Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztényből lettek...

Akik keresztényből lettek ateisták, hogyan voltak képesek megbirkózni az érzéssel, hogy hátba szúrják Istent?

Figyelt kérdés

Már többször is eljutottam arra a szintre, hogy az újonnan elsajátított ismeretek fényében komolyan megfontoltam magamban, hogy nem is létezik Isten. Amint elkönyvelem magamban, hogy Isten nem létezik nemsokára érzelmek tömkelege önt nyakon. Árulónak érzem magam, Júdásnak és úgy érzem nem vagyok több egy ócska szutyoknál, aki még azt sem érdemli meg, hogy létezzen. És állandóan hiányzik, majd aztán mikor rá gondolok zokogásba fullad az egész.......

Én nem tudok nem keresztény lenni, és nem értem más hogyan lehet képes elhagyni Istent.



2023. máj. 10. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem néz komolyabban utána a dolgoknak az könnyen bedől a látszatnak"

Pontosan. Az érzelmek nagyon jó dolgok, de sokszor tévútra visznek.

NAGYON nem véletlen, hogy az érzelmek után az ész is kialakult, pedig sokkal-sokkal bonyolultabb, és több energiát fogyaszt!


"Másfelől pedig mi az hogy be kell magyaráznom magamnak, hogy amit érzek az nem is az?"

Nem.

Az érzelmed teljesen valódi.

AKI IRÁNT érzed... na: ő már lehet, hogy csak elképzelt.

Igaz?

2023. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

"Akkor nyugtasson meg téged az a tudat, hogy hogy én örülök annak, hogy ateista lettem, mert nem szeretnék egy csoportba tartozni a keresztényekkel, és nem szeretném hittestvéreimnek szólítani az ilyen mentalitású embereket, mint amilyen te vagy, mert borzasztó távol állsz tőlem."


De miért van az, hogy az ateisták mindent ami kicsit is hasonlít egymásra, és köze van a kereszténységhez, vagy Istenhez, azt összemossák?


Kezdve a felvilágosodás idején, Dennis Diderottal aki babona címszó alatt az összes vallást egybemosta.


Aztán összemosták a vallásos hitet a tudatlansággal.


Ha a papok közt valamelyik pedofíliát követ el, akkor előszeretettel az egész egyházat összemossátok vele.


Vagy az ahogyan azt most láthattuk, a vallásos érzelmeket is összemostátok a képzeletbeliekkel.


És úgy tűnik most az összes keresztény ember mentalitása össze lett mosva az én mentalitásommal.


Ahogyan korábban fogalmaztam "az A, az voltaképpen B,"?

Csak a világ jóval sokrétűbb és az A nem egyenlő B-vel.

Sőt az A is több részből áll, és az azt alkotó részek is még több részből....

Én elhiszem, hogy egyszerűbb a dolgokat összemosni, csak sajnos az intellektuális lustaságra utal.


Tehát lehet hogy "az ilyen mentalitású embereket, mint amilyen te vagy, mert borzasztó távol állsz tőlem." de attól még sok más kereszténnyel bizonyosan nem álltok távol egymástól.



"Pontosan. Az érzelmek nagyon jó dolgok, de sokszor tévútra visznek.


NAGYON nem véletlen, hogy az érzelmek után az ész is kialakult, pedig sokkal-sokkal bonyolultabb, és több energiát fogyaszt!"


Komolyan? Mert az "ész" az nem visz tévútra ugye?

Mondanom sem kell, hogy jóval többször mint érzelmeink.......



"Az érzelmed teljesen valódi.


AKI IRÁNT érzed... na: ő már lehet, hogy csak elképzelt.


Igaz?"


Nem igaz. Még ha ezt az elképzelést el is fogadnánk, hogy csak úgy bárki képes érzelmeket tudatosan generálni bármi és bárki, még nem létező dolgok iránt is, az azt jelentené, hogy érzelmeink 100%-ban kontrollálhatóak.

Márpedig a mindennapi tapasztalataink másról tanúskodnak.

