Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak mit gondolnak...

A vallásosak mit gondolnak arról, hogy az IQ és a vallásosság közt fordított arányosság áll fenn?

Figyelt kérdés
2024. jan. 20. 23:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/190 anonim ***** válasza:
100%
Miért lehetne csak tervezés eredménye? Mutass már egy tudományos kutatást, ami erre az eredményre jutott!
2024. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/190 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de kíváncsi lennék, ha például a vatikáni Gregoriana Pápai Egyetem diákjai és valami posztszovjet ország ateistái között lenne ilyen felmérés, akkor is ez az eredmény jönne ki?

Nyilván nem, elég sokat lehet csalni azzal, hogy honnan merítenek.


De vallásos-vallásos között is van különbség, nyilván más lesz az IQ értéke egy vallásos afgán, szomáliai muszlim között és egy svájci református között. Vagy egy művelt katolikus és egy tudománytagadó neoprotestáns (hitgyülisek, jehovások) között.

2024. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/190 anonim ***** válasza:
2%
A számítógépes kód véletlenül jött létre vagy tervezés eredménye? Na hát akkor a DNS-ben található kód is tervezés eredménye. Nem is lehet másképpen. Meséld már hogy jöhet létre valami véletlenül egy olyan rendszerben amit fix természeti törvények szabályoznak? :)
2024. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/190 anonim ***** válasza:
100%

"Fix törvények nem alakulnak ki véletlenül."

A természeti törvényeket pusztán az emberke alkották megfigyelések alapján. Azt pedig, hogy például az anyag tulajdonságaiból fakadó viselkedés nem alakulhat ki magától ha ugyan úgy működik azonos körülmények között azt pedig igazolni kéne valamivel.


Vegyünk egy egyszerű példát, két mágnes azonos pólus esetén taszítja ellentétes pólus elestén vonzza egymást. Bizonyítsad be, hogy ha ez magától jött létre akkor ennek nem kéne minden esetben ugyan úgy működnie.


"A DNS pedig egy kód, amiben négy ismétlődő karakter különböző kombinációja adják az információt. Nyilván ez csak tervezés eredménye lehet."

Nyilván?

Nyilván nem lehet hatással két részecske egymásra amikor a térben nagy távolságokra helyezkednek el. Ja de ott a kvantum összefonódás például.


Nyilvánvalóan az, hogy "nyilván" tudományosan egyáltalán nem helytálló, irreleváns.


Érzelem vezérelt gondolkodás.

2024. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/190 anonim ***** válasza:
100%

"A számítógépes kód véletlenül jött létre vagy tervezés eredménye? Na hát akkor a DNS-ben található kód is tervezés eredménye"

Mitől lenne a DNS tervezés eredménye, csak mert egy mesterseges kódrendszer tervezett?


"Meséld már hogy jöhet létre valami véletlenül egy olyan rendszerben amit fix természeti törvények szabályoznak?"

Ha a természezi törvények szerint alakul valami, az pont hogy nem véletlen, az szükségszerű.

2024. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/190 anonim ***** válasza:
100%

"A számítógépes kód véletlenül jött létre vagy tervezés eredménye?"

Számítógép vagy? A DNS-ed virtuálisan létezik?


De egyébként megoldható, hogy a magától működőképes számítógépes kód jöjjön létre hasonlóan mint a természetben a DNS. Pusztán meg kell teremteni az alapfeltételeket mint a DNS esetén is és idővel létre fog jönni a működőképes kód.

2024. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/190 anonim ***** válasza:
0%

"A természeti törvényeket pusztán az emberke alkották megfigyelések alapján."


Ez jó :) Akkor szerinted nem létezetek ezek a törvények mikor még nem létezett emberi faj? :)



"Vegyünk egy egyszerű példát, két mágnes azonos pólus esetén taszítja ellentétes pólus elestén vonzza egymást. Bizonyítsad be, hogy ha ez magától jött létre akkor ennek nem kéne minden esetben ugyan úgy működnie."


