Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mivel magyarázzák...

Keresztények mivel magyarázzák hogy felére csökkent a kereszténység Magyarországon?

Figyelt kérdés
Népszámlálási adtok szerint nagyjából 20 év alatt megfeleződött a keresztények száma Magyarországon. Szerintem soha nem volt ilyen gyors, drasztikus csökkenés az országban.

szept. 1. 09:34
1 2
 1/15 kürtőskalácska ***** válasza:
37%

Ezen mit lehet magyarázni?

Ez egy egyszerű tény.

20 év alatt megfelrződött a keresztyének száma Magyarországon.

Ez miért valláskritika?

szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez engem is érdekelne.


Egy kis érdekesség: A keresztények száma ugyan megfeleződötthetett, de kíváncsi lennék, mennyivel nőtt azon emberek száma, akik manifesztálnak. Szóval a természetfelettibe való hit nem biztos, hogy eltűnt. Csak átalakult.

szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Leginkább ezeket tartom fontos szempontnak:

- Kinyílt a világ, a spiritualitás élményét ma már nem kizárólag a kereszténység tudja megadni az embereknek. Magyarországon is megjelentek más vallások, amelyek hitvilága gazdagítja azt a kört, amelyből az ember saját morális értékeinek megfelelően tud választani.

- A korábban kizárólagos értékkel bíró vallásos közösségek helyére új csoportok jöttek létre, amelyek nem csak a korábbi támogatást tudják megadni, hanem többet is, mert nem korlátozzák az egyént az őszinte feltárulkozásban (lásd pl. egy meleg ember nem beszélhetett a hitközösségben valódi érzéseiről, nem oszthatta meg gondolatait másokkal).

- A szekularizált társadalomban megszűnt a vallás kizárólagos hatalma, megszűnt a vallási alapú cenzúra. A fiatalok a korai indoktrináció helyett értékesebb, tudományra épülő oktatást kapnak.

- Az egyházakban történt szexuális visszaélések, a pedofíl papok bujtogatása, az áldozatok üldöztetése miatt visszaesett az egyházakba vetett bizalom, sokan váltak egyháztalan kereszténnyé vagy elvesztették a hitüket.

- Az internet elterjedésével a valláskritikus információhoz, érvekhez könnyebb a hozzáférés. Internetes fórumokon vagy akár a youtube oldalán szabadon elérhetők a vallás tanainak kritikái, hozzá lehet szólni és bővebb információ alapján lehet döntést hozni.


Az egyszerűbb emberek a keresztényüldözésnek, LMBTQ propagandának és Brüsszelnek és a bevándorlóknak tudják be, hála a kormánypropagandának.


#1 "Ez miért valláskritika?"

Szerintem azért, mert ha a vallásba teszi, akkor semmi olyat nem szabad írni, ami tényleges kritika lenne a kereszténység felé (lepontozás és hasonlók következnének). Itt meg nem büntetik azt, aki kritikával válaszol. A feltett kérdésre pedig nyilvánvalóan nem az a válasz, hogy azért csökkent a számuk, mert minden nagyon szép és jó, hanem mert problémák vannak.


#2 "A keresztények száma ugyan megfeleződötthetett, de kíváncsi lennék, mennyivel nőtt azon emberek száma, akik manifesztálnak"

Engem az is érdekelne, hogy hányan vallották magukat kereszténynek korábban, akik valójában nem voltak azok.

szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem egy túl bonyolult kérdés ez. Számos oka van:

- Úgy 60 éve már nincs népegyház Európában. Ez egy korjelenség.

- Mivel a szülők sem vallásosak így otthon nincs vallásos nevelés. Generációk nőnek fel úgy, hogy alig hallottak valamit a kereszténységről.

- Nincsenek hiteles keresztény példák az emberek előtt

- Nem kapnak hiteles válaszokat az emberek: ma már neten bármilyen baromság terjeszthető.

- Nálunk Magyarországon a politika is felelős ezért: ezerrel nyomatják a teljesen erkölcstelen kormányzásukról, hogy ők keresztények. Ha én sem volnék keresztény, akkor ilyen "kereszténységhez" én sem szeretnék csatlakozni.

szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az is közre játszhat az egészben, hogy a kereszténységnél sokkal inkább a túlvilági élet a fontos míg az itteni élet háttérbe szorul.


Ezzel szemben az ezoterikus, manifesztálós és hasonló nézeteknél azt ígérik, hogy az itteni földi életed lesz jobb.

Ismerek pár embert akikről pontosan tudom, hogy nagyon komolyan veszik a hitüket de még náluk is látom, hogy ha az itteni boldogság és a vallási előírásaik között kell választani akkor egyből az itteni életet választják.


Jelenleg nincsen annyira nagy gond a világban, hogy csak a túlvilági boldogságban lehessen reménykedni, most lehet az itteni boldogságot, életet is építeni. Ehhez pedig jobb a manifesztálós ígéret különösen mert nem is kell hozzá sok mindent megtenni és nincsenek megkötések az életre vonatkozóan.


Aztán még a terjesztés is emelet szól. A kereszténységnél rendszerint megy a vacillálás, hogy akkor most a tudományos eredményeket vonják kétségbe vagy a Bibliának szinte tetszés szerinti részeit értelmezzék szó szerint.


A manifesztálásnál pedig úgy próbálják eladni az egészet mintha összhangban lenne a tudománnyal csak a tudomány még le van maradva. Persze az egész áltudományos kamu de az áltudományokkal mindig is jól áttudták verni az embereket.


Lényegében kiöregedett már a kereszténység.

Amit még tovább fokoznak a korábban írt válaszok.


Persze nem lesz mindenkiből ezoterikus aki elhagyja a kereszténységet de ez a fentebb említettek miatt egy nagyon kecsegtető alternatíva lehet.

szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek egy része elkezdett gondolkodni és nem egy mesevilágban akar élni ezentúl
szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Egyszerűen tiltakozás a kormány ideológiája, politikája ellen.


Kinyílt a világ, elérhetők más ideológiák... ezek 35 éve igazak.

szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Arra sajnos nem emlékszem hogy ki mondta, de: " A jövő egyháza kicsi lesz, de hívő"

. én ezt látom a környezetemben leginkább hogy igaz hogy már nincs annyi hívő, de aki meg az az mélyen az

szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8

Én azt is tapasztaltam, hogy a fiatalok akik ma még komolyan hisznek ők kicsit sajátosan hisznek mert például tesznek a házasság előtti szex tiltására de közben más szabályokat elég komolyan vesznek.

szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jégszív ***** válasza:
26%

"A jövő egyháza kicsi lesz, de hívő"

IGAZ! De a "hívő" szót itt pejoratívan értelmezném. A hitet messze übereli a tudományos MEGGYŐZŐDÉS.

szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!