Ha ez így működne akkor mindenki választana magának egyetlen párt és elhatározná, hogy őt fogja szeretni élete végéig. Csak hát a valóságban nem ezt tapasztaljuk, érzelmeink jönnek-mennek, és jól összekuszálják a dolgokat, majd kapcsolatok mennek tönkre miatta.


Mi az hogy csak úgy generálok magamnak egy érzelmet, hogy szeretem Istent (aki szerintetek nem is létezik), ráadásól kettős érzelmet mert érzem hogy ő is szeret.


Akkor akiket kényszerből vagy érdekből házasítottak, sokan miért nem voltak képesek szeretetet generálni házastársuk irányában? Pedig tudták, hogy más választásuk nincs...........


De persze az ateistáknak valamivel magyarázni kéne a jelenséget, csak hát na............

Hülyeség az egész.

2023. máj. 13. 18:49
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

"azt jelentené, hogy érzelmeink 100%-ban kontrollálhatóak"

Miért?

Semmi köze hozzá.


"Mi az hogy csak úgy generálok magamnak egy érzelmet"

Csak szólok, hogy MINDEN érzelmet "csak úgy" generálsz magadnak.

De egyes érzelmek hasznosak, mert jó felé, a megoldás irányába visznek téged. Mások meg nem.

Az érzelmek azért születtek meg, hogy valamilyen irányba forduljál, és ott megcsinálj dolgokat.

De ez nem azt jelenti, hogy mindig jól működnek!

Azt meg főleg nem, hogy amit érzel, az mindig valós dolgokra vonatkozik.


És igen az ész az sokkal okosabb, és sokkal ritkábban téveszt, mint az érzelem. Ezért is tartja fenn az evolúció, pedig sokkal többe kerül! Ezért van az is, hogy az okos állatok mindig jobban boldogulnak, ha kevésbé okosakkal szállnak szembe. A ragadozók például mindig okosabbak, mint normális esetben a zsákmányaik.

Nem véletlen az, hogy az érzelmi agyad az akkora, mint egy dió, és pont olyan, mint amilyen a krokodilnak és a teknősnek is.

Az eszed az bizony ennél sokkal többet tud.

2023. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a papok közt valamelyik pedofíliát követ el, akkor előszeretettel az egész egyházat összemossátok vele."


Szó sincs erről. Nem állítom, hogy az egész Egyház pedofil, ezért fogalmaztam úgy a #40-es kommentben, amikor Dawkins esetéről írtam, hogy "bizonyos keresztények bort isznak, és vizet prédikálnak".

Azt elismerem ugyanis, hogy vannak tisztességes keresztények, így nem általánosítok.

Meg egyébként a molesztálási botrány nem csak a Katolikus Egyházban van jelen, hanem más kereszténységen máshol is (pl. Jehova tanúi).


Ettől függetlenül a kereszténységgel nem értek egyet számos dologban, távol áll tőlem ez a vallás. Az például kifejezetten komolytalan, hogy ők akarják megmondani másoknak, hogy mi a helyes, amikor a kereszténység válságban van, és nem veszik észre, hogy önvizsgálatot kellene tartaniuk, mert így teljesen hiteltelenek. És akkoe ezekről az emberekről higgyem el, hogy valamilyen istenséggel vannak kapcsolatban... Nem hiszem el.

2023. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%
Na persze némelyik keresztény eljut az önvizsgálatig, ami már jó. Mindenesetre távol áll tőlem a kereszténység, a Kérdező mentalitása is. De mindenkinek tiszteletben kell tartani a világnézetét, ennyi az egész. #44 voltam.
2023. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

"Miért?


Semmi köze hozzá."


De igen, csak nehezebb észrevenni a logikai kapcsolatot.


"Csak szólok, hogy MINDEN érzelmet "csak úgy" generálsz magadnak."


Csak nem úgy ahogyan te gondolod.



"De egyes érzelmek hasznosak, mert jó felé, a megoldás irányába visznek téged. Mások meg nem.


Az érzelmek azért születtek meg, hogy valamilyen irányba forduljál, és ott megcsinálj dolgokat.


De ez nem azt jelenti, hogy mindig jól működnek!"


Dehogynem!


Már megint az a baj hogy egybe mosod a dolgokat.


