Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudott eddig még...

Miért nem tudott eddig még itt gyakorin senki igazán komoly valláskritikát kidolgozni?

Figyelt kérdés

Az összes valláskritikát/Isten kritikát néhány alap tipológiára építik.


1. Önellentmondások a bibliában.

Amik igazából nem önellentmondások csak a laikusnak tűnik annak.


2. Ha az evolúció létezik akkor Isten nem létezhet.


3. Isten olyan mint a mikulás.


4. Logikai paradoxonok, amik a mindenhatóságot mint lehetséges létező dolgot próbálják meg önellentmondásba keverni.


5. Melyik isten az igazi?


6. Isten nem is jóságos.


7. A tudomány bebizonyította, hogy Isten nem létezik.

xD


És még lenne jó pár amit leírhattam volna, csak nem láttam értelmét.

Hisz ezek mind gyermeteg és nevetséges érvek, nem hogy Isten létét cáfolják, hanem még ellenérvet is kár kigondolni rájuk.

Ráadásul a legszomorúbb az egészben, hogy ezt mind komolyan gondolják, majd más szövegkörnyezetben újra csomagolva előadják.

És ezt megteszik újra, és újra, és újra.

Nem veszik észre, hogy gyermeteg érveik hatástalanok?

És mind ezt nem provokálás céljából írtam, hanem mint valláskritikusok kritikusa.

Ám ha már ti ennyire híján vagytok a kreativitásnak, akkor egy általam költött kicsinyke versel fejezném be:


Az ateista elgondolja valláskritikáját,

Azért hogy növelje itt a zöld pipáját,

Keresztények úgysem tudnak érvelni,

Mert Istenüket szeretik maguknak beképzelni.


Jöhetnek a tudományos érvek,

Úgysem értik ezeket a buta keresztények,

Bizonyítottam nektek Isten nem más mint képzelet,

Hát ismerjétek el zseniális személyemet.



2022. szept. 4. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
89%

48


" A kérdezőnek is ez a problémája."

A kérdező csak be akar szólni az ateistáknak mert ettől érzi magát okosnak.


"mert minden kérdése csak a vallásos vagy hívő emberek provokációjáról szól, "


Lássuk.

Kapásból itt van ez a kérdés ami cáfolja az állításod.


Aztán nézük a legutóbbi pár kérdést.

Ebből nem derül ki a kérdező hite vagy véleménye

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ebben sem derül ki hogy ateista lenne a kérdező. Sőt még érvel is a lapos föld mellett.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ezt szerinted ateista írta ki???

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ezt kiírhatta keresztény is ahogyan keresztények is felszólaltak a kérdésben

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Ezzek a gonosz keresztények provokálják a másik hívőket. De a képmutatás azért megvan.



https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


De itt van egy másik szépség amikor a kérdező alaptalanúl rágalmaza az ateistákat


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



Vagy amikor le akarja mészároltatni az ateistákat


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



Szóval 48as miről is beszélsz??


De ez már talán a hazugság kategoriába vagy is bele fér. De a rágalmazásba biztosan.


Mindkettő 10 parancsolatban szerepel hogy ne csináld.

2022. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem amúgy ez az egész valláskritika rovat felesleges"


Már mint az hogy a rengeteg hibával rendelkező vallás kártékonysága ellen felszólalnak az emberek?

Képzeld el vannak olyan vallások amik ellen nem nagyon szólalnak fel mert nem ártanak senkinek. De amikor ártani próbálnak másoknak egy ilyen nyilvánvaló kitalációra hivatkozva akkor az már engem zavar.

2022. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
23%

Szőrszálhasogatás, vannak persze kivételek, én azzal ugyanúgy nem értek egyet, ha másik vallás hívőjét provokálja valaki. Eleve ez a fajta kérdés feltevés nem idevaló, amikor a kérdező valójában nem is nyitott a válaszoló más véleményére, mint az övé.

És ez az egész valláskritika rovat erre lett létrehozva. Mert ha valaki komolyan meg akarja érteni a vallásosok álláspontját, akkor tegye fel a vallás rovatban a kérdését. De nem, létrehoztak egy valláskritika rovatot, aminek annyi köze van kb. a GYK valódi céljához, mint a humor rovatnak.

Eleve miért kell itt bármi ellen felszólalni? Ezek kérdésnek álcázott kijelentéseket. A GYK-nak valódi kérdésekről kellene szólnia.

2022. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
87%

"Szőrszálhasogatás"

Sok értelme van az olyan hívőknek akik úgy állnak hozzá hogy: Áááá la van **** majd úgyis meggyónom.


"Mert ha valaki komolyan meg akarja érteni a vallásosok álláspontját, akkor tegye fel a vallás rovatban"

Olvastam ilyet. Le h*** a hívők majd közölték hogy ezt a valláskritikába kellett volna.


Ha nem lenne valláskritika azzal csak annyit érnél el hogy minden ide kerülő kérdés a vallásba kerülne.



"Eleve miért kell itt bármi ellen felszólalni?"

Nem minden kérdés provokáció amit annak gondolsz.

Azt pedig hogy miért kell felszólalni ellene azt már írták.

2022. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
7%

Miért nem tudott eddig még itt gyakorin senki igazán komoly valláskritikát kidolgozni?

