Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztényből lettek...

Akik keresztényből lettek ateisták, hogyan voltak képesek megbirkózni az érzéssel, hogy hátba szúrják Istent?

Figyelt kérdés

Már többször is eljutottam arra a szintre, hogy az újonnan elsajátított ismeretek fényében komolyan megfontoltam magamban, hogy nem is létezik Isten. Amint elkönyvelem magamban, hogy Isten nem létezik nemsokára érzelmek tömkelege önt nyakon. Árulónak érzem magam, Júdásnak és úgy érzem nem vagyok több egy ócska szutyoknál, aki még azt sem érdemli meg, hogy létezzen. És állandóan hiányzik, majd aztán mikor rá gondolok zokogásba fullad az egész.......

Én nem tudok nem keresztény lenni, és nem értem más hogyan lehet képes elhagyni Istent.



2023. máj. 10. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
12%

Krisztus példázata:


Íme, kiment a magvető vetni. 4Amint vetett, némely szem az útszélre esett. Jöttek az égi madarak és fölcsipegették. Más mag köves talajba hullott, ahol nem volt neki elég föld. Gyorsan kikelt, mert nem volt mélyen a földben. Amikor azonban forrón tűzött a nap, elszáradt, mert nem volt gyökere. Ismét más szúrós bogáncsok közé esett. Amikor a bogáncsok felnőttek, elfojtották. A többi jó földbe hullott s termést hozott, az egyik százszorosat, a másik hatvanszorosat, a harmadik meg harmincszorosat. Akinek füle van, hallja meg!”

2023. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

"Jézus és egyéb keresztény dolgok soha nem jutnak eszembe."


Erre az előző hozzászólásodban:


"Tavaly egy nehéz helyzet előtt pl.dicséreteket énekelgettem, mert megnyugtatott. Szoktak bizonyos helyzetekre bibliai idézetek eszembe jutni."


No komment.......



"Természetes reakció: "az agy ragaszkodik az állandósághoz". Akkor is, ha az nem igaz."


De hisz szinte napi rendszerességgel dőlnek meg igaznak gondolt hiteim más témákban, és ilyen esetekben mégsem "ragaszkodik az agyam az állandósághoz". :)


"Roppant egyszerű: rájön, hogy NINCSEN.


Ezek után az, hogy elhagyni... mit? Nem létező álomképet?"


Az igazi hívőknél ez nem ilyen egyszerű.


"Azt nem lehet elhagyni, hanem helyette megkeresed a helyed a való világban."


Nekem így is megvan a helyem a "való világban." :)


"Ilyen egyszerű a dolog. Mint amikor álomból ébredsz, és rájössz, hogy ez csak álom volt, majd felkelsz, és otthagyod az álmot. Mert ébredés után már a valóságban kell helytállnod."


Mert hívőként szerinted nem kell helytállnom a világban?

De most komolyan.........


"Persze előfordulhat olyan is, hogy az agyad hangosan tiltakozik ez ellen, és bégetve szaladsz vissza a bárányok közé.


Ez is egy lehetőség."


Na ez már rábeszélés, manipuláció akar lenni. xD



"Én egyébként nem vagyok 100%-ban biztos abban, hogy Isten nem létezik. A vallások isteneit illetően viszont 100%-ig biztos vagyok abban, hogy nem léteznek, és a kereszténység istenével is így vagyok."


Na és aztán mitől lettél annyira biztos a hitedben?

Mert remélem legalább nem a Dawkinshoz hasonlóak munkássága miatt jutottál erre a téves következtetésre.

Had idézzek egy kis részletet Richard Dawkins az Isteni téveszme c. könyvemből:


"Az ószövetség istenéről joggal mondhatjuk, hogy a létező összes irodalmi mű legkellemetlenebb figurája. Egy féltékenységére büszke, kicsinyes, igazságtalan, megbocsátani képtelen, hatalom mániás, bosszú vágyó, vérszomjas etnikai tisztogató, nő gyűlölő, homofóbiás, rasszista, gyermek gyilkos, népirtó, halál osztó, megalomániás, szadomazohista, szeszélyes rosszindulatú zsarnok. Mi akiket gyermek korunk óta hozzászoktattak a világ viselt dolgaihoz, talán már érzéketlenné váltunk a sok szörnyűsége iránt. A naiv ember az ártatlanság nézőpontjából viszont tisztábban látja a dolgokat."


És ez még egy finomabb hangvételű rész volt Dawkins könyvéből.


És hát bakker, ebben több az érzelmekre hatni akarás mint a bibliában. xD



"A kereszténységben a legjobb Krisztus szeretet tanitasai. Krisztus életünk közepére helyezi a szeretetet."


ÁMEN.


https://www.youtube.com/watch?v=wZ3KIXadMoY

2023. máj. 11. 09:23
 23/61 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező én úgy látom, (de ez csak az én meglátásom) hogy tebenned egyfajta függőség alakult ki amit te "igazi hívő"-nek nevezel. De azok alapján amit írsz inkább csak egy mentális függésről van szó amiben semmi Isteni nincs.
2023. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, azt kéne belátnod, hogy az életben általában nem fekete-fehérek a dolgok. Igen, dicséreteket szoktam néha énekelni magamban, mondhatjuk, hogy nálam ez beakadt, megszoktam, a stresszel való megküzdésnek egyfajta módja. Jogom van hozzá. Emellett viszont nem hiszek Istenben, a dicséretet sem neki énekelem, hanem magamnak, mert gyakran elindít bennem bizonyos megnyugtató folyamatokat. Hogy miért? CSAK. Ennyi.