Hogy mi van? :) Én nem azt mondom hogy magától jött így létre hanem a természet törvényei szabályozzák. És tudjuk hogy minden esetben ugyanúgy működik. Akárhányszor megpróbálhatod, mindig azt fogod látni hogy azonos pólus esetén taszítja ellentétes pólus elestén vonzzák egymást.



"Nyilván nem lehet hatással két részecske egymásra amikor a térben nagy távolságokra helyezkednek el. Ja de ott a kvantum összefonódás például."


A részecskék csak azt tehetik meg amit a természet törvényei előírnak.



"Érzelem vezérelt gondolkodás."


Amit írtam abban egy csepp érzelem nem volt. Ez tudomány.

2024. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/190 anonim ***** válasza:
100%

"Amit írtam abban egy csepp érzelem nem volt. Ez tudomány."

Eddig pont tudomány az, amiből semmit nem mutattál. Kizárólag az érzelmeid, a hited derült ki eddig, hogy te mikben szeretnél hinni.

Tudományos attól lesz valami, ha valódi tudományos kutatások bizonyítják a hipotézis helyességét. A tieid mely kutatások bizonyítják?

2024. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/190 anonim ***** válasza:
100%

"Ez jó :) Akkor szerinted nem létezetek ezek a törvények mikor még nem létezett emberi faj? :)"


Nagyon szeretnéd igazolni azt amit a kérdező állít?

A törvényeket az emberek írták le a megfigyelések alapján ezt állítottam. DE amit megfigyeltek az az emberek előtt is ugyan úgy létezett. Annyira nem bonyolult.


"Hogy mi van? :) Én nem azt mondom hogy magától jött így létre hanem a természet törvényei szabályozzák. És tudjuk hogy minden esetben ugyanúgy működik. Akárhányszor megpróbálhatod, mindig azt fogod látni hogy azonos pólus esetén taszítja ellentétes pólus elestén vonzzák egymást."


Na de igazold végre, támaszd alá valamivel, hogy ehhez a működéshez kellett egy tervező.


"A részecskék csak azt tehetik meg amit a természet törvényei előírnak."

Látom nagyon nem eset le a lényeg. Azzal a résszel arra utaltam, hogy a NYILVÁNY az nem tudományos bizonyítás. Teszel egy kijelentést, hogy Nyilván .... de ennek semmi alapja, ennek semmi köze a tudományhoz, ez pusztán hit.


"Amit írtam abban egy csepp érzelem nem volt. Ez tudomány."

Akkor a leghalványabb fogalmad sincs a tudományról.



"A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett igazolt (tesztelt vagy bizonyított) ismeretek gondolati rendszere. A tevékenységnek bárki által megismételhetőnek kell lennie és végeredményben azonos eredményre kell vezetnie ahhoz, hogy az eredményt tudományos eredménynek nevezhessük. "


[link]


Itt kiemelném azt a részt, hogy "szerzett igazolt (tesztelt vagy bizonyított) ismeretek". Na ebből te az igazolást, bizonyítást hagyod ki és pusztán ilyen "nyilván"-okat pufogtatsz aminek semmi alapja.

Kevered a tudományt a hittel.

2024. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/190 anonim ***** válasza:
0%

"Mitől lenne a DNS tervezés eredménye, csak mert egy mesterseges kódrendszer tervezett?"


Mert tudjuk hogy egy ilyen kódrendszer nem jöhet létre véletlenül. Egyáltalán szerinted hogy jöhet létre bármi is véletlenül egy olyan rendszerben amit fix törvények szabályoznak?



"De egyébként megoldható, hogy a magától működőképes számítógépes kód jöjjön létre hasonlóan mint a természetben a DNS. Pusztán meg kell teremteni az alapfeltételeket mint a DNS esetén is és idővel létre fog jönni a működőképes kód."


Nem érted igaz? :) Amiket feltételeknek nevezel a törvények írják elő. Ha létrehozod ugyanazokat feltételeket amik kelletek az élet elindulásához, meg tudod ismételni. És már meg is tették. Létrehozták laboratóriumi körülmények között az akkori földi feltételeket és az eredményül szerves vegyületeket kaptak amikből kialakult az élet.

2024. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!