Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás, főleg a kereszténysé...

A vallás, főleg a kereszténység miért terjeszti azt az elmevírust, hogy gonosz, bűnös ember vagyok? Jobban érzem magam attól ha azt mondom, hogy jó ember vagyok.

Figyelt kérdés
szept. 4. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Eloszor elhiteti veled hogy bunos vagy, aztan ha ezt mar elhiszed, akkor mar konnyebben el tudja hitetni veled, hogy egyedul o kepes gyogyirt nyujtani a problemadra (amely problemat o maga krealt benned).
szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Mert az vagy.
szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Thunderfairy ***** válasza:
59%
Ahogy az 1-es mondja. Igy manipulálnak titeket hivőket a vallások. És nem vagyok kiváncsi a privát szitkozodásotokra. Minden vallás úgy alakult ki hogy az adott nép az adott vallási tanításoknak hit. ENNYI. Semmi bizonyiték nincs isten létezésére. De ezt már párszor leírtam.
szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Semmi bizonyíték nincsenek az értelmes földönkívülekre! ez csak egy vallástalanság remény, hogy majd eljönnek, és megajándékozzák az emberiséget!
szept. 4. 21:08
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Mit csinálsz ami miatt azt gondolja rólad a kereszténység?
szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Olvasd el a Bibliát -.-
szept. 4. 21:27
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
@4 valoban nincs, de mi koze ennek az emberhez es a bunosseghez?
szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ha más kimondhatja, hogy nincs bizonyíték Istenre, mi mért nem mondhatjuk? :D
szept. 4. 21:41
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Felolem kimondhatod, engem nem zavar
szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem emberi szemszögből vagy "rossz", vagy "gonosz", hanem Isten törvényei szerint, amit a tökéletlenséged miatt nem tudsz betölteni.

Mivel mindenki, Én is, tökéletlen vagyok, nem mondhatom azt, hogy "jó vagyok.

Még Jézus is elutasította ezt, pedig Ő velünk ellentétben tökéletes volt, és betöltötte a törvényt.

(Lukács 18:18, 19) . . .„Jó Tanító, mit kell tennem, hogy örök életet kapjak?” 19 Jézus ezt mondta neki: „Miért nevezel engem jónak? Senki sem jó, egyedül Isten.

(Márk 10:18) . . .„Miért nevezel engem jónak? Senki sem jó, egyedül Isten.


Meg szeretnélek nyugtatni, hogy ez nem azt jelenti, hogy szó szerint iszonyatosan gonosz ember vagy.

Ha pedig azt táplálod magadban, hogy Te "jó vagy", akkor az arra utalhat, hogy nem kell javítanod, vagy változtatnod az életeden, gondolkodásodon, hogy megfelelj Isten elvárásainak.

Már pedig mindenkinek törekednie kell arra, hogy összhangban hozza az életét Isten erkölcsi alapelveivel, szándékával, mert jelenleg, nem teljesen tudunk annak megfelelni, csak igyekszünk.

szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!