Mert akik itt kritikusként fellépnek, abszolút testi gondolkodású emberek, ez pedig kizárja, hogy a témában érdemben megszólaljanak. Mgaa a Biblia megadja a választ:

1Kor 2:14 Testi ember azonban nem fogadja el Isten Szellemének dolgait, mert azok ostobaságok neki; sőt, fel sem ismerheti őket, mert azok csak szellemileg vizsgálhatók ki!


Ha valaki szellemi ember, máris eltűnnek a látszólagos ellentmondások a Bibliában, mert a megértést az a szellem biztosítja, amelyik ihlette a Bibliát.

2022. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
91%

#55

Én ateista vagyok, általában véve kritikus vagyok a vallásokkal szemben. De egyáltalán nem vagyok testi gondolkodású ember. Teljesen normálisnak tartom magam.

Attól, hogy kijelented, hogy a hipotézised kritikusai nem lehetnek korrektek, csupán valamilyen adottságuk miatt, az egy érvelési hiba. Mindig a kimondott érvek értéke számít, nem az, hogy ki mondja.

A te esetedben pl. arra hivatkozol, hogy neked azért van igazad, mert téged a szent szellem irányít. Ezzel az a baj, hogy bizonyítanod kellene ezt az állításod. De már ott el fogsz akadni, hogy egyáltalán a szent szellem létét alátámaszd. Odáig el sem mentünk, hogy ha létezik szzent szellem és ihlette a Bibliát, akkor a Biblia vajon hiteles-e, hiszen mindössze ihletésről beszélsz magad is.

A fő probléma valláskritika terén az szokott lenni, hogy a hívők jelentős részének a leghalványabb fogalma sincs a logikáról és az érvelésről. Azt hiszik, hogy igen, de sajnos nem. Ezen egy kis önoktatás is sokat javíthatna, de mivel azt hiszik, már tudnak mindent, nyilván nem néznek utána semminek.

2022. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:

51/56


Az általad mutatott linkeből 3 kérdés az enyém xD:)


"Vélemények a következő kreacinosta videóról, amely az özönvízről szól? (Nem Dr. Kent Hovindos)"



"Végül is az értelmes tervezettség mozgalom, és a kreacionisták miért nem tudták elérni, hogy az evolúciós oktatást kiszorítsák?"



"Az rendben van, hogy az ateisták lenézik az őseiket,mindenféle tudatlan parasztoknak akik mindent istenekkel, vallással magyaráztak csak mert hülyék voltak. De bezzeg ha a majomszerű őseiket kell elővenni, azokat meg az égig magasztalják. De miért?"


"A kérdező csak be akar szólni az ateistáknak mert ettől érzi magát okosnak."


Azt ti csináljátok!


"Már mint az hogy a rengeteg hibával rendelkező vallás kártékonysága ellen felszólalnak az emberek?"


Az Isten szent nevére!

Mi olyan kártékonyság van ezekben a vallásokban, hogy néhány önjelölt világmegváltó ateista kényszert érez az ellene való felszólalásra?

Soroljatok már fel párat!

2022. szept. 9. 12:40
 58/70 anonim ***** válasza:
3%

Orbán Viktor legfőbb főispán-király vagyok, és a "ne lopj!" miatt sértve érzem magam! Itt én vagyok a kakas, és se mondom azt Jézusnak hogy ő meg lopjon a mennyben....ki ki tegye a dolgát.

Ne szóljunk bele egymás dolgában, kérem tisztelettel.

2022. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
91%

#57 Kérdező


"Az Isten szent nevére!"

Melyik istenre gondolsz?


"Mi olyan kártékonyság van ezekben a vallásokban, hogy néhány önjelölt világmegváltó ateista kényszert érez az ellene való felszólalásra?"

A kereszténység és az iszlám ismert terrorista megmozdulásairól. Szerinted ez nem kártékony az emberek egészségére?

Katolikusok Afrikában tiltják az óvszer használatát. Eredmény: AIDS beteg csecsemők tömege. Nem káros?

A kereszténység mikor a nőket szülőgépnek tekintik. Ez rendben van?

Az abortusz tilalma. Eredmény: rengeteg tiniterhesség és az illegális abortuszba menekülő fiatal lányok egy részének egészségromlása vagy halála. Ez mind a vallásoknak köszönhető.

A lombikbébik programok akadályozása. A rákgyógyítás kutatásának fékezése az embrók védelmében. A gyerekek korai indoktrinációja, áltudományos ismeretek tanítása. A nem ciszheteró társadalom stigmatizálása, ellenük való gyűlöletkeltés. Ennek egyenes következményeként gyerekkori öngyilkosságok, szétszakadt családok. Ezer más mocsokság, csak nem fogom tovább sorolni.

De te ezeket bizonyára tudod. Csak kíváncsi voltál, mi is tudjuk-e. Tudjuk.

2022. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
91%

Nem akartam írni semmit mert minek. Hiszen a kérdező nem akar vitatkozni. Állítása szerint. Bár nem ez lenne az első dolog amiben hazudik. De akkor már ezeket is mellé lehetne rakni:


Ott van még az is amikor depresszióba, öngyilkosságba, hasonlókba kergetnek embereket. Gyűlölet keltés.

Vagy amikor nem mennek orvoshoz mert azt hiszik hogy démon van bennük vagy valami természet feletti dolgot láttak/hallottak (vagy a rokonukat nem viszik ilyenkor orvoshoz).

2022. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!