Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudott eddig még...

Miért nem tudott eddig még itt gyakorin senki igazán komoly valláskritikát kidolgozni?

Figyelt kérdés

Az összes valláskritikát/Isten kritikát néhány alap tipológiára építik.


1. Önellentmondások a bibliában.

Amik igazából nem önellentmondások csak a laikusnak tűnik annak.


2. Ha az evolúció létezik akkor Isten nem létezhet.


3. Isten olyan mint a mikulás.


4. Logikai paradoxonok, amik a mindenhatóságot mint lehetséges létező dolgot próbálják meg önellentmondásba keverni.


5. Melyik isten az igazi?


6. Isten nem is jóságos.


7. A tudomány bebizonyította, hogy Isten nem létezik.

xD


És még lenne jó pár amit leírhattam volna, csak nem láttam értelmét.

Hisz ezek mind gyermeteg és nevetséges érvek, nem hogy Isten létét cáfolják, hanem még ellenérvet is kár kigondolni rájuk.

Ráadásul a legszomorúbb az egészben, hogy ezt mind komolyan gondolják, majd más szövegkörnyezetben újra csomagolva előadják.

És ezt megteszik újra, és újra, és újra.

Nem veszik észre, hogy gyermeteg érveik hatástalanok?

És mind ezt nem provokálás céljából írtam, hanem mint valláskritikusok kritikusa.

Ám ha már ti ennyire híján vagytok a kreativitásnak, akkor egy általam költött kicsinyke versel fejezném be:


Az ateista elgondolja valláskritikáját,

Azért hogy növelje itt a zöld pipáját,

Keresztények úgysem tudnak érvelni,

Mert Istenüket szeretik maguknak beképzelni.


Jöhetnek a tudományos érvek,

Úgysem értik ezeket a buta keresztények,

Bizonyítottam nektek Isten nem más mint képzelet,

Hát ismerjétek el zseniális személyemet.



2022. szept. 4. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
86%

A többi pont is problémás, de ez a legrosszabb:

"4. Logikai paradoxonok, amik a mindenhatóságot mint lehetséges létező dolgot próbálják meg önellentmondásba keverni."

Mármint: a jelenlegi világunk nem teremthette egy végtelen isten, akkor az nem ilyen lenne.

Erre még egyetlen normális válasz sem érkezett hívőtől, és ettől a kérdezőtől különösen nem fog.

2022. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%
Végül is bizonyos értelemben igaza van a Kérdezőnek. Nem olyan könnyű jó kritikát írni, neki sem sikerült.
2022. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:

Mikor ígértem én olyat, hogy majd itt össze szedem nektek a vallást és Isten létét cáfolni próbáló gyenge, hamis érveiteket, majd azokat pontonként mind megcáfolom?

Hát sose!

Különben is, már mindre jött ellen kritika.

Az hogy nektek ezek nem megfelelőek, nyilván abból adódik, hogy szubjektív szemlélői vagytok az illető érvelésének.


A kérdéssel arra a szomorú tényre akartam rávilágítani, hogy évek óta semmi újat nem tudtatok a valláskritikához hozzátenni.

Majd ha valami újdonsággal képesek lesztek előrukkolni, azt megválaszolom.

De erre sajnos nem látok sok esélyt, legfeljebb majd ha Dawkinsotoknak megint felmegy a vércukra, aztán kitalál valamit.

2022. szept. 4. 19:03
 24/70 anonim ***** válasza:
93%

Hát pedig, kérdező... az, hogy a világunk olyan, amilyen, az minden végtelen istent azonnal helyből cáfol.

A többi isten pedig nyilván téged sem érdekel, csak a keresztényeké, aki viszont emiatt nem létezhet.

Erre pedig te se tudsz semmit mondani, hülyeségeken kívül.

2022. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

"Hát pedig, kérdező... az, hogy a világunk olyan, amilyen, az minden végtelen istent azonnal helyből cáfol.


A többi isten pedig nyilván téged sem érdekel, csak a keresztényeké, aki viszont emiatt nem létezhet.


Erre pedig te se tudsz semmit mondani, hülyeségeken kívül."


Tudnék rá mit mondani.

De lenne értelme?

Ha egy jó ellenérvet kreálnák neked, az megváltoztatna benned valamit?

Persze hogy nem.

Akkor meg minek?

2022. szept. 4. 19:16
 26/70 anonim ***** válasza:
87%

"Ha egy jó ellenérvet kreálnák neked, az megváltoztatna benned valamit?"

Természetesen.

DE helytálló érv kellene, a "hidd el", a "túl ... ahhoz, hogy hihető legyen" és hasonlók nem működnek.

Ja, és ne a szabad akarattal gyere, illetve, ha azzal jössz, ahhoz is egy nagyon jó indoklás kéne.

2022. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 Darkmoon80 ***** válasza:
92%
Miért van Kreatti deja vu érzésem???
2022. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező vagy végtelenül tudatlan a témában, vagy egyszerű troll, aki így akarja lejáratni a hívő embereket.

Egyetlen válaszra sem reagált érdemben, csak sértődött beszólásokat és becsmérlő mondatokat olvashattunk tőle. Nekem úgy tűnik, csak azért írta ki a kérdését, hogy a vallásokkal kritikus hozzászólókat lepontozhassa.

Kérdező: nem azzal van baj, ha mi nem tudnánk újabb kritikákkal előjönni 2000 év után. Hanem az, hogy ti továbbra sem tudtatok egyikre sem választ adni.

2022. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

“A kérdéssel arra a szomorú tényre akartam rávilágítani, hogy évek óta semmi újat nem tudtatok a valláskritikához hozzátenni.”


Miért, a vallások hoztak valami újat? Nem? Akkor ne csodálkozz ha olyan kritikával találkozol amit meglehet ,hogy már 100 éve megfogalmaztak.

Egyébként ha már a legelején kihátráltál mindennemű vitából akkor jobb lenne ha nem is erőltetnéd a reagálást. Nem kell adni itt a drámát meg a napi jólmegmondóember szerepet, simán csak nem reagálsz s kész. Mindenkinek jobb lesz.

2022. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
Akárhogy is, de ide sem a filológusok, történészek járnak időt tölteni.
2022. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!