Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztények...

Szerintetek a keresztények istene mennyire gonosz? Elsőszülöttek halála, csapások...

Figyelt kérdés
szept. 6. 22:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 Jégszív ***** válasza:
65%

"Hiszen az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és az én útjaim nem a ti útjaitok – mondja az Úr.

Igen, amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én útjaim a ti útjaitoknál, az én gondolataim – a ti gondolataitoknál."

/Iz.55. 8-9./


Ha létezik egyáltalán, így is lehet értelmezni:

Nincs se ESZÉTIKÁJA, se ETIKÁJA...

szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 A kérdező kommentje:
De attól még nincs neki se joga összevissza gyilkolni!
szept. 6. 22:52
 3/91 Jégszív ***** válasza:
58%

#2.

Humán etika szerint valóban nincs. De ő nem ember...

Ebben a kérdésben vele kéne "inzultálnod". 😊

szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
6%

"keresztények Istene"


Akit TE keresztények Istenének nevezel, Ő mindenkinek az Istene.

Függetlenül, hogy emberi szemszögből nézve melyik országban él, milyen nyelvet beszél.


Isten szent ami azt jelenti, hogy makulátlan, egy pontnyi hiba, vagy gonoszság sincs benne.

Amiről te beszélsz, az egy törvény megszegésének a következménye.

Ha a törvény megszegését nem büntetnék, akkor szabadon lehetne gonoszságokat elkövetni.

Mondjuk így is az emberek figyelmen kívül hagynak egy sor törvényt. Úgy vélik, hogy ha nincs azonnali büntetés, akkor megússzák.

Az a gonoszság amit az emberek Isten ellen elkövetnek. Isten mindössze betartja a törvényt.

szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
66%

A keresztények istene a mi humánus mércént szerint rendkívül gonosz, kegyetlen szörny.

A keresztények mércéje szerint ő maga a jóság. Az összes csecsemőgyilkosság, mészárlás, népírtás mind az ő jóságának bizonyítékai.

szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
74%
Tekintve hogy miket tett a földön a bibliában, hogy már a földön is mekkora szenvedés van jelen és hogy az emberiség jelentős többségét haláluk után végtelen mennyiségű és végtelen hosszúságú kínzásra ítéli, jogosan lehet kijelenteni hogy végtelenül gonosz illetve ő maga a gonoszság. Nincs még egy olyan írott gonosztevő, kitalált személy az irodalomban, TV/képregény vagy videójáték villain amely egyáltalán a sarkába érhetne ha gonoszságról van szó. Viszont a való életbeli hús-vér követői, hívői sem maradnak el sokkal ettől a szintű gonoszságtól csak annyi a szerencse hogy nem rendelkeznek semmilyen mágikus csilibili képességgel illetve az általuk imádott, követett Jahve is egy kitalált lény csupán.
szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 Jégszív ***** válasza:
64%
#6.-hoz kapcsolódva: Ezért csak remélni tudom, hogy nem is létezik!
szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:

Nem túlzottan.

Van benne gonoszság rendesen, de talán nem ez van többségben.

szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
44%

7

Szinte egyértelmű hogy nem létezik illetve hogy primitív kőkorszaki barbár népek által kitalált mese az egész. Itt inkább az a borzasztó hogy a elvileg a humánus, fejlett 21.században még hány ilyen az emberi bőrt csupán álcaként viselő lény jár közöttünk akik a legnagyobb gyönyörrel néznék végig ahogy pl te meg én a létező legrosszabb szenvedéseket élnénk át amelyhez képest a legrosszabb gyilkolós kárteles bestgoros videókon történő kínzások csupán simogatásnak tűnnének, és persze mindezt az örökké valóságig ismétlődve. És mindezt csak azért mert nem osztjuk a pszichózisukat. Az ilyeneket én nem is tekintem embernek.

szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:
Neked herótod van, hogy mindenhová írod?!
szept. 7. 16:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!