist, a leprát, a földrengést, a cunamit, vulkánkitörést nem a barbár istened hozta létre???


---


"Ugyan is az általad említett "csecsemő gyilkosságok" egy nemzet körében történt, nem ok nélkül."

És ez szerinted mentség? Ártatlan csecsemők megölésére adhat BÁRMI okot???

Ennyire morál n(h)ulla vagy?


---


De a legszebb példa a gondolkodás teljes hiányára:


"

Talán az "Isteneknek" szüksége lenne csecsemőkre, emberi szívekre, áldozatokra, hogy az emberek kiengeszteljék őket? ...

Az élő Istennek eszébe se jutott ilyesmi, Őt nem lehet ilyen aljas módon kiegesztelni.

"


Mit szólsz, ha azt mondom: JÉZUS!


Maga Isten rendezte meg aljas módon a saját kiengesztelésére Jézus halálát. Anélkül, vajon képtelen lett volna megbocsájtani, hogy a saját ártatlan fia kereszthalált haljon?


Vajon Ábrahámot ki utasította a fia feláldozására? (és vajon Ábrahámnak miért nem jutott eszébe, hogy egy JÓ Istennek soha nem lehetne ilyen kérése...?


Jefte lánya vajon kinek lett feláldozva? Elfogadta Isten az emberáldozatot?

szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
37 a válaszomat az előbb leírtam.
szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
0%

40

Kedves Kérdező

Csak hogy Isten ebbe nem egyezik bele.

Nincs alku, soha nem alkudott meg, és az embereket nem akarja vallási megosztottságban fenntartani.

Kizárólag egy ismeret és erkölcsi vezetés alapján kívánja az embereket egységesen vezetni. Ha Ádám nem hibázik, akkor nem lennének "vallások" sokfélesége, hanem az EGY Isten által nyújtott vezetés létezne.

szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
9%

"(A helyes válasz: Nem igaz. Valójában a gondolkodásra képtelenekből lesznek a vallási fanatikusok.)"



Te meg jó nagy paraszt vagy Darkmoon, hogy a keresztény feleségedet itt lenézed. gondolkodásra képtelennek nevezed.


Remélem 1x rajtakap, hogy itt miket irkálsz a hívőkről majd elválik tőled.



Ekkora parasztot.......

szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
0%

"Idefigyelj, én olyan "emberhez" nem vagyok hajlandó közeledni aki a paplan alatt arról fantáziál hogy hogyan fogok elevenen égni egy örökké valóságig, hogy fognak a démonok a végtelenségig megnyúzni engem, csak mert nem osztom a téveszméit,"



Bele olvastál Dante az Isteni színjáték c. művét és az alapján alkotsz véleményt a keresztény vallásról és a hívők gondolkodásáról.



Bizonyára te is is éppen az Xvideos egy filmjére recskáztál, mikor az észt osztották, mint ahogyan a legtöbb ateista.......

szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
66%

48

Nem úgy volt hogy most már eltakarodsz? Senki sem kíváncsi az iqnuku zagyvaságaidra, egy ötéves óvódás által szétkapható idióta világképedre, vallásodra.

szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:

#49


Én nem vagyok azonos a másik 2 pipás hívő kommentelővel, ezt jobb ha tudod.

szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!