Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztényből lettek...

Akik keresztényből lettek ateisták, hogyan voltak képesek megbirkózni az érzéssel, hogy hátba szúrják Istent?

Figyelt kérdés

Már többször is eljutottam arra a szintre, hogy az újonnan elsajátított ismeretek fényében komolyan megfontoltam magamban, hogy nem is létezik Isten. Amint elkönyvelem magamban, hogy Isten nem létezik nemsokára érzelmek tömkelege önt nyakon. Árulónak érzem magam, Júdásnak és úgy érzem nem vagyok több egy ócska szutyoknál, aki még azt sem érdemli meg, hogy létezzen. És állandóan hiányzik, majd aztán mikor rá gondolok zokogásba fullad az egész.......

Én nem tudok nem keresztény lenni, és nem értem más hogyan lehet képes elhagyni Istent.



2023. máj. 10. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
7%

Krisztus magyarázata a magvető peldázatról:


"Ti tehát halljátok a magvetőről szóló példabeszédet! Aki hallgatja az országról szóló tanítást, de nem érti meg, ahhoz eljön a gonosz és elrabolja, amit a szívébe vetettek. Ez az, ami az útszélre esett. A köves talajba hullott ellenben az, aki meghallgatja a tanítást és szívesen be is fogadja, de az nem ver benne gyökeret, mert csak ideig-óráig él. Amikor a tanítás miatt szorongatás, üldözés éri, csakhamar megbotránkozik. A szúrós bogáncs közé hullott pedig az, aki meghallgatja a tanítást, de a világi gondok s a csalóka gazdagság elfojtja a tanítást, úgyhogy nem hoz termést. Végül a jó földbe hullott az, aki meghallgatja, megszívleli a tanítást, s jó termést is hoz, az egyik százszorosat, a másik hatvanszorosat, a harmadik harmincszorosat.”

2023. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim válasza:
82%
Rövid ideig voltam csak hívő. Aztán rájöttem, hogy nem ez az álomvilág való nekem. Túlságosan sok bizonyíték van isten létezése ellen.
2023. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
50%
Az már köztudott, hogy létezésere és nem létezésére nincs tudományos bizonyíték, legfeljebb bizonyosságod van.
2023. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

"Egy lehetséges magyarázat arra amit a kérdező átél.


Egy egyszerű hívő aki nem kételkedik de ezt találta ki, hogy beszélgetésbe bonyolódjon és téríteni próbáljon ateistákat vagy legalábbis azokat akiknél bizonytalanságot lát."


Ezt ti nem érthetitek.


Nem akartam/akarok téríteni, egyszerűen csak nem bírok az érzéseimmel.

Benneteket ateisták ez nem tud meghatni, egyel kevesebb, és ennyivel is gyengült a kereszténység. Ti csak ennyit láttok a hite hagyott keresztényekben.

De nekem rossz érzés az ilyen történeteket, embereket megismerni,

mintha egy újabb családtagomat veszíteném el. És sajnos nekem nem adatott meg a kellő tudás, vagy hatalom hogy ez ellen képes legyek tenni. :(

2023. máj. 12. 16:55
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező... ha ez így van, akkor is az a helyzet, hogy aki ateista lesz, az nem hisz többé istenekben.

Tehát akkor nem szúr hátba senkit, csak nem hiszi el.

Ezzel pedig nem sokat lehet kezdeni. Persze a máglyán kívül.

2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha rossz, akkor ne erőltesd és ne írj ki ilyen kérdést...

2023. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, hogy valójában miféle Isten "szeretetét" érezted. Lehet, hogy valójában te képzelted el? Mert akkor továbbra is elképzelheted. Ez a képzelt barát dolog nem csak gyerekeknél működik. Semmiben sem különbözik attól, mint amikor pl. a naplójával beszélget valaki.
2023. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

"Gondold át, hogy valójában miféle Isten "szeretetét" érezted. Lehet, hogy valójában te képzelted el? Mert akkor továbbra is elképzelheted. Ez a képzelt barát dolog nem csak gyerekeknél működik. Semmiben sem különbözik attól, mint amikor pl. a naplójával beszélget valaki."


Ezt az utat már régen bejártam, többször is. A válaszom nem, ez nem az.


Sokat olvastam a témában, majd az ezekből szerzett információt pontokba szedtem és összegeztem. Ugyanezt megtettem a saját Isteni szeretetet és isten élményeimet illetően, majd a kettőt össze vetettem egymással és arra a következtetésre jutottam, hogy ez teljesen más.


Aki nem néz komolyabban utána a dolgoknak az könnyen bedől a látszatnak, hogy az A, az voltaképpen B, és mikor erre a következtetésre jut, akkor még egy megvilágosodás szerű élménnyel is gazdagabb lesz. Pedig ez csak a csalafinta látszat......


Másfelől pedig mi az hogy be kell magyaráznom magamnak, hogy amit érzek az nem is az? Ha valaki szereti mondjuk a szüleit, eszébe sem jut azon gondolkodni, hogy na várjunk csak, amit érez az nem is szeretet, hanem talán valami más. És ugyanez igaz bármi másra amit szeretünk.

Miért pont Istennel kell kivételeznünk?

Ja..... Hogy a Richard Dawkins féléknek igazuk lehessen........

2023. máj. 13. 09:36
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

"Miért pont Istennel kell kivételeznünk?


Nem csak Istennel kell ezt tenni. Ha azt érzed, hogy a képzeletbeli egyszarvú barátod szeret akkor is el kéne gondolkodni azon, hogy az egész nem valódi. Ahogyan sok más hasonló esetben is amikor nem létező lények szeretetét érzed.

2023. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem rossz érzés az ilyen történeteket, embereket megismerni,


mintha egy újabb családtagomat veszíteném el. És sajnos nekem nem adatott meg a kellő tudás, vagy hatalom hogy ez ellen képes legyek tenni. :("


-------


Akkor nyugtasson meg téged az a tudat, hogy hogy én örülök annak, hogy ateista lettem, mert nem szeretnék egy csoportba tartozni a keresztényekkel, és nem szeretném hittestvéreimnek szólítani az ilyen mentalitású embereket, mint amilyen te vagy, mert borzasztó távol állsz tőlem.


Dawkinsról meg annyit, hogy ő vallásos iskolába járt, és ha jól emlékszem, a könyve szerint (A csoda bűvöletében) ott fordult elő vele az, hogy gyerekként az egyik oktató (egy pasi) kikezdett vele. Ez alapján Dawkins hamar megtapasztalhatta, hogy bizonyos keresztények bort isznak, és vizet prédikálnak. Nagy vallásoskodás, erre egy gyereket molesztálnak.

2023. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!