Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztényből lettek...

Akik keresztényből lettek ateisták, hogyan voltak képesek megbirkózni az érzéssel, hogy hátba szúrják Istent?

Figyelt kérdés

Már többször is eljutottam arra a szintre, hogy az újonnan elsajátított ismeretek fényében komolyan megfontoltam magamban, hogy nem is létezik Isten. Amint elkönyvelem magamban, hogy Isten nem létezik nemsokára érzelmek tömkelege önt nyakon. Árulónak érzem magam, Júdásnak és úgy érzem nem vagyok több egy ócska szutyoknál, aki még azt sem érdemli meg, hogy létezzen. És állandóan hiányzik, majd aztán mikor rá gondolok zokogásba fullad az egész.......

Én nem tudok nem keresztény lenni, és nem értem más hogyan lehet képes elhagyni Istent.



2023. máj. 10. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%
Logikailag nem áll meg a kérdésed. Aki ateista, nem hisz Istenben, tehát nem szúr hátba senkit.
2023. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%

Ateista = nem hisz egy istenben sem.

Vagyis nem volt mit feldolgozni, hisz nem létező személyeket hátbaszúrni sem lehet.

2023. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%
Nincs kit hátbaszúrni, mert nem létezik
2023. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
De én azoktól kérdeztem akik hívő keresztényből lettek ateisták, nekik egy ponton el kellett engedniük Isten kezét mikor ateistává váltak.
2023. máj. 10. 18:14
 5/61 anonim ***** válasza:
92%
Ha ateistává váltak, az pont azt jelenti hogy rájöttek, hogy nincs is kinek a kezét elengedni.
2023. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%

Miután rájöttem, hogy nincs Isten, nem volt nehéz "elengedni a kezét", mivel ugye nem létezik. A régi világnézetemmel, a felesleges korlátokkal és a gyülekezeti élettel valóban aktívan szakítanom kellett, de ez is inkább megkőnnyebbülés volt, nem nehéz.

Szerencsére pont akkor kristályosodott ki bennem az egész, amikor amúgy is nagy változások voltak az életemben, külföldről költöztünk haza több év után. Itthon egyszerűen nem mentünk vissza a régi gyülekezetbe - ezt egyéb okok miatt addigra amúgy sem terveztük -, újat meg nem kerestünk. Azért a többes szám, mert a férjemmel nagyjából egyszerre ért ez be nálunk.

2023. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
#6 Akkor szerintem te bele lettél nevelve a kereszténységbe és sosem érezted igazán Isten szeretetét magadban, más felől pedig önmagamnak példájának okán úgy gondolom, hogy ha igazán szeretitek egymást Istennel már nem lehet elhagyni őt.
2023. máj. 10. 18:42
 8/61 A kérdező kommentje:
Különben már nem is gondolsz Istenre egyáltalán?
2023. máj. 10. 18:43
 9/61 anonim ***** válasza:
94%

#6 vagyok.

Tévedsz, nem lettem belenevelve. A szüleim valamiért elküldtek katolikus hittanra, pedig nem is voltak vallásosak. Ott lettem hívő, 7 évesen. Egyedül mentem templomba minden vasárnap, mert nem akartam misét kihagyni, nekik meg nem volt kedvük elkísérni. Kamaszkoromban ez a téma kicsit háttérbe szorult, aztán 20 évesen elkerültem eg, neoprotestáns, karizmatikus gyülekezetbe. Oda jártam 10 évig, onnan mentünk ki külföldre, és ott is aktívan jártunk egy helyi gyülekezetbe.

Teljesen szabad döntés volt a megtérés és a kiábrándulás is.

Tudom, erre azt fogod válaszolni, hogy "ettől még nem volt igazi a hitem", vagy valami ilyesmit. Szíved joga így gondolni, nekem mindegy.

2023. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
93%

Még mindig #6.

De, gondolok rá, de nem a keresztény formájára, csak úgy. Tavaly egy nehéz helyzet előtt pl.dicséreteket énekelgettem, mert megnyugtatott. Szoktak bizonyos helyzetekre bibliai idézetek eszembe jutni. Nem vagyok az a típusú harcos ateista, aki szerint a vallásosak hülyék, és a Bibliát tűzbe kell vetni. Értékes és érdekes könyv a maga módján, de nem szent, nem tévedhetetlen, és nem ez alapján fogom élni az életemet.

2023. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!