Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui maguk állítják,...

Jehova Tanui maguk állítják, hogy ők abbadon szolgái, abbadon sáskái, mert maga abbadon áll csak felettük? Ez komoly?

Figyelt kérdés
2020. máj. 18. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Sajnálom, hogy megint "harcot" inditasz egy Bibliai vers miatt. Nem a Tanúk állitják, a Biblia irja, hogy Isten szolgái felett egy király van, és azt ismerik el. Ő pedig Jézus, és nem Sátán. Sátán nem kapott koronát. Nem utalnak rá "emberként", és nem is alázatos, amint azt az "asszonyi haj" jellemzi.

Sátán nem fogja saját megát bezárni a mélységbe, és Ő sem zárhat senkit sem oda, sem egyik Démona sem. Mire fel tenne ilyet?

2020. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Őrtorony szervezet képviselői véleményét nem kérném,köszönöm.
2020. máj. 18. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagyok az Őrtorony szervezet képviselője. Hivatalosan Jehova Tanúja vagyok, a Biblia Istenét, a Föld és a mindenség Teremtőjét szolgálom Jézus vezetése alatt.

DE a békesség és a szeretet értelmében, nem fogok tovább véleményt irni.

2020. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az egyik ok amiért magam is feltettem egy kérdést ezzel kapcsolatban. Sajnos nem igazán kaptam választ. Mert hát ha egy Démon használja a mélységet, és annak kulcsát, akkor Isten hatalmat adott neki ehhez, hogy ott kínozza az embereket. Ezt pedig nem tudom elhinni vagy elfogadni Én sem. A kérdés továbbra is az, hogy mit jelent ez? Az is lehet, hogy a választ, csak nem tudjuk vagy nem akarjuk elfogadni, mert negatív dolgot állít egy személyről. Miközben tudjuk, hogy Isten az aki büntet vagy büntethet, még sem gondolkodunk negatívan Felőle.
2020. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

#3


Ha valóban a szeretetet és a békességet képviselnéd, elmennél az oldalról, mert tudod a visszajelzésekből, hogy itt nem látnak szívesen. Senki sem ért veled egyet a tanúkon kívül. Hiába változott meg az oldal, a stílusodról így is felismerhető vagy, Living Witness.


Még mindig nagyzoló vagy, hogy Jónás próféta stílusában mutatkozol be, noha valójában te egy vallási szervezetet szolgálsz, aki megtévesztett azzal, hogy annak köze van Istenhez.


--------


Kérdezőnek:


Igen, ők állítják. Jel 9-ben egyértelmű, hogy gonosz démoni lényekről van szó a szöveg alapján. Hogy ők ezt magukra nagyarázzák, az elképesztő.


A sáskák a szövegben annyira kínozzák az embereket, hogy azok inkább meghalnának. Ez bizony nem "szellemi kínzás", ahogyan az Őrtorony követői magyarázzák, hanem valami sokkal rosszabb.

2020. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös igazad van de ne ellenséggként tekint rájuk,ők a vakságot,a tévelyedést kapták meg valamiért,én örülök annak hogy nem és te sem akik kutatják keresik az igazságot azok megtalálják,ebben hiszek,inkább imádkozni kell értük szabadulásért ebből szervezetből,ők bajban vannak ez a meggyözödésem,és nem elfogultságból mondom mivel nem járok egyetlen gyülekezetbe sem,szeretem a bibliát tanulmányozni csak ugy magamban,ők sajnos a téves tanitásokkal zavart is tudnak okozni annál aki még nem tudja a bibliai igazságokat. Tehát az Őrtorony tagok nem ellenségek hanem áldozatok.
2020. máj. 18. 20:09
 7/10 A kérdező kommentje:
ui:3asnak "a Biblia Istenét, a Föld és a mindenség Teremtőjét szolgálom Jézus vezetése alatt" ebben tévedsz,ha valoban ezt gondolod elbizakodottá lettél.Keresd az igazságokat,de ne az Őrtorony nevű ujságból,előtted a biblia az nem hazudik neked,de nem az ujvilág forditás az nem biblia csak a szervezet számára senki más számára nem.
2020. máj. 18. 20:14
 8/10 A kérdező kommentje:

aki egyszer kiszabadul eebből a szervezetből:

"Kárpótollak azokért az évekért, amelyekben pusztított a sáska."


(Jóel 2,25)

2020. máj. 19. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia,


Először is nem Abbadon, hanem Abaddon.

Igen sajnos komoly, erről magad is meggyőződhetsz: [link]

Itt részletes magyarázatot találsz arról, hogy miért.

Szomorú dolog ez. Az Úr Jézus Krisztus nyilvánvalóan nem "Vesztő", hanem Megváltó.


Üdv. Péter

2020. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nekik mindegy, egyremegy!
2020. máj. 19. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!