Annyiból igazad van, hogy nem mindig működnek jól, de csak helyenként egy-egy adott érzelmen belül történnek néha zavaros nem jól működő dolgok, te viszont arról beszélsz, hogy egy konkrét teljes érzelem fajtája nem működik megfelelően.



"És igen az ész az sokkal okosabb, és sokkal ritkábban téveszt, mint az érzelem."


Ez nem igaz.


Mikor először megkóstoltam a sajtburgert rájöttem hogy szeretem.

Tévedtek az érzéseim? Nem.


Mióta egy rossz tapasztalat ért gyermek koromban a pókokkal kapcsolatban azóta félek a pókoktól.

Tévednek az érzéseim? Nem.


Hosszasan lehetne még sorolni a példákat.

Hogy tudnának már tévedni az érzelmeink? (leszámítva néhány szélsőséges és ritka esetet.)


Legfeljebb becsapni lehetne őket, de ez sem lenne így igaz, mert nem is az érzelmeinket csapnánk be vele, hanem a tudatunkat.

Például én félek a pókoktól, és valaki megtréfál azzal, hogy észrevétlenül egy játékpókot rak a vállamra, és felszólít hogy ott egy pók, akkor bizony hirtelen meg fogok ijedni.

Tehát itt nem az érzelmeim tévedtek hanem a tudatom mert azt hitte tévesen, hogy egy igaz pók van rajtam.

Persze most akkor lehetne azt mondani hogy jó, hát akkor Istent is hasonló módon tévesen képzelem és becsapom a tudatom. Csak itt az a probléma, hogy az érzelmek kialakulásához mindig egy az azt megelőző valóságos, megtapasztalható dolognak kell történnie.



"Nem véletlen az, hogy az érzelmi agyad az akkora, mint egy dió, és pont olyan, mint amilyen a krokodilnak és a teknősnek is.


Az eszed az bizony ennél sokkal többet tud."


És pontosan ezért tud oly gyakran tévedni, míg érzelmeink inkább természeti törvényszerűségekhez hasonlóan és célirányosan működnek.


Én hiszek Istenben te nem, tehát valamelyikőnk most is biztosan téved.

A gondolkodásban végtelen tényező létezik ami miatt tévedhetünk, és tévedünk is, nap mint nap........



Túl sokat mossátok egybe a dolgokat. Persze kell az ateistáknak, hisz így könnyebben lehet fogást találni a vallásban.


Mivel összemosták az Isteneket és vallásokat babona címszó alatt, így már könnyű félre vezetni az embereket. Elég ha az egyik pogány vallásról bizonyítják, hogy egy nagy hülyeség az egész, akkor az már úgy tűnik mintha a többire is vonatkozna mert egybe lettek mosva. Jó trükk, igaz?


Pedig a pogány vallások, hiedelmek és a keresztény vallás közt ég és föld a különbség.


Lényegében két vezérfonalat össze szőttek, az egyik az a racionális, tudományos ami bizonyítottan működik, és hát a teknológia fejődésével láthatod, hogy jót is tesz az emberiséggel. A másik fonalat babona, hókuszpókusz, vallás, természetfeletti és minden ami tudományosan nem megfigyelhető, azt összefonták és elkönyvelték hamisnak.


És akkor a szálak összefonódnak az ember fejében. Van áram, felkapcsolom a lámpát, látok a sötétben és működnek vele az elektronikai kütyük, tehát ez jó nekem. Minek köszönhetem ezt? Hát a tudománynak. Mi vezetett ehhez? A tudományos és racionális gondolkodás. És akkor szépen össze is vannak mosva a dolgok ezen a szálon.


A másik szálon hitbéli dolgok fonódnak össze. Mikor kicsi voltam hittem abban, hogy a mikulás hozza az ajándékot, vagy hogy éjszaka odakint természet feletti dolgok történnek, persze idővel megértettem, hogy ezek a dolgok nem léteznek. Minek köszönhettem mindezt? A hitemnek. És mi az amiben még hinni szokás? Hát Istenben. És mi az amiben még sokan hisznek? Babonák, ezoterikus dolgok. Itt is szépen összemosódtak a dolgok.


