Találkozhat a tudomány és a hit?
Úgy gondolom, hogy sok hívő tévesen értelmezi a saját nézetét. Egy másik kérdésemben többen is egyetértettek abban, hogy nem gondolunk szabadon arra, amire akarunk és az öntudat egy általános illúzióban ringatja az embert. Ha ez így van, akkor nincs szabad akarat és akkor minden érzés csupán illúzió, valamint a vágyakozás és a félelem érzése hiábavaló és felesleges.
Azt állítom, hogy az írások üzenete valójában az, hogy az öntudat képes kialtatni az ösztönös agyi motort és akkor elérhető egy különleges tudati állapot. Mivel az ember attól érzi emberinek magát, hogy érzései vannak, ezért ezt a tudati átalakulást elérni közel lehetetlen. Mivel az ember hajlamos a vágyain keresztül nézni a régi írásokat, ezért a hívek többsége hamis úton jár és félremagyarázzák az írásokat. Az ember szereti megszemélyesíteni a dolgokat.
Jézus azt állította, hogy ő az igazság. Buddha egyik teste is az igazság test. A tudomány is az igazságot kutatja. Jézus és Buddha tanítása alapján az igazság meglátása szükséges a feltámadáshoz és a megvilágosodáshoz.
Szerintem találkozni fog a tudomány és a hit. Neked mi a véleményed?
Már régen találkoztak.
Reichenau-i Hermann bencés szerzetes már 1000 körül csillagászattal foglalkozott.
Roger Bacon ferences szerzetes az 1200-as években azt tanította, hogy a Föld gömb alakú.
Kopernikusz a Katolikus Egyház kanonoka volt.
Rheitai Schyrleus cseh kapucinus szerzetes a binokuláris teleszkóp feltalálója.
Hell Miksa magyar jezsuita pap, felfedezte a földrajzi szélességmérés új módszerét.
Az elméletet Georges Lemaître belga pap dolgozta ki először.
A fenti listán szereplők csak a csillagászattal foglalkoztak, de pl. genetika megalapozója Johann Gregor Mendel is Ágoston rendi-apát volt. És még sokan voltak hasonlók.
+#1
Lemaître az ősrobbanás elmélet korai kidolgozója.
Ha bármelyik vallásnak igaza van akkor a tudományos kutatások szépen lassan alátámasztják majd az összes állítását annak a vallásnak.
Ha pedig téved akkor a valóságot kutató tudomány sosem juthat azonos alapokra a téves nézetteket követő vallással.
De ha a tudomány és a hit találkozna mint az elején írtam az a hit végét jelentené.
Nem.
És egyébként is, a kérdésben nem a hitről, hanem a vallásos hitről van szó. A hittel, mint jelenséggel semmi bajom nincs, de a vallásos hitet elutasítom.
A vallásos hit és a tudomány lehet egyszerre egy ember világnézetének a része, de lehetetlen őket összeegyeztetni, mindig ott lesz köztük az ellentmondás.
Miért?
Azért, mert a vallásos hit tényként akar elfogadtatni olyan dolgokat, amelyek totálisan ellentmondanak a világról kialakított tudományos világképnek.
A vallásos hit azt kéri, hogy fogadjuk el ténynek pl. azt, hogy Lázár valóban halott volt, amikor Jézus feltámasztotta.
Ez ellentmond annak, amit tudunk. Akinél megállapították a biológiai halált, az nem támad fel.
A tudomány azonban semmit nem vesz ténynek, amíg megfelelően nincs alátámasztva, bizonyítékokkal. A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzást nem azért veszi ténynek a tudomány, mert jól hangzik, vagy mert hiszünk benne. Hanem azért, mert bizonyítva van. Ki van mérve, tizedesjegy pontossággal meg van határozva a hőmérséklete is. Létezik.
Melyik vallasos hit melyik tudomannyal azaz tudomanyterulettel??
Pontositani kellene a kerdesed.
Altalanossagban az a velemenyem, hogy ehhez nagyon alaposan kell ismerni mindket teruletet. (Szoval sem az altalanos iskolas, sem a kozepiskolas tudas nem eleg. )
Az ilyen emberek pedig eleg ritkak manapsag. Sokan megelegednek a felszines ismeretekkel es ebbol vonnak le (teves) kovetkezteteseket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!