Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás, főleg a kereszténysé...

A vallás, főleg a kereszténység miért terjeszti azt az elmevírust, hogy gonosz, bűnös ember vagyok? Jobban érzem magam attól ha azt mondom, hogy jó ember vagyok.

Figyelt kérdés
szept. 4. 19:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%

Tehát Isten olyan elvárásokat állít az ember elé amiknek természeténél fogva, amilyenek teremtve lett annál fogva képtelen megfelelni.

Olyan elvárásokat állít az emberek elé amik szerint ő maga is bűnös.


Hogy is mondta Jézus?


"az vesse rá az első követ aki bűntelen"

Hát akkor Isten inkább ne "vessen senkire se követ".

szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

A "gonosz" és a "bűnös" nem ugyanaz. Te ahogy látom teljesen szinonímaként kezeled.

Bűntelen ember nincs, te sem vagy az. A gonoszság már más kérdés.

szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan azt akartam írni amit #12-es
szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%

11


Nem kedves Válaszoló.

Isten nem állít olyan elvárásokat, amiket nem lehet betartani.

Némelyik ember az, aki NEM AKARJA betartani.

Azt, hogy ne kövess el paráznaságot, lopást gyilkosságot, stb miért nem lehet betartani?


Az általad említett Bibliaidézet pedig nincs benne a Bibliában, ez egy betoldás.

Jézus soha nem mondott ilyet, Ő a törvényt betöltötte.

szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

14 Nagyon nem kedves Jehova túja!


Te írtad, hogy az ember tökéletlen és ezért nem tudja követni Isten törvényeit.


Az pedig, hogy egy Biblia hamisító Jehova tanúja szerint mi betoldás a Bibliába és mi nem az nem számít.

Benne van a Bibliában. Jézus megmentett egy nőt attól, hogy megkövezzék.

szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

15


Nem voltam kedves? Hát ez érdekes. Szerintem félreértetted az írásomat, talán egy vessző kimaradása miatt.

Nem arra gondoltam, hogy nem vagy kedves, hanem amit írsz, az nem úgy értendő.

Tehát eredetileg a válaszom így szól,miután ezt írtad:


"Isten olyan elvárásokat állít az ember elé amiknek természeténél fogva, amilyenek teremtve lett annál fogva képtelen megfelelni."


Erre írtam: Nem.

És utána szólítottalak meg:

Kedves Válaszoló.

szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

15

Jehova Tanúja nem hamisítja a Bibliát.

A János 7:53–8:11 versek egy betoldás, amely az eredeti, ihletett írásokban nem volt benne.

Nem találhatóak meg a Sínai kódexben, az 1209. sz. Vatikáni kódexben, legtöbb korai fordítás kihagyja őket.

Egyes görög kéziratok ezt a részt János evangéliumának a végére teszik, más kéziratok pedig a Lukács 21:38 mögé, ami ugyancsak azt támasztja alá, hogy nem tartozik az ihletett szövegrészhez.

szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%
Azért mondja azt, mert e nélkül nem lesz alázatos a szíved. Ha azt mondom jó ember vagy, akkor büszke leszel magadra, ami rossz és Istennek büszke ember nem kell.
szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez egy elmélet arra a problémára, hogy mi a baj a világunkkal. (Miért van szegénység, irigység, bűnözés, erőszak, kizsákmányolás, stb). Tehát a kereszténység szerint mindegyikünkben benne rejtőzik a probléma oka.


Egy másik elmélet szerint a rendszer a hibás, nem az ember.

Ez sokaknak jobban tetszik, mert minden felelősséget a politikusokra és a gazdag emberekre lehet kenni. Hiszen ők erőltetik ránk az igazságtalan társadalmi rendszereket, ők tudnának segíteni a szegény elesetteken, de nem teszik.

szept. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Jégszív ***** válasza:

Ez a kereszténység legfontosabb ÉLTETŐ ELEME!

Ha "bűn" nem létezne, mi a búbánatnak kellenének a teológiai ungabungák és a liturgiai hókuszpókuszok...

szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!