Rengeteg ember van egyébként, aki vagy egyáltalán nem hisz Istenben, vagy csak épphogy, és a hétköznapjaiban egyáltalán nem foglalkozik vele, de ha valami miatt (esküvő, keresztelő, mit tudom én) elmegy egy templomba, az tetszik neki. Ott abban az egy órában jól érzi magát, de ettől még nem lesz hívő, csak az emberi agy úgy van huzalozva, hogy igényel valamilyen szintű spiritualitást.

Én nem akarlak arról meggyőzni, hogy nincs Isten. Ha neked úgy jobb, higgy benne, nem ártasz vele senkinek. Csak te se próbálj vadidegeneket a saját igazadról győzkdöni.

2023. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Én vallásos nevelést kaptam,a gyerekkorom jelentős részét kitette a vallás (nem önszántamból), de sose tudtam hinni igazából, mindig voltak a vallásnak fontos elemei, amit megkérdőjeleztem.


Amit én egy darabig éreztem akkor amikor már egyáltalán nem tudtam hinni, az a becsapottságérzet.

2023. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

"Kérdező, azt kéne belátnod, hogy az életben általában nem fekete-fehérek a dolgok. Igen, dicséreteket szoktam néha énekelni magamban, mondhatjuk, hogy nálam ez beakadt, megszoktam, a stresszel való megküzdésnek egyfajta módja. Jogom van hozzá. Emellett viszont nem hiszek Istenben, a dicséretet sem neki énekelem, hanem magamnak, mert gyakran elindít bennem bizonyos megnyugtató folyamatokat. Hogy miért? CSAK. Ennyi."


Hát akkor bizony nagyon sokat fogod még Istent dicsőíteni mire a végére érsz majd.

Ugyan már.......


Valószínűleg a férjed találta ki hogy legyetek ateisták, és te neki akarsz megfelelni, vagy valamilyen bűnt követtetek el ami Istennek nem tetszik, és te csak el akarod nyomni magadban, oly módon hogy el akarod hitetni magaddal, Isten nem létezik.

Így akarsz szabadulni attól az érzésről, hogy ő vajon mit gondol rólad ezek után, de persze azért mikor még szükséged van rá mégis elő veszed, aztán majd magadnak is hazudod, hogy nem is az történik......

Persze még maradt időd rendbe hozni a dolgot Istennel, már ha nem félsz a férjeddel való összekülönbözéstől emiatt.


És most már ideje hazatérned a kicsapongásból.


https://www.youtube.com/watch?v=q86XPtR-rY0

2023. máj. 11. 14:00
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem így történt, de teljesen felesleges győzködni téged, mert igazából semmi közöd hozzá. Viszont ennek a beszélgetésnek már nem sok értelme van, úgyhogy én mentem is, szia!
2023. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges magyarázat arra amit a kérdező átél.

Egy egyszerű hívő aki nem kételkedik de ezt találta ki, hogy beszélgetésbe bonyolódjon és téríteni próbáljon ateistákat vagy legalábbis azokat akiknél bizonytalanságot lát.

2023. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

"Nagyon nem így történt, de teljesen felesleges győzködni téged, mert igazából semmi közöd hozzá."


Erősen sejtem, hogy nem olvastad végig az összes pro és kontra érveket, vitákat Isten létét illetően, majd ezekből vontad le a logikus következtetés mely nálad azt dobta ki, hogy Isten nem létezik.

Így hát gondolom érzelmi alapon döntöttél inkább Isten nem léte mellett.



"Viszont ennek a beszélgetésnek már nem sok értelme van, úgyhogy én mentem is, szia!"


Hiába próbálod ignorálni, menekülni előle, akkor is szembesülni fogsz vele, hisz tiszavirág életed oly hamar tovaszáll, és akkor bánni fogod hogy nem volt bátorságod megtenni amit most tenned kell......

2023. máj. 11. 15:08
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

"Erősen sejtem, hogy nem olvastad végig az összes pro és kontra érveket, vitákat Isten létét illetően, majd ezekből vontad le a logikus következtetés mely nálad azt dobta ki, hogy Isten nem létezik.


Így hát gondolom érzelmi alapon döntöttél inkább Isten nem léte mellett."


"Már többször is eljutottam arra a szintre, hogy az újonnan elsajátított ismeretek fényében komolyan megfontoltam magamban, hogy nem is létezik Isten. Amint elkönyvelem magamban, hogy Isten nem létezik nemsokára érzelmek tömkelege önt nyakon."


Tehát ő érzelmi alapon jutott arra SZERINTED, hogy nincs Isten miközben te az ismeretek és gondolkodás útján jutottál arra, hogy nincs Isten és csak érzelmi alapon jutottál arra, hogy van.


Furcsa...



"Hiába próbálod ignorálni, menekülni előle, akkor is szembesülni fogsz vele, hisz tiszavirág életed oly hamar tovaszáll, és akkor bánni fogod hogy nem volt bátorságod megtenni amit most tenned kell......"

Mit kell tennie? Hiszen te írtad, hogy szerinted nincs Isten.

2023. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!