Mivel ezek a hitbéli dolgok egy szálba összemosódtak, ezért ha valamelyikről bebizonyosodik, hogy téves, akkor az ember hajlamos azt gondolni hogy ez az egész szál egy tévedés, és legyint már csak legyint rá.


De ateisták gyakran a két szálat még szembe is állítsák egymással: "A vallások évezredekig hátráltatták a tudomány fejlődését." Ismerős, igaz?


Pedig akik így gondolkoznak azok nagy tévedésben élnek.......

2023. máj. 13. 23:32
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

"egy-egy adott érzelmen belül történnek néha zavaros nem jól működő dolgok"

Én is ezt mondom.


"te viszont arról beszélsz, hogy egy konkrét teljes érzelem fajtája nem működik megfelelően"

Ezt mégis, honnan gondolod? Nem ezt mondtam.


"Mikor először megkóstoltam a sajtburgert"

Stb, stb.

Ezt hívják anekdotikus érvelési hibának.


"Hogy tudnának már tévedni az érzelmeink?"

Nagyon könnyen. Ezek rendkívül egyszerű reakciók, emiatt könnyen tévednek is.


"Például én félek a pókoktól"

Na látod, ez például jó példa. Az érzelmeid azt mondják, hogy MINDIG, MINDEN póktól féljél.

Ha pedig az eszed használnád, akkor tudnád, hogy milyen körülmények között és melyik póktól kell félni.


"az érzelmek kialakulásához mindig egy az azt megelőző valóságos, megtapasztalható dolognak kell történnie"

De ez akármi is lehet. Egyáltalán nem kötelező, hogy ez valós, vagy pontos dolog legyen. Lásd: pókok.


"pontosan ezért tud oly gyakran tévedni, míg érzelmeink inkább természeti törvényszerűségekhez hasonlóan és célirányosan működnek"

Ez butaság. Az érzelmek egyszerűen működnek, ezért a világot rendkívül elnagyoltan és felületesen kezelik csak. Előnye viszont, hogy gyors, és kicsi agy kell hozzá.


"Én hiszek Istenben te nem, tehát valamelyikőnk most is biztosan téved."

De te érzelmi alapon hiszel, tudásod nincs.

Én pedig tudom, hogy ez az isten nem létezhet. Az érzelmeid tévedhetnek, de a biztos tudás nem téved.


"Mivel összemosták az Isteneket és vallásokat babona címszó alatt"

Ez, és többi csak a te alaptalan feltételezésed. Nem cáfolom egyesével, ebből egyik sem igaz egy normális ateistánál.

2023. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 rihekopo23 ***** válasza:
0%
Szia. Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de én pont fordítva jártam. Nem nevelkedtem vallásos családban, soha nem foglalkoztam se Istennel, se a dologgal egyáltalán. Aztán olyan megtapasztalásom volt, ami 100%os bizonyitek volt Isten létezésére... Én soha többé nem szúrnám hátba, mert megtudtam, hogy létezik. Ja és NEM, nem fogom leírni miújság volt az a sztori, mert nem hiányoznak a nagyokosok 😀 Béke.
2023. máj. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%

#48


Ha valóban 100%-os bizonyítékod lenne Isten létezésére, akkor elvileg nem kellene tartanod a "nagyokosoktól" - hogy téged idézzelek.

Amikor a tudományos világban a statikus és a táguló világegyetem modell versenyzett, akkor a kozmikus mikrohullámú hátterérsugárzás felfedezése eldöntötte a vitát, utóbbi javára. Mert bizonyíték volt, és ma is az.

Gondolom, hogy neked ilyesmi bizonyítékod nincs. Ha jól gondolom, akkor "személyes tapasztalatod" van, ami egy teljesen szubjektív élmény, így az nem bizonyít semmit.

2023. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

#48


Igen, jól gondolom, benne is van a kommentedben, jobban megnézve az írásodat. De nem lep meg. A "személyes tapasztalat" érvet számos hívő használja. Szerintem erre felesleges a bizonyíték szót használni, mert az egészen mást jelent. De, természetesen nem akarom megmondani, hogy mit csinálj,

2023. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!